Mercor rozpoczyna przegląd opcji strategicznych grupy

Omawiane walory: ,

Mercor podjął decyzję o rozpoczęciu przeglądu opcji strategicznych związanych z dalszym rozwojem działalności oraz spółek z grupy kapitałowej. We wtorek kurs akcji spółki przy ponadprzeciętnych obrotach spada o prawie 2 proc.

Fot. fb/Mercor SA

– Na obecnym etapie rozważane będą różne opcje strategiczne, w tym w szczególności pozyskanie inwestora dla całej grupy kapitałowej lub jednego z obszarów jej działalności, zawarcie partnerstwa lub aliansu strategicznego, zmiana struktury emitenta lub dokonanie transakcji o innej strukturze. Przegląd opcji strategicznych ma na celu wybór najkorzystniejszego sposobu realizacji długoterminowego rozwoju grupy kapitałowej emitenta z poszanowaniem interesu wszystkich akcjonariuszy – czytamy w komunikacie.

Spółka wybrała już doradców do przeprowadzenia przeglądu opcji strategicznych: Bank Zachodni WBK jako doradca transakcyjny, kancelaria Wardyński i Wspólnicy Spółka Komandytowa jako doradca prawny.

– Powołanie doradców ma na celu zapewnienie emitentowi wsparcia w procesie rzetelnego przeglądu wszystkich opcji strategicznych, mając na uwadze interes spółki oraz wszystkich akcjonariuszy spółki. Jednocześnie zarząd spółki informuje, że żadne decyzje związane z wyborem konkretnej opcji strategicznej nie zostały dotychczas podjęte i nie ma pewności, czy i kiedy taka decyzja zostanie podjęta w przyszłości – czytamy dalej.

Grupa Mercor to producent biernych zabezpieczeń przeciwpożarowych. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2007 r. We wtorek kurs akcji Mercora przy wysokich obrotach spada o 1,9 proc. do 10,20 zł.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT bzwbk, mercor, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR