Benefit Systems przedstawił politykę dywidendową na lata 2020-2023

Omawiane walory:

Benefit Systems przyjął politykę dywidendową na lata 2020-2023, która zakłada rekomendowanie wypłaty dywidendy o wartości co najmniej 50 proc. skonsolidowanego zysku netto grupy kapitałowej spółki za poprzedni rok obrotowy.

Benefit Systems, akcje, dywidenda

Benefit Systems zakłada wypłaty co najmniej 50 proc. skons. zysku netto na dywidendę

– Polityka dywidendowa na lata 2020-2023: W każdym roku obowiązywania polityki dywidendowej zarząd będzie rekomendować walnemu zgromadzeniu wypłatę dywidendy o wartości co najmniej 50 proc. skonsolidowanego zysku netto grupy kapitałowej spółki za poprzedni rok obrotowy – czytamy w komunikacie.

Rekomendacja zarządu będzie uwzględniała sytuację finansową i płynnościową, perspektywy rozwoju oraz potrzeby inwestycyjne spółki oraz grupy kapitałowej spółki.

– Polityka dywidendowa będzie podlegać okresowej weryfikacji. Polityka dywidendowa obowiązuje i znajduje zastosowanie począwszy od podziału zysku za rok obrotowy kończący się dnia 31 grudnia 2019 roku. Polityka dywidendowa została pozytywnie zaopiniowana przez radę nadzorczą spółki – czytamy dalej.

Grupa kapitałowa Benefit Systems jest dostawcą rozwiązań w obszarze pozapłacowych świadczeń pracowniczych w zakresie m.in. kart sportowych oraz kultury i rozrywki (Program Kinowy, MultiTeatr). Od kwietnia 2011 roku spółka jest notowana na parkiecie głównym GPW. Skonsolidowane przychody sięgnęły 1 219,57 mln zł w 2018 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT benefit, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR