Bloober Team i Platige Image rozpoczynają współpracę

Omawiane walory: ,

Platige Image będzie odpowiadało za przygotowanie animacji do nowej, wysokobudżetowej produkcji krakowskiego producenta. Termin realizacji umowy przypada na koniec stycznia 2021 roku.

bloober,team,akcje

(Fot. materiały prasowe)

Bloober Team obecnie pracuje nad nowym tytułem z kategorii AAA, w którym zostaną wykorzystane zaawansowane technicznie animacje przygotowane przez Platige Image.

– Jesteśmy dumni z tego, że będziemy pracować z Platige, bo jest to jedno z najlepszych studiów na świecie. Wspólnie przeprowadziliśmy już część prac weryfikacyjnych, a ich efekty są bardzo ekscytujące. Wierzymy, że nasza współpraca będzie kontynuowana nawet po zakończeniu tego projektu – komentuje Piotr Babieno, prezes zarządu w Bloober Team.

– Cieszymy się, że Bloober zaprosił nas do udziału w tym unikatowym projekcie i tym samym udało się nawiązać współpracę, w ramach której dwie polskie firmy będą tworzyć wysokiej jakości produkcję na najwyższym poziomie. Wspólnie będziemy dążyć do tego by efekty naszej pracy na długo pozostały w pamięci graczy – dodaje Karol Żbikowski, CEO Platige Image.

Platige Image od wielu lat związane jest z branża gamingową. Studio słynie z produkcji dynamicznych trailerów prezentowanych na targach E3, a także docenianych przez cały growy świat produkcji CGI. Artyści z warszawskiego studia stworzyli między innymi pierwszy trailer do Cyberpunk 2077, intra do kolejnych odsłon Wiedźmina, efektowne zwiastuny do takich produkcji jak Dying Light 2, Watch Dogs 2, The Division 2, czy projekcję trailera God of War na parkiecie Golden State Warriors. Produkcje takie jak Metro Exodus Artyom’s Nightmare zdobywają liczne nagrody i wyróżnienia na międzynarodowych festiwalach.

Bloober Team to niezależny producent gier wideo, specjalizujący się w tworzeniu gier z gatunku hidden horror. Do najbardziej znanych produkcji spółki należą Layers of Fear (2016), wielokrotnie nagradzany Observer (2017), czy głośny Blair Witch (2019), stworzony na podstawie klasycznego horroru The Blair Witch Project. Od 2011 roku spółka notowana jest na NewConnect.

Platige Image to polskie studio produkcji i postprodukcji. Specjalizuje się w grafice komputerowej, animacji 3D i efektach wizualnych na potrzeby filmu, rozrywki i reklamy. Produkuje masowe imprezy i realizuje design na potrzeby transmisji na żywo dla studiów telewizyjnych z użyciem technologii Vizrt. Jest szczególnie cenione za cinematiki tworzone dla znanych na całym świecie studiów produkujących gry wideo.

 

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT BLOOBER, PLATIGE, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR