X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Bioton ma 5-letnią umowę o współpracy z Sequoia

Opublikowano: 2018-07-13 09:39:58

Omawiane walory:

Bioton podpisał umowę o współpracy z Sequoia w zakresie produkcji, dystrybucji i promocji produktów leczniczych, wyrobów medycznych i żywności funkcjonalnej. Przychody z tytułu współpracy są szacowane na 236,8 mln zł w okresie 5 lat. 

– W zamian za realizację zadań określonych w umowie emitent zapłaci na rzecz Sequoia wynagrodzenie ustalane w stosunku do wykonania planu przychodów emitenta w najbliższych 5 latach w odniesieniu do sprzedaży produktów w Polsce, przy czym maksymalną wartością wynagrodzenia za dany okres miesięczny jest 15 proc. wartości przychodów z produktów netto emitenta w tym okresie, a analogicznie minimalną wartością jest 10 proc. wartości przychodów z produktów w danym okresie. Szacowana wartość przychodów wskazana w umowie od daty zawarcia umowy do dnia 12 lipca 2023 r. jest na poziomie 236.800.000 zł – czytamy w komunikacie.

>> Ponad 60 proc. zysku od początku 2017 r. – sprawdź ofertę portfela wzorcowego CFR w StockWatch.pl

Bioton to polska spółka biotechnologiczna zajmująca się produkcją leków. Założona w 1989 roku, od sierpnia 2004 r. działa jako spółka akcyjna, od 16 marca 2005 r. notowana jest na warszawskiej giełdzie.

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

    - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
    - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
    - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
    - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (o bioton)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku