5 najciekawszych transakcji w Portfelu Cztery Fazy Rynku StockWatch.pl

Omawiane walory: , , , ,

Nasz prowadzony w systemie abonamentowym portfel wypracował w niecałe 4,5 roku ponad 173 proc. zysku. Od początku 2021 r. portfel „Cztery Fazy Rynku” urósł już o przeszło 11 proc., bijąc indeks szerokiego rynku. Oto kilka najciekawszych transakcji tego roku.

portfel,stockwatch,cztery,fazy,rynku,2020

Portfel Cztery Fazy Rynku to przede wszystkim projekt edukacyjny

Początek 2021 roku na GPW to spore wzrosty na kursach małych spółek, ale i też mocna korekta styczniowego ruchu cen, która dotknęła faworytów inwestorów z okresu pandemii. W prowadzonym przez Wojciecha Kręckiego portfelu w pierwszych pięciu miesiącach 2021 roku najwięcej zarobiły akcje spółek z mWIG40 i sWIG80. Były to odpowiednio będący nadal w portfelu Wielton (+95,86 proc.) oraz zamknięte z zyskiem pozycje na Mirbud (+55,16 proc.) oraz CCC (+28,05 proc.).

Wielton (+95,86 proc.)

Wykres tygodniowy. Kliknij, aby powiększyć

– Pozycja na Wieltonie nadal jest w portfelu. Sygnałem do wejścia było wybicie z konsolidacji pod koniec listopada na sporych obrotach, co oznaczało wejście kursu w nowy silny trend wzrostowy. Dodatkowo już pod koniec czwartego kwartału 2020 zaczął się odbudowywać popyt w segmencie naczep i przyczep, których spółka jest wiodącym w Europie producentem. Obecnie pozycja jest prowadzona w portfelu z podnoszonym po kolejnych korektach spadkowych poziomem obrony – mówi Wojciech Kręcki, autor portfela „Cztery Fazy Rynku”.

Mirbud (MRB) (+55,16 proc.)

Wykres tygodniowy. Kliknij, aby powiększyć

– Pozycja na Mirbudzie była budowana od początku grudnia w portfelu. Technicznych sygnałem wejścia było wybicie oporu na poziomie 2,65 zł, co oznaczało duże szanse na kontynuację trendu wzrostowego na kursie. Fundamentalnie podstawą wejścia było natomiast założenie mocnych wyników za czwarty kwartał ubiegłego roku jakie spółka miała pokazać. Akcje spółki budowlanej rosły na tyle dynamiczniepod koniec ubiegłego roku i na początku 2021, iż po osiągnięciu zakładanego poziomu zysku (take profit) w styczniu br. zostały sprzedane z portfela – mówi autor portfela „Cztery Fazy Rynku”.

CCC (+28,05 proc.)

Wykres tygodniowy. Kliknij, aby powiększyć

– Walory grupy obuwniczej trafiły do portfela CFR pod koniec 2020 roku po tym jak zakończyły trwający od przeszło 2 lat trend spadkowy. Sygnałem technicznym było wybicie oporu na 76,50 zł. Dodatkowo spółka raportowała znacznie lepsze wyniki od oczekiwań rynkowych. Pozycja została zamknięta na zysku po ogłoszeniu kolejnego lockdownu w marcu, który zamykał galerie handlowe, a zatem potencjalnie zmniejszał przychody CCC – mówi Kręcki.

>> Szukasz okazji inwestycyjnych na GPW? Skorzystaj z subskrypcji Portfela StockWatch.pl: Cztery Fazy Rynku

Kontrola ryzyka

Oczywiście nigdy nie jest tak, że każda inwestycja w portfelu zakończy się zyskiem. Niezbędnym jest odpowiednie kontrolowanie ryzyka, tak aby ponoszone straty były niewielkie w stosunku do branych zysków. Tylko w ten sposób możliwe jest utrzymanie zyskowności portfela w długim terminie. Do najgorszych pozycji w pierwszych 5 miesiącach należały:

Famur (-14,06 proc.)

Wykres tygodniowy. Kliknij, aby powiększyć

– Zakup akcji Famuru okazał się nietrafiony pomimo rozpoczynającego się trendu wzrostowego po wybiciu oporu na 2,40 zł jak i ożywienia w sektorze górnictwa i hutnictwa. Walory producenta maszyn górniczych zamiast rosnąć zgodnie z przewidywaniami, przeszły do konsolidacji. Ostatecznie opuściły one portfel na niskiej dwucyfrowej stracie po wybiciu zakładanego poziomu obrony dla nowej pozycji i negacji wybicia w/w 2,40 zł. Była to największa strata w ujęciu procentowym poniesiona w portfelu CFR w ciągu bieżącego roku – podsumowuje Wojciech Kręcki.

Kogeneracja (-12,2 proc.)

Wykres tygodniowy. Kliknij, aby powiększyć

– Nie każde wybicie z konsolidacji okazuje się początkiem nowego trendu wzrostowego. W przypadku Kogeneracji mimo sprzyjającego otoczenia w postaci srogiej zimy jak i wysokich wolumenów na wybiciu oporu na 40,50 zł ruch w górę szybko został skontrowany przez podaż. Niestety założenia co do mocnego wyniku za pierwszy kwartał bieżącego roku Kogeneracji nie sprawdziły się. Spółka wypadała z portfela na stop lossie po 37 zł, a całe wybicie ostatecznie się załamało – mówi autor portfela „Cztery Fazy Rynku”.

Czym jest portfel CFR?

Portfel Cztery Fazy Rynku to przede wszystkim projekt edukacyjny prowadzony przez Wojciecha Kręckiego, znanego na forum StockWatch.pl pod nickiem Wojetek. Portfel CFR wystartował w styczniu 2017 roku z pulą 20 tys. zł i jak dotąd co roku bije rynek na głowę.

Po czwartkowej sesji (13 maja) jego wartość wyniosła 33.628,69 zł zł, co oznacza dokładnie 168,14 proc. stopy zwrotu. Wynik jest nie tylko lepszy od średniej rynkowej (WIG +21 proc.), ale też wyższy od najmocniejszego polskiego indeksu w tym czasie jakim był sWIG80, który urósł o 39,65 proc.

Średniorocznie od startu w 2017 roku Portfel Cztery Fazy Rynku zarobił 25,65 proc. Początek 2021 roku również jest udany, gdyż portfel notuje obecnie wynik na poziomie +11,14 proc. bijąc tym samym WIG (+10,05 proc.)

Głównym celem portfela jest edukacja inwestorów w zakresie budowy i praktycznego wykorzystania strategii inwestycyjnych. Każda transakcja jest szczegółowo omawiana pod kątem zysku, ryzyka jak i możliwych scenariuszy rynkowych na zamkniętym forum dla subskrybentów CFR. Wyznaczane są też limity dopuszczalnych strat (stop loss) oraz poziomy oczekiwanych zysków (take profit). Nie wszystkie transakcje są zyskowne, ale zawsze są uważnie analizowane pod kątem wniosków na przyszłość.

Dwa razy w tygodniu subskrybenci otrzymują biuletyn omawiający zachowanie rynku i zajętych pozycji. To właśnie dzięki obserwacji realnych transakcji i analiz prowadzącego można poznać specyfikę inwestycji na polskiej giełdzie i wykorzystać praktyczną wiedzę w swoich inwestycjach. Poza regularnym omówieniem sytuacji w portfelu, Wojetek odpowiada na pytania subskrybentów dotyczące innych walorów, a także tłumaczy tajniki analizy technicznej i mechanizmy rynkowe.

>> Chcesz poszerzyć swoją wiedzę z zakresu analizy technicznej? Skorzystaj z subskrypcji Portfela StockWatch.pl: Cztery Fazy Rynku

Stopy zwrotu prowadzącego z lat 2012-2021

Krzywa kapitału za lata 2017-2020. Kliknij, aby powiększyć.

Opinie obecnych użytkowników portfela

Czy warto skorzystać z subskrypcji Portfel StockWatch.pl „Cztery Fazy Rynku”? Zapewne, jeśli odpowiemy na to pytanie, będziemy nieobiektywni. Dlatego głos oddajemy tym, którzy sami sprawdzili skuteczność i przydatność subskrypcji.

– Od kilku miesięcy jestem stałym czytelnikiem portfela 4FR, a wcześniej miałem okazję śledzić publiczne portfele Wojtka. Rozpoczynając subskrypcję portfela liczyłem oczywiście na dużą dawkę praktycznej wiedzy. Dzisiaj, z absolutną pewnością, mogę stwierdzić, że dostałem to na co liczyłem. Zdobyta tutaj wiedza i doświadczenie, praktyczne porady Wojtka oraz kolektywna nauka wraz z innymi użytkownikami forum pozwoliły mi podejmować bardziej świadome decyzje inwestycyjne. A to ma przełożenie na wymierne korzyści – więcej niż zadowalającą stopę zwrotu z portfela! Dlatego biorąc to wszystko pod uwagę, bez chwili wahania, powiem, że decyzja o zakupie subskrypcji portfela 4FR była moją najlepszą decyzją inwestycyjną w roku 2019 – ocenia użytkownik Fidiasz.

– Korzystam z usług portfela „Cztery Fazy Rynku” od ponad roku. Jestem z tej usługi bardzo zadowolony. W szczególności dlatego, że realizowana strategia portfelowa daje satysfakcjonujące stopy zwrotu, które regularnie pobijają benchmark. Strategia ‚CFR’ w czytelny sposób opisuje sygnały wejścia/wyjścia z pozycji oraz wspomaga odpowiedzialne podejście do zarządzania kapitałem. Poza tym bardzo przydatna dla mnie jest możliwość wymiany opinii z Wojetek’iem oraz innymi uczestnikami portfela. Od czasu korzystania z tej usługi moje wyniki inwestycyjne się poprawiły, a dzięki zdobytej wiedzy zmniejszyły się moje koszty psychologiczne po zajęciu pozycji – ocenia użytkownik Andrjusza.

– Szkolenie, tak jak i cały portfel CFR, jak dla mnie, nieocenione. Co ja osobiście z Twojego szkolenia i portfela CFR wynoszę, to nauka podejścia do spekulacji na chłodno, technicznie, można by rzec, beznamiętnie. Stary, jaki przeskok u mnie nastąpił w moich operacjach giełdowych pod wpływem tego portfela… I nie chodzi mi nawet o zyski, tylko o „spokój ducha” i zmniejszony poziom stresu z jakim się tym zajmuję. Dzięki Ci za to wielkie. – opinia użytkownika kubekwp korzystającego z portfela oraz szkolenia „Skuteczna Analiza Techniczna”.

Ty też możesz korzystać z portfela StockWatch.pl

Subskrypcja portfela to rozwiązanie dedykowane dla inwestorów szukających merytorycznego wsparcia w handlu oraz wiecznie zadających sobie pytanie: czy to dobry moment na kupno lub sprzedaż akcji lub szukających dobrze rokujących spółek pod inwestycję. Proponujemy:

  • nasz czas – Codziennie poświęcamy wiele godzin na analizę wykresów i poszukiwanie okazji do zajęcia pozycji z korzystnym stosunkiem ryzyka do zysku. Poinformujemy Cię mailem o wygenerowaniu sygnału i co tydzień podsumujemy aktualną sytuację rynkową i stan portfela
  • naszą wiedzę – Prowadzący jest inwestorem z udokumentowaną historią zysków, który na przykładzie swojej strategii pokaże Wam jak generować i weryfikować poprawność sygnałów, zarządzać ryzykiem portfela, prowadzić pozycje i zamykać we właściwym momencie, co jest często niedoceniane przez początkujących inwestorów
  • nasze doświadczenie – Nie wystarczy przeczytać wartościowej książki znanego amerykańskiego inwestora, aby skutecznie wykorzystać wiedzę w praktyce na polskim rynku kapitałowym. Kluczowa jest znajomość mechanizmów rynkowych, dyscyplina w realizacji założeń strategii, odpowiednie zarządzanie wielkością pozycji, czy filtrowanie fałszywych sygnałów. Dzięki doświadczeniu prowadzącego unikniecie niemiłych niespodzianek i będziecie uczyć się na cudzych błędach

Tylko do końca maja 2021 roku trwa promocja, dzięki której zamawiając subskrypcję portfela Cztery Fazy Rynku na 6 miesięcy za 349 zł – drugie 6 miesięcy otrzymasz od nas gratis! Dostęp zostanie przedłużony ręcznie w ciągu kilku dni od zakupu.

>> Skorzystaj promocji na subskrypcję Portfela StockWatch.pl: Cztery Fazy Rynku

W ramach opłaty otrzymujesz:

  • cotygodniowe biuletyny opisujące prowadzenie otwartych pozycji, aktualne wyniki oraz obserwowane walory z potencjałem do wygenerowania sygnału do zajęcia pozycji
  • powiadomienia mailowe o nowym biuletynie, wygenerowanym sygnale lub zmianach w portfelu
  • analizy na życzenie i wsparcie w merytoryczne w indywidualnym wykorzystaniu sygnałów
  • zamknięte forum dyskusyjne, gdzie prowadzący odpowiada na pytania i prośby subskrybentów

    Specjalne forum dla subskrybentów portfela Cztery Fazy Rynku

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o ccc, Famur, KOGENERACJA, Mirbud, wielton)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR