Analiza techniczna czterech gwiazd sezonu wyników

Omawiane walory: , , ,

Na ostatniej prostej jesiennego sezonu wyników mocną poprawą zysków popisała się jedynie garstka spółek, wśród nich Comarch, Ergis, AB oraz Decora. Z pomocą eksperta z SGH sprawdziliśmy, jak wzmocnienie fundamentów przekłada się na sytuację techniczną notowań ich walorów.

W zakończonym niedawno kwartale na wyróżnienie zapracował Comarch. Informatycznej spółce mimo płaskich przychodów, udało się skokowo pomnożyć zyski. Wynik podbił segment pozostałej działalności operacyjnej (+12,8 mln zł). Złożyło się na to zmniejszenie odpisów aktualizacyjnych od należności klientów zagranicznych oraz przychody ze zbycia aktywów trwałych przez MKS Cracovia. Za tym hasłem kryje się m.in. transfer piłkarza Bartosza Kapustki do Leicester City za ok. 24 mln zł. Narastająco po trzech kwartałach przychody spółki wzrosły o niespełna 2 proc., EBITDA o 5 proc. Niekorzystne czynniki to spadek przychodów z sektora publicznego spowodowany spowolnieniem w rozstrzyganiu przetargów oraz istotny wzrost kosztów wynagrodzeń.

– Kurs akcji Comarchu wrócił do wzrostów po korekcie. Do pokonania ma opór na 181 zł i kolejne dwa blisko siebie – 193 zł i 197 zł. Przebicie tego ostatniego daje możliwość ruchu w kierunku 208,50 zł. Dobrze wyglądają wskaźniki cenowe, które są na kupuj. Natomiast Akumulacja/Dystrybucja porusza się w trendzie bocznym. Najbliższymi wsparciami są poziomy 152,35 zł i 146,75 zł. W dłuższym okresie widać kontynuację trendu wzrostowego o 2011 r., który ostatnio trochę przyspieszył. Linia trendu znajduje się na 105 zł, a przyspieszona na 130 zł. Patrząc na wykresy miesięczne można zauważyć, że kurs wszedł na hiperbolę wzrostową. – ocenia Krzysztof Borowski, ekspert Instytutu Bankowości i Ubezpieczeń Gospodarczych SGH.

Kliknij, aby powiększyć

Kliknij, aby powiększyć

Pozytywnie na wyniki zareagował kurs akcji Ergisu. Grupa przetwórstwa tworzyw sztucznych wypracowała w III kwartale 2016 r. trzycyfrową dynamikę zysku operacyjnego i netto – odpowiednio wzrost o 125 proc. do 9,4 mln zł i o 241 proc. do 7,1 mln zł. Towarzyszyła temu 9-proc. zwyżka przychodów. Poprawa jest zasługą wzrostu o 30 proc. sprzedaży folii nanoErgis. Efekty przynosi także przeprowadzona w zeszłym roku restrukturyzacja, polegająca na zintegrowaniu produkcji wielowarstwowych twardych folii opakowaniowych z produkcją monofolii PET w jednym zakładzie produkcyjnym w Berlinie. Grupa rozpoczęła budowę kolejnej linii do produkcji folii nanoErgis, w zakładzie w Oławie. Jej uruchomienie planowane jest w drugim półroczu 2017 roku. Wydatki na ten cel nie przekroczą 30 mln zł.


Dalszy ciąg artykułu zawiera analizę techniczną walorów Ergis, AB oraz Decora wraz z prognozą kierunku i zasięgu ruchu i dostępny jest w abonamencie.

Kliknij tutaj aby zamówić abonament i uzyskać pełny dostęp do serwisu.

Niezdecydowany? Sprawdź listę funkcji i narzędzi, jakie zyskujesz dzięki abonamentowi.

Jeżeli posiadasz abonament, a nie widzisz tekstu, zaloguj się do serwisu.


StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT abpl, comarch, Decora, ergis, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Czerwony akcent na koniec sierpnia, CD Projekt i PGE pociągnęły w dół WIG20 Warszawska giełda żegna wakacje w kiepskich nastrojach. Tąpnięcie na akcjach PGE i korekta notowań CD Projektu, wsparte zniżką notowań Orlenu, zepchnęły indeks WIG20 mocno w dół. Jedynym pocieszeniem jest dużo lepsze zachowanie spółek małych i średnich.
 • 15 propozycji dywidendowych na czerwiec

  Na ten moment plany dywidendowe na czerwiec ma 11 spółek z głównego parkietu i 4 kolejne z NewConnect. W obu grupach nie zabraknie propozycji o stopie przekraczającej 5 proc. Kilka firm szarpnie się na rekordowe stawki.

 • Giełda w Wiedniu ma nowy indeks z dużym udziałem polskich producentów gier wideo

  Vienna Stock Exchange uruchomiła indeks, który obejmuje najbardziej płynne spółki z sektora nowych technologii z Europy Centralnej i Południowo-Wschodniej. Wśród 9 spółek zaliczanych do indeksu aż 7 to polskie firmy. Na liście znaleźli się m.in. czterej najwięksi producenci gier notowani na GPW.

 • Comarch kupił francuską spółkę 2 CSI za ponad 9,5 mln zł

  COMARCH podpisał umowę nabycia 100 proc. akcji we francuskiej spółce Cabinet Conseil en Strategie Informatique (2 CSI) za łączną kwotę 2,1 mln euro (9,54 mln zł).

 • 5 giełdowych branż zarażonych koronabessą

  Epidemia koronawirusa to obecnie temat numer jeden. Świat żyje doniesieniami o nowych ogniskach choroby, kolejnych zgonach, odwoływanych imprezach, kontrolach na granicach czy zamkniętych zakładach produkcyjnych. To wszystko elektryzuje także inwestorów, bo każde takie zdarzenie ma realny wpływ na gospodarkę i wyniki spółek.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR