Co dalej z kursami akcji Uniwheels i Izo-Blok – analiza techniczna

Omawiane walory: ,

Akcje spółek z branży motoryzacyjnej to ważny trybik tegorocznej hossy na warszawskim parkiecie. Ekspert z DM BOŚ specjalnie dla StockWatch.pl nakreślił kluczowe poziomy techniczne na wykresach WIG-Motoryzacja, Uniwheels i Izo-Bloku.

WIG-Motoryzacja to nowy indeks sektorowy powstały na bazie sukcesu spółek motoryzacyjnych. W jego skład wchodzą zarówno producenci części i wyposażenia samochodów, jak i dystrybutorzy. W indeksie największą rolę odgrywają akcje Inter Cars (44,66 proc.), Sanoku (23,45 proc.) i Uniwheels (18,44 proc.). W sumie odpowiadają za niemal 85 proc. kapitalizacji indeksu.

– W ostatnim czasie spółki z branży automotive może nie przykuwają tak dużej uwagi, jak spółki zajmujące się produkcją gier komputerowych, ale pozostają ciekawą opcją inwestycyjną. Indeks WIG-Motoryzacja publikowany jest od początku roku, więc nie ma długiej historii i jego wykres jak na razie ma raczej wartość poglądową. Widać jednak trend wzrostowy, który od początku roku przyniósł zwyżkę o 10,8 proc., co jest wartością nieco mniejszą od szerokiego rynku. W tym samym czasie indeks WIG wzrósł bowiem o ponad 14 proc. – zauważa Łukasz Bugaj, CFA DM Banku Ochrony Środowiska.

Kliknij, aby powiększyć


Dalszy ciąg artykułu zawiera analizę techniczną walorów Uniwheels i Izo-Blok wraz z prognozą kierunku i dostępny jest w abonamencie.

Kliknij tutaj aby zamówić abonament i uzyskać pełny dostęp do serwisu.

Niezdecydowany? Sprawdź listę funkcji i narzędzi, jakie zyskujesz dzięki abonamentowi.

Jeżeli posiadasz abonament, a nie widzisz tekstu, zaloguj się do serwisu.


StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT Izoblok, Uniwheels, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR