Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Wiadomości powiązane z: alchemia

 • 06 marca 2019

  Alchemia jest o krok od wycofania z GPW

  Porozumienie akcjonariuszy Alchemii zwiększy swój stan posiadania. W wezwaniu na sprzedaż 29,245 mln akcji złożono zapisy na 23,44 mln walorów.

 • 11 stycznia 2019

  Porozumienie akcjonariuszy wzywa na akcje Alchemii po 4,80 zł za sztukę

  Roman Karkosik, Grażyna Karkosik, Boryszew, Impexmetal oraz Eastside-Bis - jako porozumienie - ogłosili wezwanie do sprzedaży 29,245 mln akcji Alchemii, stanowiących 14,62 proc. głosów, po cenie 4,80 zł za akcję. W piątek na zamknięciu sesji kurs akcji producenta stali wzrósł o 3,75 proc. do 4,98 zł.

 • Roman Karkosik planuje wezwanie na brakujący pakiet akcji Alchemii. Chce wycofać spółkę z GPW

  Roman Karkosik, Grażyna Karkosik, Impexmetal oraz spółka Eastside-Bis zawarli porozumienie akcjonariuszy, którego celem jest ogłoszenie wezwania na brakujący pakiet akcji Alchemii. Znany inwestor giełdowy dokładnie rok temu zapowiedział, że ograniczy swoją działalność inwestycyjną na warszawskiej giełdzie i wycofa część kontrolowanych przez siebie spółek z obrotu.

 • 03 stycznia 2018

  Roman Karkosik idzie w ślady Sołowowa. Znany inwestor planuje zdjąć z giełdy część kontrolowanych spółek

  Roman Karkosik planuje całkowicie ograniczyć działalność inwestycyjną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) w 2018 r. i wycofać część kontrolowanych przez siebie spółek z obrotu, poinformował inwestor.

 • 27 czerwca 2014

  Alchemia skupi kolejne akcje własne w ramach nowego buy backu

  Akcjonariusze dali zgodę przemysłowej spółce na skup akcji do 20 proc. kapitału. Jednocześnie postanowili o umorzeniu 3,3 proc. walorów. Analitycy zwracają uwagę, że kolejne buy backi w Alchemii prowadzą do ograniczenia  free-floatu.

 • 20 grudnia 2013

  Wyniki Alchemii z kwartału na kwartał mają być coraz lepsze

  Grupa hutnicza czuje ożywienie rynku stali i zapowiada dalszą poprawę w wyników. W kolejnych okresach Alchemia zamierza podnieść ceny, co ma pozwolić na wypracowanie zysków.

 • 11 września 2013

  Rynek odpoczywa po wzrostowym rajdzie, w grze Synthos i Eurocash

  Warszawska giełda odrobiła już straty wywołane zapowiedzią demontażu OFE. Wygląda na to, że zmiany w systemie emerytalnym zeszły na dalszy plan, a inwestorzy wykorzystali przecenę do akumulacji akcji. W środę widoczne jest zmęczenie rynku dynamicznymi wzrostami z ostatnich dni.

 • 01 lipca 2013

  Co dalej z kursami Alchemii i BGŻ – analiza techniczna

  Pod koniec ubiegłego tygodnia na warszawskim parkiecie powiało optymizmem. Ekspert z DM BOŚ zwraca uwagę na ciekawy moment techniczny na kursie Alchemii i nie wyklucza gry pod ewentualne przejęcie na akcjach BGŻ.

 • 14 kwietnia 2013

  17 bogatych dusigroszów chomikujących wieloletnie zyski

  Inwestorzy czekający dotąd bezsilnie na zysk z inwestycji w akcje spółki, będą mogli próbować wymusić wypłatę dywidendy za pośrednictwem sądu. Pierwszy wyrok już zapadł. Czy będą kolejne? Na pewno nie brakuje kandydatów, którzy dotąd sami zarabiali, nie dając zarobić innym.

 • 23 listopada 2012

  DI BRE ostrożniej o perspektywach dla akcji Alchemii

  Jeszcze w październiku eksperci z DI BRE Banku oczekiwali, że spółka skorzysta na odbiciu wskaźników PMI dla przemysłu. Poprawa nie nastąpiła, więc broker zmienił zalecenie i przyciął o 20 proc. cenę docelową dla akcji hutniczej grupy z portfela Romana Karkosika. Biuro prognozuje, że Alchemia zarobi na czysto o 65 proc. mniej w tym roku.

 • 14 października 2012

  13 mocnych kart w październikowej talii DI BRE

  Zdaniem Domu Inwestycyjnego BRE Banku, najlepszą inwestycją na jesień są spółki dające ekspozycję na globalne ożywienie, czyli surowcowe i rafineryjne, oraz wybrane spółki przemysłowe eksportujące do Niemiec. Zobacz które akcje polecają analitycy biura.

 • 18 września 2012

  Co dalej z kursami Alchemii i Monnari – analiza techniczna

  Giełda dostała zadyszki, ale nie wszystkim spółkom brakuje tchu do dalszej wspinaczki. Po zielonej stronie rynku są m.in. Alchemia i Monnari. Z pomocą eksperta od techniki sprawdziliśmy, jak długo mają siłę tam pozostać.

 • 17 września 2012

  11 dorodnych spółek na złotą polską jesień

  Kupować czy czekać? Pilnować kursów czy dać sobie spokój? Zapytaliśmy pięciu ekspertów rynkowych czy to już hossa i na jakie spółki zwrócić uwagę, żeby nie przegapić nadchodzącej szansy.

 • 28 sierpnia 2012

  5 najciekawszych spółek w rekomendacjach domów maklerskich

  Inwestorzy dostali od analityków z domów maklerskich solidną porcję pozytywnych rekomendacji dla małych i średnich spółek. Na ten segment rynku łapczywym okiem zerkają rynkowi gracze, wiedząc że są w nim okazje inwestycyjne. Ale pora przyjdzie dopiero wtedy, gdy na szerokim rynku się poprawi na dłużej. Sprawdź na jakie kąski można ostrzyć sobie zęby.

 • 14 sierpnia 2012

  7 nowych spółek po wakacyjnej rewizji portfela AmerBrokers

  Do sporego przemeblowania doszło w modelowym portfelu DM AmerBrokers. Biuro pożegnało się z akcjami kilku spółek, o których głośno było w ostatnich tygodniach. W ich miejsce pojawili się zupełni nowicjusze oraz - ciekawostka - spółki, które już wcześniej widzieliśmy w portfelu domu maklerskiego. Kolejną szansę dostali na przykład KOV oraz Graal. Zobacz czego spodziewają się po nich maklerzy.

 • 19 lipca 2012

  9 spółek przemysłowych, które wychodzą z kraksy sektora

  Groźnie wyglądające dane o produkcji przemysłowej to jeszcze nie apogeum. Doskonale przewidziała je giełda, która już od wielu miesięcy wyprzedzała pogarszającą się sytuację. Z korelacji między dynamiką produkcji przemysłowej a indeksem szerokiego rynku wynika, że w cenach akcji jest już uwzględnione dalsze spowolnienie gospodarcze. Jednak nawet najgorsza bessa nie może trwać wiecznie. Zdaniem ekspertów na poprawę globalnej sytuacji zanosi się już w przyszłym roku.

 • 17 lipca 2012

  Raport: Zostało jeszcze ćwierć miliarda zł na skupy akcji własnych

  Kryzys to nie tylko znaczne przeceny akcji, ale także mniej okazji do inwestowania kapitału. Dlatego już od wielu miesięcy spółki zwracają pieniądze akcjonariuszom prowadząc skup akcji własnych. StockWatch.pl podsumował dotychczasowe dokonania na tym polu i oszacował, ile jeszcze pieniędzy mają na ten cel najważniejsze spółki prowadzące skupy.

 • 13 marca 2012

  Doborowy zestaw techniczny: Boryszew, Midas i Alchemia

  W tym tygodniu znany analityk Paweł Szczepanik prezentuje swoje scenariusze dla dobrze znanych spółek. Cała trójka cieszy się dużym zainteresowaniem inwestorów, ale nie każdej w najbliższym czasie pisane są laury.

 • 16 lutego 2012

  7 żwawych spółek z ochotą na wspinaczkę

  Portfel złożony z typowań analityków trzech biur maklerskich specjalnie dla StockWatch.pl, przez ostatni miesiąc wyprzedził rynek ponad dwukrotnie. Zapytaliśmy tych samych ekspertów, czy na obecnie niepewnym rynku warto szukać okazji i na jakie spółki stawiają w najbliższych tygodniach.

 • 15 lutego 2012

  5 spółek w blokach startowych, choćby i pod prąd

  Kolejny dzień rynek szuka kierunku, ale choć z pozoru jest spokój, za kulisami indeksów wiele się dzieje. Także od strony technicznej. Eksperci DM PKO BP wybrali pięciu faworytów do wzrostów na najbliższe dni, mimo że cały czas przestrzegają przed możliwością osunięcia się rynku - i to już w przyszłym tygodniu. Zobacz jakie spółki przez ten czas obserwować.

 • 31 stycznia 2012

  Fundusze skracają pozycje akcyjne na wzrostowym rynku

  Pierwszy miesiąc nowego roku jest dla inwestorów świetny, ale zwiększony popyt na akcje nie pochodził z TFI oraz OFE ani ze strony insiderów. Widać za to znaczące przebudowywanie portfeli. Fundusze nadal głównie sprzedawały akcje, chowając się w wielu wypadkach poniżej progu 5 proc. StockWatch.pl sprawdził, które akcje są teraz zagrożone cichą sprzedażą.

 • 10 stycznia 2012

  Co dalej z kursami Boryszewa i Alchemii – analiza techniczna

  Dobrze rozpoczęły rok spółki Romana Karkosika. Analiza techniczna sugeruje możliwość kontynuacji odbicia na tych walorach, przynajmniej w krótkim terminie.

 • 03 listopada 2011

  Podsumowanie październikowych transakcji insiderów i dużych inwestorów

  Październikowe wzrosty są już tylko wspomnieniem, ale warto wiedzieć, że zwiększony popyt nie pochodził ani z TFI, ani ze strony insiderów. Fundusze cały czas sprzedawały akcje, chowając się poniżej progu 5 proc. Kto kupował? StockWatch.pl prześledził październikowe transakcje.

 • 30 września 2011

  Podsumowanie wrześniowych transakcji insiderów i dużych inwestorów

  Na trudnym rynku dużo się działo w portfelach znaczących inwestorów. Stroną sprzedającą były najczęściej TFI, akcje odkupowały OFE, menedżerowie spółek oraz same spółki w ramach buy backów.

 • 12 września 2011

  Roman Karkosik: Przeceny to dla mnie okazje

  Rozmawiamy ze znanym inwestorem giełdowym o spadkach, ciekawych branżach, poszukiwaniu pereł i radach dla początkujących inwestorów.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku