Bioton: Biomm wypowiedział umowę na komercjalizację w Brazylii rekombinowanych insulin ludzkich

Omawiane walory:

Biomm wypowiedział Biotonowi umowy dotyczące przyznania Biomm i/lub podmiotom zależnym Biomm prawa wyłączności dotyczącego komercjalizacji wytwarzanych przez Bioton rekombinowanych insulin ludzkich na terytorium Brazylii. Warunkiem rozpoczęcia dostaw produktów w ramach umowy było uzyskanie rejestracji produktów na terytorium Brazylii.

Bioton, insulina, Brazylia

– Główną przyczyną wypowiedzenia wskazaną przez Biomm zgodnie z umową, jest niepodpisanie umowy PDP (umowa z Ministerstwem Zdrowia Brazylii w zakresie dostaw rekombinowanej insuliny ludzkiej na terytorium Brazylii) do 31 grudnia 2015 r. Ponadto PDP w odniesieniu do rekombinowanej insuliny ludzkiej został czasowo zawieszony w sierpniu 2019 r. przez Narodową Agencję Nadzoru Zdrowia – ANVISA, a rejestracja produktów w Brazylijskiej Narodowej Agencji Nadzoru Zdrowia nie została udzielona do dnia złożenia ww. wypowiedzenia – czytamy w komunikacie.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Ponadto w ostatnim okresie Biomm zwrócił się do spółki z propozycją porozumienia do umowy dotyczącego równoległego zawarcia umowy o współpracy na okres 5 lat z bezpośrednim konkurentem Biotonu, jednakże spółka w oczywisty sposób nie mogła zgodzić się na taką propozycję na proponowanych przez Biomm warunkach.

Zarząd wskazuje, iż aktualnie kończy badania kliniczne i niezależnie od decyzji Biomm nadal będzie kontynuował proces rejestracji na rynku Brazylii i zamierza skomercjalizować produkty w najszybszym możliwym terminie.

Bioton to polska spółka biotechnologiczna zajmująca się produkcją leków. Założona w 1989 roku, od sierpnia 2004 r. działa jako spółka akcyjna, od 16 marca 2005 r. notowana jest na warszawskiej giełdzie.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT bioton, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Giełdy mocno rosną po słowach Trumpa, w grze CD Projekt i Dino Polska

  Trumpcoaster mknie w najlepsze. Tym razem do góry. Słowa prezydenta USA, że rozmowy z Chinami idą dobrze, wsparły nastroje na światowych giełdach. Korzysta na tym GPW, gdzie wyróżniają się spółki gamingowe, a w oczekiwaniu na wyniki mocno drożeją akcje Dino Polska.

 • Bioton stracił dystrybutora insuliny w Chinach

  Harbin Gloria Pharmaceuticals wypowiedział BIOTONowi umowę dostawy i dystrybucji zawartą z września 2015 r. Umowa ta dotyczyła dostawy oraz dystrybucji produktów insuliny BIOTON na rynku chińskim. Kurs akcji spółki spada o blisko 8 proc.

 • Flauta na GPW, w centrum uwagi Bioton, AmRest i dane o amerykańskim PKB

  Akcje BIOTONu są najdroższe od pół roku po rekomendacji do Noble Banku. AmRest drożeje po wynikach. Ciekawie wygląda też R22, Skotan i Groclin. Większość spółek jednak pogrążona jest w wakacyjnym letargu. Być może dane o amerykańskim PKB wyrwą je z tej giełdowej hibernacji? 

 • Bioton ma umowę z Yifan o współpracy w zakresie analogów insulin

  BIOTON zawarł z Yifan Pharmaceutical umowę o współpracy stron w zakresie substancji aktywnych analogów insulin oraz ostatecznego produktu leczniczego (w formie gotowej) od ich produkcji do komercjalizacji.

 • Wniosek Biotonu dot. odszkodowania od LG Chem został oddalony

  Trybunał Arbitrażowy Międzynarodowej Izby Handlowej oddalił wniosek firmy Biopartners GmbH, w której BIOTON posiada pośrednio 100 proc. udziałów, w którym domagała się od LG Chem Ltd. odszkodowania z tytułu niewykonania zobowiązań określonych umową rozwojowo-licencyjną z 16 października 2001 r.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR