Cordia International ogłosił wezwanie na akcje Polnordu

Omawiane walory:
Węgierska Cordia International ogłosiła wezwanie na sprzedaż 33,5 mln akcji Polnordu. Zamiarem wzywającego jest osiągnięcie do 100 proc. ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu i wycofanie spółki z obrotu. Cena oferowana w wezwaniu to 3,55 zł za akcję.
polnord,wezwanie,akcje

(Fot. fb/Polnord)

– W wyniku wezwania wzywający zamierza osiągnąć do 100 proc. ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu spółki, co odpowiada 97 543 127 akcjom, przy czym:
– jeśli do dnia zakończenia przyjmowania zapisów w wezwaniu akcje serii T spółki nie zostaną zdematerializowane, wzywający może nabyć w wezwaniu (i) do 32 319 818 akcji zdematerializowanych, uprawniających do 32 319 818 głosów na walnym zgromadzeniu spółki, oraz (ii) w przypadku akcji serii T spółki – do 1 181 200 akcji niezdematerializowanych, uprawniających do 1 181 200 głosów na walnym zgromadzeniu spółki, albo
– jeśli do dnia zakończenia przyjmowania zapisów w wezwaniu akcje serii T spółki zostaną zdematerializowane, wzywający może nabyć w wezwaniu do 33 501 018 akcji zdematerializowanych, uprawniających do 33 501 018 głosów na walnym zgromadzeniu spółki – czytamy w komunikacie.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Przyjmowanie zapisów rozpocznie się 5 marca i potrwa do 3 kwietnia. Planowana data zawarcia transakcji to 8 kwietnia, a rozliczenia – 9 kwietnia 2020 r.

– Wzywający posiada bezpośrednio 64 042 109 akcji spółki stanowiących ok. 65,66 proc. wszystkich akcji spółki oraz uprawniających do 64.042.109 głosów, tj. ok. 65,66 proc. ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu spółki – czytamy także.

Cena akcji nie jest niższa niż średnia cena rynkowa, ustalona jako średnia arytmetyczna ze średnich dziennych cen ważonych wolumenem obrotu, z okresu 3 miesięcy poprzedzających ogłoszenie wezwania, w czasie których dokonywany był obrót akcjami spółki na rynku głównym GPW, która wynosi 2,82 zł.

– Najwyższa cena, za jaką wzywający nabył akcje spółki w okresie 12 miesięcy poprzedzających ogłoszenie wezwania wynosi 3,20 zł za jedną akcję spółki. Podmiot dominujący wobec wzywającego, ani podmioty od niego zależne nie nabywały akcji spółki w okresie 12 miesięcy poprzedzających ogłoszenie wezwania – czytamy także.

W styczniu UOKiK wydał zgodę na przejęcia przez Cordia International Ingatlanfejlesztő Zártkörűen Működő Részvénytársaság kontroli nad Polnordem.

20 grudnia 2019 r. Polnord poinformował, że zdecydował o rozpoczęciu negocjacji oraz wydaniu zgody na przeprowadzenie due diligence przez Cordię – potencjalnego inwestora.

Polnord działa na rynku budowlanym i deweloperskim w Polsce. Jest notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od 1999 r. W 2019 r. sprzedał 323 lokale.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o polnord)

 • Szczepionka przeciwko giełdowym spadkom, w grze Polnord i KGHM

  Giełda w Warszawie kontynuuje wzrosty. Zatwierdzenie przez Wielką Brytanię szczepionki na Covid-19 i perspektywa uchwalenia pakietu pomocowego w USA podziałała na wyobraźnię inwestorów. W centrum uwagi znalazł się KGHM, który rośnie w ślad za drożejącą miedzią, a także spółki POLNORD, Cormay i TIM.

 • Jest kolejne wezwanie na Polnord. Spółka zniknie z GPW

  Cordia International Ingatlanfejlesztő Zártkörűen Működő Részvénytársaság ogłosiła wezwanie do sprzedaży 6 905 644 akcji POLNORDu, stanowiących 7,08 proc. kapitału spółki, po cenie 3,55 zł za sztukę, podało pośredniczące w wezwaniu Biuro Maklerskie PKO BP.

 • Polnord zamknął III kwartał niewielką stratą netto

  POLNORD odnotował 0,2 mln zł skonsolidowanej straty netto przypadającej akcjonariuszom jednostki dominującej w III kw. 2020 r. wobec 11,06 mln zł straty rok wcześniej, podała spółka w raporcie. Kurs akcji dewelopera spada w worek rano o blisko 2,5 proc., a za jeden walor płacono 2,77 zł.

 • Sprzedaż deweloperów z Catalyst spadła o 35 proc. r/r w II kwartale

  Deweloperzy obecni na rynku Catalyst zmniejszyli sprzedaż o 34,8 proc. r/r do 2.772 lokali w II kwartale 2020 roku, wynika z raportu przygotowanego przez DM Navigator.

 • Deweloperzy z Catalyst zwiększyli sprzedaż w I kwartale. W najbliższym czasie część firm zrewiduje swoje cenniki

  Według raportu DM Navigator, deweloperzy obecni na rynku Catalyst zwiększyli sprzedaż o 2,3 proc. r/r do 4.571 lokali w I kwartale 2020 roku. Punktem zwrotnym okazał się marzec, gdzie kontraktacja nowych lokali tąpnęła u niektórych nawet o ok. 70 proc. W najbliższym czasie na wielkie obniżki cen mieszkań raczej nie ma co liczyć, ale część firm chcąc ratować płynność będzie zmuszona do zrewidowania swoich cenników.Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR