CD Projekt: Cyberpunk musi spełnić warunki techniczne, aby wrócić do PlayStation Store

Omawiane walory:

Po wypuszczeniu Patcha 1.2 inwestorzy coraz głośniej pytają, kiedy Cyberpunk wróci do PlayStation Store. Po aktualizacji gra co prawda wciąż ma niedociągnięcia, ale ich skala mieści się w granicach normy przy tak dużych produkcjach.

CDProjekt, Cyberpunk, akcje, gra

(Fot. CD Projekt)

Wypuszczony jeszcze pod koniec marca patch 1.2 wprowadził do gry ponad 500 poprawek. Zmiany dotyczą m.in. rozgrywki, cinematic designu, lokalizacji, oprawy graficznej oraz stabilności i wydajności. Spora część z nich to detale, ale jako całość aktualizacja jest naprawdę spora. W wersji na PC „waży” ok. 30 GB, a na konsole blisko 40 GB. Mimo imponujących rozmiarów najnowszy patch nie rozwiązał wszystkich problemów, co widać m.in. po recenzjach na Steam. Odsetek pozytywnych ocen z ostatnich 30 dni wciąż wynosi zaledwie 60 proc. Mimo wszystko Cyberpunk po dotychczasowych aktualizacjach działa o niebo lepiej niż w momencie wycofania go ze sklepu Sony. Nic więc dziwnego, że inwestorzy coraz głośniej pytają, kiedy gra wróci do PlayStation Store.

– Jesteśmy w stałym kontakcie z Sony. Nasze relacje są przyjazne i zawsze takie były. Decyzja o przywróceniu Cyberpunka 2077 do PlayStation Store jest wyłącznie decyzją Sony i nie wiemy, kiedy ją podejmie. Część kryteriów, które musimy spełnić to konkretne warunki techniczne, a inne są bardziej miękkie, natomiast Patch 1.2 w zakresie tych konkretnych warunków to krok w dobrym kierunku – poinformowała StockWatch.pl Karolina Gnaś, dyrektor relacji inwestorskich CD Projektu.

>> POLECAMY: Jak inwestować na giełdzie (ze StockWatch.pl)?

Wznowienie sprzedaży gry w PlayStation Store to jeden z kluczowych tematów dla studia. CD Projekt pracuje też nad kolejnymi aktualizacjami oraz dużymi, płatnymi rozszerzeniami.

– Spodziewamy się, że sprzedaż ‚Cyberpunk 2077’ w 2021 r. będzie nakręcana przez update’y, nad którymi pracujemy i w efekcie powrót na platformę Sony, a także edycję nextgen szykowaną na II połowę roku. Ciężko teraz szacować – to wszystko przed nami, ale będzie miało istotny wpływ na wynik sprzedażowy – powiedział Piotr Nielubowicz podczas marcowej telekonferencji.

W skład grupy CD Projekt wchodzą: CD Projekt RED – deweloper gier wideo z gatunku RPG i GOG – globalna platforma cyfrowej dystrybucji gier. Sztandarową grą wydawnictwa jest seria „Wiedźmin” oraz najnowsza superprodukcja „Cyberpunk 2077”.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o CDPROJEKT)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR