CI Games miał 0,34 mln zł zysku netto w III kwartale 2020

Omawiane walory:

CI Games odnotował 0,34 mln zł skonsolidowanego zysku netto w III kw. 2020 r. wobec 2,92 mln zł straty rok wcześniej.

cigames,wyniki, gaming, akcje,

(Fot. CI Games/FB)

Zysk operacyjny wyniósł 1,01 mln zł wobec 2,91 mln zł straty rok wcześniej.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 7,74 mln zł w III kw. 2020 r. wobec 4,43 mln zł rok wcześniej.

– Jestem zadowolony z wyników za trzeci kwartał, szczególnie biorąc pod uwagę fakt, że nie mogliśmy wziąć udziału w kilku kluczowych promocjach cyfrowych w pierwszej połowie trzeciego kwartału. Było to spowodowane wysoką intensywnością udziału w tego typu kampaniach pod koniec drugiego kwartału i wynikającego z tego tzw. ‚cooling off period’ na kilku kluczowych platformach. Należy pamiętać, że trzeci kwartał to już czwarty kolejny od premiery ‚Sniper Ghost Warrior Contracts’. Wypracowane przez ostatnie 12 miesięcy wyniki, w postaci ponad 70 mln zł przychodów ze sprzedaży oraz ponad 13 mln zysku, jasno pokazują, że nasza spółka wróciła na ścieżkę zysków i zamierza na niej pozostać – skomentował prezes Marek Tymiński, cytowany w komunikacie.

W I-III kw. 2020 r. spółka miała 5,08 mln zł skonsolidowanego zysku netto w porównaniu z 11,01 mln zł straty rok wcześniej, przy przychodach ze sprzedaży w wysokości 34,78 mln zł w porównaniu z 11,6 mln zł rok wcześniej.

– W okresie trzech kwartałów br. grupa wygenerowała 33,5 mln zł gotówki z działalności operacyjnej natomiast przepływy netto z działalności finansowej wyniosły 4 mln zł i głównie składały się z wpływów z emisji (29,1 mln zł) i spłat kredytów (24 mln zł). Na koniec trzeciego kwartału grupa posiadała 28,2 mln zł gotówki i nie miała żadnych zobowiązań z tytułu kredytów – czytamy dalej w komunikacie.

W ujęciu jednostkowym zysk netto w I-III kw. 2020 r. wyniósł 6,01 mln zł wobec 9,26 mln zł straty rok wcześniej.

CI Games to producent i dystrybutor gier komputerowych, notowany na GPW od 2007 r. (początkowo jako City Interactive). Najbardziej znane produkcje CI Games to gry z serii „Sniper Ghost Warrior” oraz „Lords of the Fallen”.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o CIgames)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR