Deutsche Bank chce sprzedać pakiet 1,2 mln akcji BZ WBK

Omawiane walory:

Deutsche Bank zamierza sprzedać ok. 1,2 mln akcji Banku Zachodniego WBK, stanowiących ok. 1,2 proc. dotychczasowego kapitału w procesie przyspieszonej budowy księgi popytu (ABB). Wartość rynkowa pakietu to ponad 480 mln zł.

– Akcje zostaną zaoferowane inwestorom instytucjonalnym za pośrednictwem przyspieszonego bookbuilding, przeprowadzonego przez Deutsche Bank AG, London, który działa jako globalny koordynator i współprowadzący księgę popytu. Ponadto, Bank Zachodni WBK i Dom Maklerski PKO BP pełnią rolę współprowadzących – czytamy w komunikacie.

>> Artyści Rynków – bezpłatne szkolenia i konferencje CMC Markets Sprawdź harmonogram w swoim mieście

Cena, za jaką akcje mają zostać uplasowane, oraz ich ostateczna liczba zostaną uzgodnione przez sprzedającego i Deutsche Bank na zakończenie procesu budowy księgi popytu, podano także.

Obecna kapitalizacja BZ WBK to blisko 40 mld zł.

Bank Zachodni WBK w połowie grudnia ub. roku podpisał z Deutsche Bank AG umowę transakcyjną zakładającą nabycie wydzielonej części Deutsche Bank Polska (DBPL), w skład której wchodzi bankowość detaliczna, private banking, business banking (MŚP), a także 100 proc. akcji w DB Securities. Wstępna cena za wydzielony biznes DBPL wynosi 1,29 mld zł, a plan zakłada zakończenie transakcji w IV kw. 2018 r.

Nabycie wydzielonej części Deutsche Bank Polska SA w tym akcji DB Securities nastąpi w wyniku podziału Deutsche Bank Polska. Przed dokonaniem podziału, BZ WBK nabędzie od Deutsche Bank AG ok. 10 proc. akcji DBPL, reprezentujących taką samą liczbę głosów na walnym zgromadzeniu DBPL.

Strony uzgodniły także m.in., że w zamian za wydzielony biznes przenoszony na BZ WBK w wyniku podziału, Deutsche Bank AG otrzyma określoną liczbę akcji banku (akcje z podziału) na dzień podziału, obliczoną zgodnie z ustalonym wzorem, który będzie stanowił podstawę określenia parytetu w planie podziału.

Bank Zachodni WBK należy do czołówki banków uniwersalnych w Polsce. Jego akcje są notowane na warszawskiej GPW. Głównym akcjonariuszem BZ WBK jest hiszpański Santander, pierwszy bank w strefie euro i 11. na świecie pod względem kapitalizacji. >> Dołącz do dyskusji na forumowym wątku dedykowanym akcjom BZ WBK

Deutsche Bank jest globalnym liderem w dziedzinie bankowości korporacyjnej, obrocie papierami wartościowymi, transakcjach bankowych, zarządzaniu kapitałami oraz private wealth management. Jest głównym akcjonariuszem Deutsche Bank Polska.

notowania

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o bzwbk)

 • Bank Zachodni WBK zmienił nazwę na Santander Bank Polska

  Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej zarejestrował dziś zmianę nazwy Banku Zachodniego WBK na Santander Bank Polska.

 • Analiza techniczna czterech kandydatów na lokomotywy indeksu WIG20

  WIG20 w ciągu kilku tygodni z jednego z najsłabszych indeksów wśród rynków Europy Środkowo-Wschodniej zamienił się w prymusa. W optymistycznym scenariuszu indeks polskich blue chipów wkrótce może przetestować styczniowe maksima na poziomie 2.650 pkt. Wojciech Kręcki, autor portfela Cztery Fazy Rynku sprawdził, jakie szanse na miano wrześniowych lokomotyw indeksu WIG20 mają akcje BZ WBK, CD Projektu, LPP i PZU.

 • Spółki leasingowe z grupy BZ WBK we wrześniu zmienią nazwę

  Spółki leasingowe Banku Zachodniego WBK zmienią swoje nazwy w związku z rebrandingiem spółki na Santander Bank Polska. BZ WBK Leasing, BZ WBK F24 i BZ WBK Finanse przekształcą się na Santander Leasing, Santander F24 i Santander Finanse.

 • Mercor rozpoczyna przegląd opcji strategicznych grupy

  Mercor podjął decyzję o rozpoczęciu przeglądu opcji strategicznych związanych z dalszym rozwojem działalności oraz spółek z grupy kapitałowej. We wtorek kurs akcji spółki przy ponadprzeciętnych obrotach spada o prawie 2 proc.

 • KNF zezwoliła na zmianę statutu BZ WBK wz. z przejęciem części Deutsche Banku

  Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) zezwoliła na zmianę statutu Banku Zachodniego WBK, polegającą na podwyższeniu kapitału zakładowego poprzez emisję akcji serii N, które otrzyma Deutsche Bank AG, w zamian za wydzieloną część Deutsche Bank Polska (DBPL).Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR