Co dalej z kursami Alchemii i BGŻ – analiza techniczna

Omawiane walory: , ,

Pod koniec ubiegłego tygodnia na warszawskim parkiecie powiało optymizmem. Ekspert z DM BOŚ zwraca uwagę na ciekawy moment techniczny na kursie Alchemii i nie wyklucza gry pod ewentualne przejęcie na akcjach BGŻ.

WIG20 zakończył ostatnią sesję ponad 3-proc. szarżą, a indeks szerokiego rynku 2,5-proc. Jednak do euforii daleka droga, bo piątkowe odbicie nadal można rozpatrywać jedynie w kategoriach odreagowania po wcześniejszych tąpnięciach. Tak będzie dopóki nie zostanie definitywnie rozwiązany problem zmian w systemie emerytalnym i OFE.

Analizując sytuację na rynku warto pamiętać, że ocena sytuacji na indeksie WIG20 staje się coraz bardziej problematyczna ze względu na zbliżające się wypłaty dywidend oraz fakt, iż największe spółki w tym roku idą zupełnie innym torem niż rynek szeroki. Dlatego ekspert z DM BOŚ radzi wziąć pod lupę indeks szerokiego rynku. Jego zdaniem, sytuacja wcale nie wydaje się tak tragiczna, jak można by sądzić po zachowaniu największych spółek.

– Pewnym zauważalnym minusem jest oczywiście fakt złamania wcześniej prowadzonej linii trendu wzrostowego, ale po pierwsze indeks jeszcze może nad nią wrócić, a po drugie ze względu na niewielką liczbę punktów stycznych linia ta nie wydaje się być bardzo istotną. Zdecydowanie ważniejszy jest obszar pomiędzy okolicami 43.000 pkt. a 42.000 pkt., gdzie przebiegają tegoroczne minima, a nieco niżej górne ograniczenie męczącego trendu bocznego, z którego w roku minionym nastąpiło wybicie. To bardzo istotny obszar, którego złamanie rysowałoby negatywny scenariusz dla giełdy. Dopóki to się nie stanie wciąż istnieje nadzieja na pewne uspokojenie i być może tzw. rajd ulgi, gdy scenariusz zmian w funkcjonowaniu OFE będzie już znany i ten problem będzie mógł być – przynajmniej w krótkim terminie – odłożony na bok. – ocenia Łukasz Bugaj, analityk DM BOŚ.

Kliknij aby powiększyć


Dalszy ciąg artykułu zawiera analizę techniczną walorów Alchemia i BGŻ wraz z prognozą kierunku i zasięgu ruchu i dostępny jest w abonamencie.

Kliknij tutaj aby zamówić abonament i uzyskać pełny dostęp do serwisu.

Niezdecydowany? Sprawdź listę funkcji i narzędzi, jakie zyskujesz dzięki abonamentowi.

Jeżeli posiadasz abonament, a nie widzisz tekstu, zaloguj się do serwisu.


StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT alchemia, bgz, WIG, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR