Active Ownership Fund zwiększył zaangażowanie w PBKM

Omawiane walory:

Fundusz Active Ownership Fund SICAV-FIS SCS - największy dotychczas akcjonariusz Polskiego Banku Komórek Macierzystych - zwiększył zaangażowanie w akcjonariacie PBKM z 19,75 proc. do 31,62 proc. 

Polski Bank Komórek Macierzystych, PBKM, akcje,

Fot. Screenshot z materiału promocyjnego Polskiego Banku Komórek Macierzystych.

Transakcje zostały przeprowadzone przez Active Ownership Fund w dniach od 3 do 5 września 2019 r. na rynku regulowanym prowadzonym przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie.

Obecnie bezpośrednio w posiadaniu funduszu Active Ownership Fund oraz pośrednio w podmiotach: Active Ownership Capital S.à r.l., Active Ownership Advisors GmbH, Active Ownership Investments Ltd., Tamlino Import & Advisory LP, Tamlino Investments Ltd., znajduje się 1.796.573 akcji spółki PBKM uprawniających do 1.796.573 głosów na walnym zgromadzeniu spółki.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

– Istotne zwiększenie udziału w akcjonariacie przez fundusz Active Ownership Fund jest dla nas potwierdzeniem, że Grupa PBKM jest atrakcyjnym podmiotem dla zagranicznych inwestorów. Konsekwentnie realizowana strategia Grupy PBKM doprowadziła nas do pozycji lidera na rynku rodzinnego bankowania krwi w Europie. Zamierzamy nadal dynamicznie zwiększać udział w rynku i rozwijać nasze usługi, a posiadanie stabilnego i zorientowanego na długoterminową inwestycję akcjonariusza będzie bardzo pomocne w osiągnięciu naszych celów. Liczymy również, że fundusz Active Ownership Fund, który ma swojego przedstawiciela w radzie nadzorczej PBKM, będzie aktywnie wspierał spółkę w kolejnych akwizycjach – powiedział współzałożyciel, akcjonariusz i prezes Jakub Baran.

Active Ownership Fund jest podmiotem zależnym od Active Ownership Capital S.a r.l., która jest współkontrolowana przez Active Ownership Advisors GmbH (spółka zależna od Floriana Schuhbauera) oraz przez Active Ownership Investments Ltd. (spółka pośrednio zależna, poprzez Tamlino Import & Advisory LP oraz Tamlino Investments Ltd., od Klausa Röhriga).

Polski Bank Komórek Macierzystych został założony w 2002 roku i zajmuje się pozyskiwaniem, przetwarzaniem i wieloletnim przechowywaniem komórek macierzystych pochodzących z krwi pępowinowej i innych tkanek popłodowych. Celem działalności PBKM jest zapewnienie dziecku lub członkom rodziny szybkiego dostępu do materiału biologicznego, który może być stosowany w nowoczesnych terapiach. Spółka zadebiutowała na GPW w 2016 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT PBKM, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR