Cordia International ogłosił wezwanie na akcje Polnordu

Omawiane walory:
Węgierska Cordia International ogłosiła wezwanie na sprzedaż 33,5 mln akcji Polnordu. Zamiarem wzywającego jest osiągnięcie do 100 proc. ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu i wycofanie spółki z obrotu. Cena oferowana w wezwaniu to 3,55 zł za akcję.
polnord,wezwanie,akcje

(Fot. fb/Polnord)

– W wyniku wezwania wzywający zamierza osiągnąć do 100 proc. ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu spółki, co odpowiada 97 543 127 akcjom, przy czym:
– jeśli do dnia zakończenia przyjmowania zapisów w wezwaniu akcje serii T spółki nie zostaną zdematerializowane, wzywający może nabyć w wezwaniu (i) do 32 319 818 akcji zdematerializowanych, uprawniających do 32 319 818 głosów na walnym zgromadzeniu spółki, oraz (ii) w przypadku akcji serii T spółki – do 1 181 200 akcji niezdematerializowanych, uprawniających do 1 181 200 głosów na walnym zgromadzeniu spółki, albo
– jeśli do dnia zakończenia przyjmowania zapisów w wezwaniu akcje serii T spółki zostaną zdematerializowane, wzywający może nabyć w wezwaniu do 33 501 018 akcji zdematerializowanych, uprawniających do 33 501 018 głosów na walnym zgromadzeniu spółki – czytamy w komunikacie.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Przyjmowanie zapisów rozpocznie się 5 marca i potrwa do 3 kwietnia. Planowana data zawarcia transakcji to 8 kwietnia, a rozliczenia – 9 kwietnia 2020 r.

– Wzywający posiada bezpośrednio 64 042 109 akcji spółki stanowiących ok. 65,66 proc. wszystkich akcji spółki oraz uprawniających do 64.042.109 głosów, tj. ok. 65,66 proc. ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu spółki – czytamy także.

Cena akcji nie jest niższa niż średnia cena rynkowa, ustalona jako średnia arytmetyczna ze średnich dziennych cen ważonych wolumenem obrotu, z okresu 3 miesięcy poprzedzających ogłoszenie wezwania, w czasie których dokonywany był obrót akcjami spółki na rynku głównym GPW, która wynosi 2,82 zł.

– Najwyższa cena, za jaką wzywający nabył akcje spółki w okresie 12 miesięcy poprzedzających ogłoszenie wezwania wynosi 3,20 zł za jedną akcję spółki. Podmiot dominujący wobec wzywającego, ani podmioty od niego zależne nie nabywały akcji spółki w okresie 12 miesięcy poprzedzających ogłoszenie wezwania – czytamy także.

W styczniu UOKiK wydał zgodę na przejęcia przez Cordia International Ingatlanfejlesztő Zártkörűen Működő Részvénytársaság kontroli nad Polnordem.

20 grudnia 2019 r. Polnord poinformował, że zdecydował o rozpoczęciu negocjacji oraz wydaniu zgody na przeprowadzenie due diligence przez Cordię – potencjalnego inwestora.

Polnord działa na rynku budowlanym i deweloperskim w Polsce. Jest notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od 1999 r. W 2019 r. sprzedał 323 lokale.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT polnord, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR