StockWatch.pl

DM BOŚ obniżył ceny docelowe akcji Synthosu i Neuki

Omawiane walory: ,

Maklerzy w raportach z 22 października wycenili jeden walor spółki chemicznej na 4 zł, czyli o blisko 19 proc. niżej niż bieżący kurs na GPW. W wypadku dystrybutora farmaceutyków cena docelowa spadła do 296 zł, ale wciąż jest wyższa od rynkowej o blisko 1/5.  

Analitycy Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska obniżyli cenę docelową akcji Synthosu do 4 zł z 4,20 zł i podtrzymali rekomendację sprzedaj, wynika z raportu datowanego na 22 października. Rekomendacja została wydana przy cenie 4,84 zł za akcję. W poniedziałek rano za jeden walor płacono 4,90 zł.

– Zakładamy znacząco słabsze wyniki w 2018 niż w bieżącym roku, co w połączeniu z możliwym wzrostem wydatków inwestycyjnych (Inneos) i stosunkowo wysoką dźwignią (oczekujemy wskaźnika Dług netto/EBITDA w 2018 około 2x) może stanowić silny element ryzyka dla inwestorów mających apetyt na dużą dywidendę z zysków za 2017 rok – czytamy w raporcie.

notowania

>> Nie masz czasu samodzielnie inwestować? Powierz pieniądze ekspertom – sprawdź nasze wyniki >>

Z kolei w wypadku Neuki DM BOŚ obniżył cenę docelową do 296 zł i podtrzymał zalecenie trzymaj. W dniu wydania rekomendacji kurs wynosił 257,45 zł. W poniedziałek rano kurs spółki wynosił 246,95 zł. Broker szacuje, że Neuca zrealizuje 92,5 mln zysku netto w 2017 r. oraz 100,5 mln zł zysku netto w 2018 r.

notowania

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT NEUCA, synthos, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • 6 znanych spółek, które zbierają laury za tegoroczne wyniki

  Koniunktura w pierwszym kwartale tego roku nie rozpieszczała, a mimo to kilku spółkom udało się z impetem pokonać rynkowe konsensusy. StockWatch.pl znalazł 6 spółek, które w tym tygodniu popisały się skokową poprawą wyników i zasłużyły na wzrosty kursów akcji.

 • 8 ekspresowych dywidend do zgarnięcia w maju

  W maju jest szansa nie tylko na szybkie, ale też pokaźne dywidendy. StockWatch.pl znalazł 8 spółek, które w przyszłym miesiącu podzielą i błyskawicznie wypłacą akcjonariuszom ubiegłoroczne zyski.

 • 13 najhojniejszych propozycji dywidendowych marca

  Przymiarki do tegorocznego sezonu dywidendowego trwają w najlepsze. Tylko w marcu konkretne propozycje przedstawiło blisko 40 spółek z GPW, a kolejnych kilkanaście zasygnalizowało zamiar ogłoszenia rekomendacji w najbliższych tygodniach. Wśród nich jest aż 13, gdzie stopa dywidendy przekracza 5 proc.

 • Neuca ogłosiła ofertę zakupu do 127,5 tys. akcji po 275 zł sztuka

  NEUCA ogłosiła ofertę zakupu nie więcej niż 127.534 akcji, stanowiących na dzień ogłoszenia oferty łącznie nie więcej niż 2,81 proc. kapitału zakładowego. Oferowana cena zakupu akcji wynosi 275 zł za jedną akcję.

 • Neuca chce wypłacić 7,40 zł dywidendy na akcję, planuje jej dalszy wzrost w 2019 r.

  NEUCA planuje przeznaczyć na dywidendę z zysku za 2018 rok kwotę 33,5 mln zł, co oznacza 7,40 zł na akcję. NEUCA podtrzymuje politykę dywidendy, która zakłada jej wzrost o 10-15 proc. co roku, poinformował wiceprezes ds. finansowych Grzegorz Dzik.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR