Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Wiadomości powiązane z: ergis

 • 07 maja 2019

  14 czarnych koni sezonu wyników za I kwartał wg DM mBanku

  Analitycy DM mBanku w cyklicznym raporcie wskazali kilkanaście spółek, które w trwającym sezonie mogą błysnąć dynamiką zysków. Wśród faworytów są reprezentanci siedmiu ważnych branż.

 • 18 kwietnia 2019

  Ergis chce wypłacić 0,10 zł dywidendy na akcję za 2018 rok

  Ergis rekomenduje wypłatę 3,78 mln zł dywidendy z zysku za 2018 r. Proponowana stawka na akcję to 0,10 zł.

 • 08 listopada 2018

  Indeksy na GPW znów rozjechały się, w grze Orlen, Alior i PCM

  WIG20 wyhamował i traci 0,5 proc., a grupujący giełdowe maluchy indeks sWIG80 próbuje odbić od 5-letniego dołka. Czwartek na GPW to przede wszystkim dzień wysypu raportów finansowych. 

 • 13 września 2018

  Giełda w Warszawie w końcu odbija, mocno rośnie KGHM i Altus TFI

  Po długiej serii spadków inwestorzy w końcu ruszyli na zakupy. W czwartek przed południem wszystkie główne warszawskie indeksy świecą na zielono, a skalą wzrostów wyróżniają się KGHM i Altus TFI.

 • 02 lipca 2018

  16 spółek na dywidendowe żniwa w lipcu

  Tylko w lipcu prawo do zysku rozdysponuje ponad 50 spółek z GPW. Sprawdziliśmy, kto ma w planach najwyższe stopy dywidend, sięgające nawet kilkunastu procent.

 • 15 maja 2018

  12 najciekawszych propozycji dywidendowych maja

  Z tygodnia na tydzień rośnie lista spółek chętnych do podzielenia się ubiegłorocznym zyskiem. W pierwszej połowie maja swoje plany w tym zakresie przedstawiło ponad 40 spółek z warszawskiego rynku. Wśród najnowszych propozycji jest garść ofert z dwucyfrową stopą dywidendy.

 • 12 maja 2018

  Plastic isn’t fantastic- omówienie sprawozdania finansowego Ergis po 4 kw. 2017 r.

 • 21 lutego 2018

  DM BOŚ skreślił 5 spółek z listy ‚top picks’. Nowe pozycje to Pekao, Ergis i Tower Investments

  Do listy spółek, których kurs akcji w najbliższym miesiącu powinien zachowywać się lepiej niż cały rynek analitycy Domu Maklerskiego BOŚ dodali akcje spółek: Pekao, Ergis i Tower Investments. Z listy najlepszych spółek usunięto jednocześnie: KGHM, BZ WBK, Idea Bank, Vindexus i JSW.

 • 23 stycznia 2018

  🔥Boom! Indeks WIG najwyżej w historii, w grze Energa i 11 bit studios

  Na ten moment inwestorzy z GPW czekali ponad dekadę. We wtorek rano WIG pokonał poziom 67.772,9 pkt. i znalazł się najwyżej w historii, na 67.933,05 pkt. Dobre nastroje na rynkach światowych, a także zbliżający się sezon wyników na GPW sprawiają, że to prawdopodobnie nie ostatni rekord polskiej giełdy.

 • 06 listopada 2017

  6 atrakcyjnie wycenianych spółek przemysłowych wg DM mBanku

  W comiesięcznym opracowaniu biuro wskazało swoich faworytów w branży przemysłowej. Listę zdominowali reprezentanci segmentu małych i średnich spółek.

 • 16 października 2017

  Ergis ma warunkową umowę z Saule ws. projektu dotyczącego folii UHB-PET

  Ergis podpisał z Saule warunkową umowę o współpracy, której celem jest rozwój produkcji ultrabarierowych folii z PET (UHB-PET) do zastosowań w giętkich elementach elektronicznych (flexibile electronics).

 • 12 października 2017

  Faworyci DM mBanku na październik

  Dobre momentum makro w światowej gospodarce, napływ nowego kapitału do funduszy akcyjnych ETF i rosnąca relatywna atrakcyjność wycen spółek z EM vs. rynki rozwinięte to główne argumenty biura przemawiające za pozytywnym nastawieniem do rynku akcji. Na październikowej liście DM mBank umieścił blisko 30 spółek.

 • 05 października 2017

  mDM: W przemyśle najatrakcyjniej obecnie wyceniane m.in. Ergis, Famur i Stelmet

  Według analityków DM mBanku, wśród spółek przemysłowych najatrakcyjniej wyceniane są Ergis, Famur, Kernel, Pfleiderer Group oraz Stelmet. Natomiast w sektorze chemicznym obecnie najbardziej atrakcyjnie wyceniany jest Ciech, wynika z raportu datowanego na 28 września.

 • 11 września 2017

  Faworyci DM mBanku na wrzesień

  Biuro w najnowszym raporcie podtrzymało pozytywne nastawienie do rynku akcji. Na wrześniowej liście znalazło się ponad 30 spółek z jedenastu branż.

 • 20 lipca 2017

  DM BOŚ dodał akcje Azotów, LiveChat i Agory do listy top picks

  Do listy spółek, których kurs akcji w najbliższym miesiącu powinien zachowywać się lepiej niż cały rynek analitycy Domu Maklerskiego BOŚ dodali akcje Azotów, LiveChat i Agory. Z listy najlepszych spółek usunięto jednocześnie: Enel-Med i Tower Investments.

 • 12 czerwca 2017

  Propozycje inwestycyjne na czerwiec wg DM mBanku

  Analitycy DM mBanku w czerwcowym raporcie wyróżnili aż 27 spółek. Na liście dominują przedstawiciele sektora przemysłowego, deweloperskiego, budowlanego oraz handlowego.

 • 07 lutego 2017

  WIG20 w grze o tegoroczny szczyt, gorąco na KGHM i CD Projekt

  We wtorek główne indeksy w Warszawie zjechały na boczny tor i nabierają sił przed dalszą podróżą na północ. Najciekawiej sytuacja prezentuje się na wykresie WIG20, którego kurs pozostaje w grze o tegoroczny szczyt na 2.100 pkt.

 • 13 grudnia 2016

  Propozycje inwestycyjne na grudzień wg DM mBanku

  W grudniowym raporcie biuro stawia przede wszystkim na spółki przemysłowe, informatyczne, deweloperskie oraz liderów branży budowlanej.

 • 05 grudnia 2016

  6 spółek przemysłowych w portfelu DM mBanku

  Miejsce w portfelu biura obroniły spółki przemysłowe, które wyróżniają się dyskontem na tle branży oraz mają zdrowe fundamenty.

 • wczoraj

  Analiza techniczna czterech gwiazd sezonu wyników

  Na ostatniej prostej jesiennego sezonu wyników mocną poprawą zysków popisała się jedynie garstka spółek, wśród nich Comarch, Ergis, AB oraz Decora. Z pomocą eksperta z SGH sprawdziliśmy, jak wzmocnienie fundamentów przekłada się na sytuację techniczną notowań ich walorów.

 • 12 października 2016

  Propozycje inwestycyjne na październik wg DM mBanku

  W najbliższych tygodniach o klimacie na GPW zdecydują czynniki polityczne oraz start sezonu wynikowego za III kwartał. Selektywne podejście do rynku akcji jest jak najbardziej wskazane, a analitycy DM mBanku atrakcyjnie wyceniane spółki widzą m.in. w sektorze energetycznym, deweloperskim, informatycznym czy przemysłowym.

 • 05 października 2016

  6 faworytów giełdowego sektora przemysłowego według DM mBank

  Biuro w swoim portfelu przewidziało miejsce dla spółek przemysłowych, które dynamicznie poprawiają wyniki finansowe. Faworytów DM mBanku wyróżniają atrakcyjne wskaźniki P/E i EV/EBITDA.

 • 13 września 2016

  15 ciekawych spółek na wrzesień wg DM mBanku

  Biuro z uwagi na niepewność co do kondycji światowej gospodarki oraz lokalne czynniki ryzyka pozostaje zwolennikiem niedużej ekspozycji na rynek akcji. Na krótkiej liście spółek, których kursy akcji mogą wykazać się relatywną siłą w najbliższych tygodniach dominują reprezentanci z sektora przemysłowego i TMT.

 • 27 lipca 2016

  Ergis dostał rekomendację z 44-proc. potencjałem wzrostu

  DM BOŚ wycenił jedną akcję spółki zajmującej się przetwórstwem tworzyw sztucznych na 6,80 zł. W raporcie biuro zwraca uwagę na możliwość skokowego wzrostu mocy produkcyjnych, w związku z uruchomieniem nowej linii produkcyjnej taśmy nano strech.

 • 22 czerwca 2016

  Prognozy dla rynków akcji, walut i surowców po referendum w UK

  Jeśli dojdzie do Brexitu, będziemy świadkami spektakularnych ruchów na rynkach finansowych i walutowych. Ale wygrana zwolenników UE też pozwoli zarobić traderom lubiącym ryzykowne aktywa. StockWatch.pl sprawdził, jakie scenariusze na piątek mają rynkowi eksperci i guru światowej finansjery.

 • 23 lutego 2016

  Ergis ma zielone światło na buy back, cena maksymalna to 10 zł

  Grupa zajmująca się przetwórstwem tworzyw sztucznych ma zgodę na skup akcji własnych. Maksymalnie może oferować cenę o około 150 proc. wyższą od obecnego kursu giełdowego. Dodatkowo w planach jest jeszcze dywidenda.

 • wczoraj

  8 bogatych spółek już obiecało wypłatę dywidendy w 2016 r.

  Sezon wyników przyniósł pierwsze deklaracje zarządów dotyczące tegorocznych dywidend. W pierwszym szeregu znalazły się zarówno blue chipy jak i giełdowe misie. Najhojniejsi oferują zwolennikom dywidend wypłaty o stopie sięgającej 7 proc.

 • 09 lutego 2016

  19 mocnych spółek do gry w 2016 roku wg DM mBanku

  W tym roku biuro stawia na akcje eksporterów, deweloperów, spółek handlowych i płacących solidne dywidendy. Scenariusz bazowy zakłada wzrost cen ropy naftowej do poziomu 50 USD/baryłkę, co przy stabilizacji gospodarczej w Chinach powinno stymulować napływ kapitału do funduszy surowcowych i wzrost cen metali przemysłowych i szlachetnych.

 • 21 stycznia 2016

  Ergis miał stratę netto, na osłodę proponuje dywidendę i skup akcji

  Przez odpisy aktualizacyjne spółka pokaże w wynikach za IV kwartał 2015 r. blisko 37 mln zł straty netto. Na pocieszenie zarząd Ergisu oferuje wypłatę dywidendy oraz opcję przeprowadzenia buy backu.

 • GPW rośnie przed odczytami makro i EBC, w grze PGNiG, LPP i Selvita

  W czwartek na warszawski rynek wróciła zieleń. Z okazji do odreagowania najmocniej korzysta WIG20, który rano jest jednym z najsilniejszych indeksów w Europie. Po południu uwaga inwestorów skupi się na odczytach makro z polskiej gospodarki oraz konferencji prasowej prezesa EBC, Mario Dgrahiego.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku