Co dalej z kursami PKM Duda i PCM – analiza techniczna

Omawiane walory: ,

Pozytywne akcenty w najnowszych sprawozdaniach finansowych obu spółek odbiły się szerokim echem wśród inwestorów. Z pomocą eksperta z DM BOŚ sprawdziliśmy, jak wysoko po wynikowych niespodziankach mogą podskoczyć jeszcze kursy walorów PKM Duda i PCM.

W wakacje indeks WIG zyskał blisko 8 proc., ale ostatnio przeszedł do defensywy. Pod koniec ubiegłego tygodnia na rynku mieszał FED. Wypowiedzi jej ścisłego kierownictwa wywołały huśtawkę na wielu rynkach. Janet Yellen, szefowa Rezerwy Federalnej dała do zrozumienia, że Fed ma coraz więcej powodów, aby podwyższać stopy procentowe w USA. Jej zastępca Stanley Fisher nie wyklucza, że podwyżka będzie miała miejsce już we wrześniu.

Z technicznego punktu widzenia na wykresie indeksu WIG ważnym poziomem jest 47.000 pkt. Ekspert z DM BOŚ ostrzega, że przełamanie w dół tego wsparcia może popsuć koniunkturę na dłużej.

– Indeks szerokiego rynku w ramach kilkudniowej korekty zniżkował do okolic średniej wykładniczej z 21 dni, a po spadku konsoliduje się tuż nad ważnym poziomem 47.000 pkt. Tym samym ostatnie wzrosty jeszcze nie zostały przekreślone i dopiero złamanie wspominanych wsparć zasygnalizuje trwalsze pogorszenie klimatu inwestycyjnego. Ten po zeszłorocznych spadkach się ustabilizował i dopiero pokonanie tegorocznych maksimów zaczęłoby przechylać długoterminową szalę na korzyść byków. – zaznacza Łukasz Bugaj, analityk DM BOŚ. 

Kliknij, aby powiększyć

Kliknij, aby powiększyć

Po publikacji wyników w górę ruszyły notowania akcji PKM Duda. Po serii słabych kwartałów spółka mięsna w końcu zaczęła pomnażać zyski i to skokowo. Pomógł wzrost cen trzody chlewnej. W II kwartale 2016 r. zysk brutto ze sprzedaży wzrósł o 15 proc. do 43,7 mln zł, zysk operacyjny o 100 proc. do 7,7 mln zł, a zysk netto poprawił się z 0,4 mln zł do 5,3 mln zł. Nadal jednak topniały przychody, choć w minionym kwartale już tylko o 0,5 proc. do 354,1 mln zł. Równolegle z raportem spółka poinformowała o zawarciu warunkowej umowy kupna wałbrzyskich spółek Bekpol i Meat-Pac. Dzięki tym akwizycjom grupa chce poszerzyć sieć dystrybucji. 


Dalszy ciąg artykułu zawiera analizę techniczną walorów PKM Duda oraz Prime Car Management wraz z prognozą kierunku i zasięgu ruchu i dostępny jest w abonamencie.

Kliknij tutaj aby zamówić abonament i uzyskać pełny dostęp do serwisu.

Niezdecydowany? Sprawdź listę funkcji i narzędzi, jakie zyskujesz dzięki abonamentowi.

Jeżeli posiadasz abonament, a nie widzisz tekstu, zaloguj się do serwisu.


StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT duda, pcm, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR