Analiza techniczna 4 małych spółek, które w styczniu pokazały pazur

Omawiane walory: , , ,

Początek roku przyniósł wzrosty na GPW, ale prawdziwe szaleństwo rozegrało się tym razem na akcjach małych, często zapomnianych przez inwestorów, spółek. Wojciech Kręcki, autor portfela Cztery Fazy Rynku sprawdził, jak wysoko mogą wspiąć się jeszcze kursy akcji Forever Entertainment, Suneksu, Maxcomu i Work Service.

Początek roku okazał się wprost wymarzony dla akcjonariuszy Forever Entertainment. W styczniu akcje producenta gier z NewConnect podrożały aż o 74 proc. Aby zrozumieć sens tych wzrostów, musimy cofnąć się do grudnia ub.r., gdy na rynek trafiła informacja o ambitnych planach wydawniczych Ultimate Games. Spółka ta zapowiedziała, że w 2019 r. chce wydać aż 54 gry, w tym starsze tytuły na nowe platformy. Tworzeniem tzw. portów na Nintendo Switch zajmuje się spółka UF Games, w której to 50 proc. udziałów posiada właśnie Forever Entertainment. Na wydawniczej liście znajdziemy takie gry jak: Phantom Doctrine, Hard West, Professional Fishing (Pro Fishing) Mobile, Unlucky 7, Agony, Deadliest Catch: The Game, Thief Simulator, Bug Academy czy Woodzone.

– Silny sygnał kupna w wypadku Forever Entertainment padł już 2 stycznia br., gdy kurs wybił opór na poziomie 1,85 zł. Potwierdzeniem trendu wzrostowego było kolejne mocne wybicie oporu w okolicach 3 zł. Obecnie kurs powraca w te rejony i długi popytowy cień świecy dziennej przy zanikającym obrocie w korekcie zdradza możliwość kontynuacji wzrostów. Zakładając, że poziom 3 zł utrzyma się jako wsparcie, spodziewam się kontynuacji ruchu na północ i ataku na poziom 3,50 zł. Po jego przebiciu możliwa jest kontynuacja wzrostów nawet w okolice 9 zł w długim terminie (to historyczne szczyty kursu z 2011 roku). – mówi Wojciech Kręcki, autor portfela Cztery Fazy Rynku na StockWatch.pl.

Forever Entertainment (FOR) – wykres dzienny

>> Szukasz okazji inwestycyjnych na GPW? Skorzystaj z subskrypcji Portfela StockWatch.pl: Cztery Fazy Rynku

W styczniu dużo działo się na kursie akcji Suneksu. Spółka już w trzecim kwartale ubiegłego roku sygnalizowała zwyżkę formy. Producent kolektorów słonecznych po trzech kwartałach 2018 roku miał ponad 2 mln zł zysku netto wobec 0,85 mln zł rok wcześniej. Tylko w III kwartale minionego roku przychody firmy wyniosły 16,5 mln zł, co stanowiło wzrost o 27 proc. w stosunku do porównywalnego okresu w 2017 r. Jak informowała spółka, sprzedaż napędzały zlecenia eksportowe oraz dostawy w ramach inwestycji objętych procedurami przetargowymi.

– Oznaki poprawy sytuacji na wykresie Suneksu widoczne były już w listopadzie ubiegłego roku. Kolejny sygnał kupna pojawił się 27 grudnia, gdy przy wzmożonym wolumenie notowania pokonały opór na 3,64 zł. Wzrost obrotów w II połowie stycznia może oznaczać koniec korekty spadkowej i próbę kontynuacji ruchu w górę, włącznie z atakiem na szczyty tj. okolice 6,70 zł. Gdyby ten opór udało się trwale przebić, możliwe są wzrosty nawet w kierunku 12-13 zł (opory historyczne z 2015 roku). – analizuje Wojciech Kręcki.

Sunex (SNX) – wykres dzienny

Wzrostową formą imponuje Maxcom. Kurs akcji producenta i dystrybutora klasycznych telefonów komórkowych tylko w styczniu wzrósł o ponad 36 proc. Dotychczas spółka nie miała dobrej prasy. Inwestorom podpadła przede wszystkim przestrzelonymi prognozami finansowymi (chwaliła się nimi podczas IPO). Gdy „rzeczywistość brutalnie zweryfikowała ambitne plany” kurs akcji był już 60 proc. poniżej ceny z oferty publicznej.

Ostatnie miesiące przyniosły jednak odwrócenie złej passy. Maxcom w raporcie za III kwartał pokazał dwucyfrowe tempo wzrostu wyników. Przychody podskoczyły kw/kw o 1/5 do 31,6 mln zł, EBITDA o 40 proc. do 3,94 mln zł, a zysk netto o blisko 30 proc. do 2,7 mln zł. Prawdziwym testem będą jednak wyniki za cały ubiegły rok, które poznamy dopiero 26 kwietnia.

– Wybicie oporu na 19,30 zł to kolejny sygnał kupna na akcjach Maxcomu. Wcześniej przy podwyższonym wolumenie notowania pokonały opór w okolicach 18 zł, co jednocześnie stanowiło przebicie linii szyi pro-wzrostowej formacji odwróconej głowy z ramionami (oRGR). Biorąc pod uwagę, że wolumen na wzrostowych świecach rośnie, a na tygodniowym RSI nadal nie ma wykupienia (poziom 63), wzrosty mogą być kontynuowane nawet w kierunku 23-24 zł. Podobny zasięg ruchu podpowiada również wielkość formacji oRGR. – zaznacza Wojciech Kręcki, ekspert analizy technicznej.

Maxcom (MXC) – wykres dzienny

Potężną przecenę ma za sobą Work Service. W listopadzie 2018 roku Work Service osiągnęło kluczowe porozumienie z bankami. Dzięki niemu spółka odłożyła spłatę dużego kredytu na koniec marca 2020 roku. W ubiegłym roku kapitalizacja spółki spadła o 64 proc. W styczniu z funkcji prezesa zrezygnował Maciej Witucki. W efekcie od dołka z października 2018 r. akcje Work Service podrożały o 200 proc.

– W wypadku Work Service wzrosty zapowiadała utworzona w drugiej połowie 2018 roku formacja spodka. Pomimo sporych obrotów na wybiciu na początku listopada ubiegłego roku, na trwalsze wzrosty trzeba było czekać, aż do grudnia, kiedy to sforsowany został opór na 1,35 zł. Obecnie kluczowym poziomem jest 1,79 zł, gdzie w grudniu 2018 roku wyznaczony został szczyt kursu. Obecnie ten poziom to wsparcie i jeśli wzrosty na notowaniach spółki mają trwać nadal, nie powinien być wybijany dołem. Rosnące obroty na wzrostowych świecach napawają optymizmem, warto jednak mieć na uwadze fakt, iż na RSI przebita została linia trendu wzrostowego. Trwalszy powrót do wzrostów oczywiście zapewni powrót ponad 2,15 zł a następnie udany atak na opór w okolicach 2,72 zł. Teoretyczny zasięg wzrostów po jego przejściu to 4,55 zł. – analizuje Wojciech Kręcki, autor portfela Cztery Fazy Rynku na StockWatch.pl.


Work Service (WSE) – w. dzienny

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o foreveren, maxcom, sunex, Workserv)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR