Bioton ma umowę z Yifan o współpracy w zakresie analogów insulin

Omawiane walory:

Bioton zawarł z Yifan Pharmaceutical umowę o współpracy stron w zakresie substancji aktywnych analogów insulin oraz ostatecznego produktu leczniczego (w formie gotowej) od ich produkcji do komercjalizacji.

Fot. Pexels

Umowa jest umową ramową. Poszczególne czynności i warunki związane z wykonaniem jej etapów zostaną szczegółowo uregulowane w oddzielnie zawartych zleceniach.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

– Co do zasady umowa nie przewiduje nabycia praw intelektualnych stron, za wyjątkiem udzielenia licencji w zakresie pozwalającym na wykonanie umowy. Jeżeli jednak rezultat prac wykaże, że komercyjna linia produkcyjna jest dostosowana do produkcji produktu leczniczego w formie gotowej (ang. Drug Product – Finished Form), Bioton zostanie przyznane prawo do korzystania z własności intelektualnej Yifan, jak również 25-letnie prawo do produkcji, dystrybucji, rynku, oferowania i sprzedaży produktu na zasadzie wyłączności na terytorium Polski, jak również Bioton zostanie przyznane prawo pierwszeństwa otrzymania prawa do korzystania w krajach Europy, pod własną marką. Bioton będzie również działać jako producent produktów na całym świecie. Szczegóły dotyczące współpracy w tym zakresie będą przedmiotem odrębnej umowy – czytamy w komunikacie.

Umowa została zawarta pod prawem Singapuru więc miejscem rozstrzygania sporów będzie sąd arbitrażowy w Singapurze.

Bioton to polska spółka biotechnologiczna zajmująca się produkcją leków. Założona w 1989 roku, od sierpnia 2004 r. działa jako spółka akcyjna, od 16 marca 2005 r. notowana jest na warszawskiej giełdzie.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT bioton, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Bioton: Biomm wypowiedział umowę na komercjalizację w Brazylii rekombinowanych insulin ludzkich

  Biomm wypowiedział BIOTONowi umowy dotyczące przyznania Biomm i/lub podmiotom zależnym Biomm prawa wyłączności dotyczącego komercjalizacji wytwarzanych przez BIOTON rekombinowanych insulin ludzkich na terytorium Brazylii. Warunkiem rozpoczęcia dostaw produktów w ramach umowy było uzyskanie rejestracji produktów na terytorium Brazylii.

 • Giełdy mocno rosną po słowach Trumpa, w grze CD Projekt i Dino Polska

  Trumpcoaster mknie w najlepsze. Tym razem do góry. Słowa prezydenta USA, że rozmowy z Chinami idą dobrze, wsparły nastroje na światowych giełdach. Korzysta na tym GPW, gdzie wyróżniają się spółki gamingowe, a w oczekiwaniu na wyniki mocno drożeją akcje Dino Polska.

 • Bioton stracił dystrybutora insuliny w Chinach

  Harbin Gloria Pharmaceuticals wypowiedział BIOTONowi umowę dostawy i dystrybucji zawartą z września 2015 r. Umowa ta dotyczyła dostawy oraz dystrybucji produktów insuliny BIOTON na rynku chińskim. Kurs akcji spółki spada o blisko 8 proc.

 • Flauta na GPW, w centrum uwagi Bioton, AmRest i dane o amerykańskim PKB

  Akcje BIOTONu są najdroższe od pół roku po rekomendacji do Noble Banku. AmRest drożeje po wynikach. Ciekawie wygląda też R22, Skotan i Groclin. Większość spółek jednak pogrążona jest w wakacyjnym letargu. Być może dane o amerykańskim PKB wyrwą je z tej giełdowej hibernacji? 

 • Wniosek Biotonu dot. odszkodowania od LG Chem został oddalony

  Trybunał Arbitrażowy Międzynarodowej Izby Handlowej oddalił wniosek firmy Biopartners GmbH, w której BIOTON posiada pośrednio 100 proc. udziałów, w którym domagała się od LG Chem Ltd. odszkodowania z tytułu niewykonania zobowiązań określonych umową rozwojowo-licencyjną z 16 października 2001 r.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR