A&R Carton i Colorpack wezwały do sprzedaży akcji BSC Drukarnia Opakowań

Omawiane walory:

A&R Carton AB i Colorpack wzywają do sprzedaży 3.842.136 akcji BSC Drukarni Opakowań, stanowiących 39,18 proc. ogólnej liczby głosów na walnym. Cena oferowana w wezwaniu to 40,38 zł za akcję. Zamiarem AR Packaging, które stoi za wezwaniem, jest zwiększenie zaangażowania w akcjonariacie BSC Drukarni Opakowań do 100 proc. z obecnych 60,82 proc.

bsc drukarnia, wezwanie, akcje

A&R Carton i Colorpack wezwały do sprzedaży 3.842.136 akcji BSC Drukarnia Opakowań po 40,38 zł/szt.

A&R Carton jest częścią szwedzkiej grupy AR Packaging, natomiast Colorpack jest spółka zależną A&R Carton. Grupa AR Packaging sfinalizowała w ostatnich dniach przejęcie niemieckiej firmy rlc packaging group, do której – poprzez firmę Colorpack – należy 36,7 proc. akcji BSC Drukarni Opakowań. Szwedzka grupa zawarła ponadto umowy zakupu spółek posiadających łącznie 24,13 proc. akcji polskiej spółki od jej menedżerów – Janusza Schwarka i Arkadiusza Czysza. AR Packaging kontroluje tym samym obecnie 60,82 proc. akcji BSC Drukarnia Opakowań.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, A&R Carton jako podmiot dominujący wobec Colorpack, który bezpośrednio posiada 36,7 proc. akcji BSC Drukarni Opakowań, ma obowiązek ogłoszenia wezwania na akcje zapewniające osiągnięcie progu 66 proc. ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu przejmowanej spółki. A&R Carton zdecydował się jednak na ogłoszenie wezwania na wszystkie pozostałe akcje, tj. 3.842.136 sztuk, stanowiących 39,18 proc. kapitału zakładowego.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

W przypadku osiągnięcia w wyniku wezwania progu przynajmniej 95 proc. ogólnej liczby głosów na Walnym Zgromadzeniu BSC Drukarni Opakowań, AR Packaging nie wyklucza przeprowadzenia przymusowego wykupu akcji należących do akcjonariuszy mniejszościowych.

Zapisy na sprzedaż akcji w wezwaniu przyjmowane będą od 12 lutego do 12 marca br. Rozliczenie transakcji sprzedaży akcji ma nastąpić 20 marca 2020 r. Podmiotem pośredniczącym w wezwaniu i doradcą finansowym jest Santander Biuro Maklerskie. Doradcą prawnym Wzywającego jest kancelaria Wierzbowski Eversheds Sutherland.

Aktualizacja 27 lutego
Termin wezwania na akcje BSC Drukarni Opakowań został przedłużony do 26 marca

BSC Drukarnia Opakowań należy do czołówki dostawców opakowań z tektury i papieru na polskim rynku. Ponad 80 proc. produkcji spółki trafia do światowych koncernów, m.in. Procter&Gamble, McDonald’s, Henkel, Avon, Colgate. Posiada dwa zakłady produkcyjne w Poznaniu, w których zatrudnia ponad 400 pracowników. Akcje BSC Drukarni Opakowań od 2011 r. notowane są na GPW. Jej skonsolidowane przychody wyniosły 222,26 mln zł w 2018 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o BSCDRUK)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR