lrltdvkk
Advertisement
PARTNER SERWISU
sieltrtv

Benefit Systems chce w 2023 co najmniej utrzymać w Polsce marżę na poziomie z II półrocza

Omawiane walory:

Celem Benefit Systems na przyszły rok jest co najmniej utrzymanie rentowności operacyjnej na rynku polskim na poziomie z II połowy 2022 r., poinformował członek zarządu odpowiedzialny m.in. za finanse Bartosz Józefiak.

benefit,systems,multisport,wyniki

Fot. Pexels

– Celem jest przynajmniej utrzymanie marżowości operacyjnej na rynku polskim w stosunku do II połowy 2022 r., czyli do tego, co obserwujmy w III i IV kwartale – powiedział Józefiak podczas telekonferencji.

Z jego słów wynika, że powyższe założenie będzie mocno wspierane przez dobre trendy w liczbie wydawanych kart w III i IV kw. br.

– Mamy już dane – przyrosty w październiku i listopadzie są znaczące. Początek 2023 r. będzie pod wpływem większych średnich wolumenów w kartach – powiedział.

W prezentacji spółka podała, że liczba kart w Polsce wynosi 1 159 tys. w listopadzie wobec 1 119 tys. na koniec 2019 r.

Marża EBIT grupy w III kw. br. wyniosła 14,2 proc. wobec 14,9 proc. w III kw. 2019 r. Na rynku polskim EBIT sięgnął 53,7 mln zł w minionym kwartale przy 345,2 mln zł przychodów.

Wczoraj spółka podała, że oczekuje „bardzo dobrych” wyników operacyjnych w IV kw. br. oraz rekordowego zysku EBIT w całym 2022 r., przy marży EBIT wynoszącej 9,5-10 proc.

Dziś Józefiak dodał, że marża oczekiwana jest na „9,5-10 proc. ze wskazaniem na wyższy poziom tego przedziału”.

Jako kluczowe czynniki kosztowe na 2023 r. wskazał indeksację czynszów opartą o wskaźnik inflacji oraz koszty pracy.

– Jednak znaczna część czynszów jest w euro, więc weźmiemy inflację strefy euro i to trochę zamortyzuje jej wpływ. Koszty pracy to drugi istotny czynnik, bo nasi pracownicy chcą rekompensować sobie spadek siły nabywczej poprzez podwyżki – wyjaśnił.

➡ #RacjonalneInwestowanie: jak inwestować, a nie uprawiać hazard? ➡ Sprawdź co radzą eksperci z różnych środowisk związanych z rynkiem!

Grupa kapitałowa Benefit Systems jest dostawcą rozwiązań w obszarze pozapłacowych świadczeń pracowniczych w zakresie m.in. kart sportowych oraz kultury i rozrywki (Program Kinowy, MultiTeatr). Od kwietnia 2011 roku spółka jest notowana na parkiecie głównym GPW.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

Na podobny temat
  • Sesja pod znakiem decyzji RPP i danych z USA, w grze Allegro, Vercom i Asseco

    We wtorek giełda w Warszawie wykonała zdecydowany zwrot w górę i wybroniła się przed 5. spadkową sesją z rzędu. W środę strona popytowa idzie za ciosem i ale finalnie o losach całej sesji i tak najprawdopodobniej zdecyduje reakcja na decyzję RPP i na dane z rynku pracy w USA. W centrum uwagi są dziś Allegro, Vercom i Asseco Poland.

  • 10 mocnych spółek na wrzesień wg BM BNP Paribas

    We wrześniowej odsłonie portfela BM BNP Paribas analitycy stawiają na dotychczasowe spółki, czyli liderów i czołowych graczy w swoich branżach. Oto jak oceniają wyniki za II kwartał poszczególnych top picks i ich perspektywy.

  • 16 kandydatów na gwiazdę sezonu wyników za II kwartał

    Świetne wyniki Żabki i Aliora rozgrzały emocje na GPW. Sprawdziliśmy, jakie jeszcze spółki zdaniem analityków mogą sprawić pozytywną niespodziankę w bieżącym sezonie wynikowym.

  • 10 ciekawych spółek na sierpień wg BM BNP Paribas

    Najnowsza odsłona portfela BM BNP Paribas przyniosła dwie ciekawe roszady. W samym środku wakacji analitycy zrezygnowali z akcji Answear i Quercus, a w ich miejsce dodali reprezentantów branży kosmicznej i reklamowej.

  • Nowe spółki na wakacyjnej liście top picks DM BOŚ

    Lista top picks DM BOŚ wzbogaciła się o dwie nowe spółki, których kursy akcji trzymają się blisko rekordowych poziomów. Z kolei na listę krótkich pozycji trafił trawiony konfliktem rodzinnym Cyfrowy Polsat.




Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Kampanie reklamowe - emisje akcji, obligacji, crowdfunding udziałowy Forex Kursy walut Akcje Giełda Waluty Kryptowaluty
Trading jest ryzykowny i możesz stracić część lub całość zainwestowanego kapitału. Treści publikowane w portalu służą wyłącznie celom informacyjnym i edukacyjnym. Nie stanowią żadnego rodzaju porady finansowej ani rekomendacji inwestycyjnej. Portal StockWatch.pl nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie lektury zawartych w nim treści.
peek-a-boo
×

FOSA – nowa usługa analityczna poświęcona zagranicznym spółkom w StockWatch.pl

Sprawdź
cookie-monstah

Serwis wykorzystuje ciasteczka w celu ułatwienia korzystania i realizacji niektórych funkcjonalności takich jak automatyczne logowanie powracającego użytkownika czy odbieranie statystycznych o oglądalności. Użytkownik może wyłączyć w swojej przeglądarce internetowej opcję przyjmowania ciasteczek, lub dostosować ich ustawienia.

Dostosuj   Ukryj komunikat