Bank Pekao otrzyma od BFG 193 mln zł dotacji w związku z przejęciem Idea Banku

Omawiane walory: ,

W związku z przyjęciem przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny oferty wiążącej złożonej przez Bank Pekao na przejęcie praw majątkowych Idea Bank, została zawarta pomiędzy bankiem a BFG umowa dotacji. Na podstawie umowy dotacji BFG udzieli wsparcia na rzecz Pekao w wysokości 193 mln zł.

pekao,ideabank, przejęcie, bank, bfg,

Bank Pekao otrzyma od BFG 193 mln zł dotacji w związku z przejęciem Idea Banku (Fot. Bank Pekao)

– Na podstawie umowy dotacji BFG udzieli wsparcia na rzecz banku w wysokości 193 000 000 zł w celu pokrycia różnicy między wartością przejmowanych zobowiązań Idea Bank i wartością przejmowanych praw majątkowych Idea Bank umowa dotacji wchodzi w życie z dniem przejęcia przejmowanej działalności – czytamy w komunikacie.

31 grudnia BFG informował, że maksymalna kwota dotacji dla Banku Pekao związana z przejęciem – w ramach przymusowej restrukturyzacji – Idea Banku sięgnie 218 mln zł.

Bank Pekao przejął 3 stycznia 2021 r. przedsiębiorstwo i zobowiązania Idea Bank z wyłączeniami w wyniku zastosowania przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny instrumentu przymusowej restrukturyzacji.

Grupa Idea Bank specjalizuje się w usługach bankowych i finansowych dla mikro, małych i średnich firm. Akcje Idea Banku są notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od 2015 r. Aktywa razem banku wyniosły 17,32 mld zł na koniec 2019 r.

Bank Pekao jest częścią grupy PZU – największej grupy finansowej w Europie Środkowo-Wschodniej. Od 1998 roku bank obecny jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Aktywa razem banku wyniosły 203,32 mld zł na koniec 2019 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o Ideabank, Pekao)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR