Drewex ma ambitny plan stworzenia grupy przemysłowej

Omawiane walory:

Spółka walcząca o układ z wierzycielami przedstawiła podstawowe założenia nowej strategii. Drewex chce budować grupę kapitałową, która już w przyszłym roku ma osiągnąć przychody w wysokości 35-40 mln zł.

Drewex znajdujący się w upadłości układowej podał w komunikacie, że rada nadzorcza pozytywnie zaopiniowała główne założenia dalszego kierunku rozwoju działalności spółki. Emitent począwszy od 2014 r. zamierza budować grupę kapitałową skupiającą spółki przemysłowe. W związku z tym zakłada, że w przyszłym roku osiągnie średnioroczne przychody na poziomie skonsolidowanym w wysokości 35-40 mln zł. Obecnie prowadzona przez Drewex produkcja mebli zostanie przeniesiona do podmiotu zależnego.

– Po dołączeniu ww podmiotów grupa kapitałowa planuje skupić się na skutecznym pozyskaniu dotacji unijnych w celu rozbudowy i unowocześnienia parku maszynowego spółek wchodzących w skład grupy. Ponadto zarząd będzie umacniał pozycję konkurencyjną w wybranych branżach poprzez dokonywanie kolejnych inwestycji kapitałowych. – czytamy w komunikacie.

Przyjęte przez spółkę założenia opierają się na zaangażowaniu kapitałowym inwestora, z którym spółka zawarła umowę inwestycyjną w październiku tego roku. Warunkiem realizacji strategii jest zakończenie postępowania upadłościowego poprzez zawarcie układu z wierzycielami. Z ostatnich doniesień ze spółki wynika, że głosowanie w sprawie układu jest możliwe w pierwszym kwartale 2014 roku.

>> Zobacz aktualną analizę fundamentalną i wskaźnikową spółki. >> Wszystkie najważniejsze informacje na temat Dreweksu znajdziesz na stronie spółki w serwisie StockWatch.pl

Tegoroczne wyniki Dreweksu pozostawiają sporo do życzenia. Po dziewięciu miesiącach przychody są na poziomie 1,9 mln zł, a strata operacyjna wynosi blisko -2,9 mln zł. Natomiast na poziomie netto spółka traci ponad 3 mln zł.

Pod koniec lipca Drewex podjął decyzję o kontynuacji procesów produkcyjnych. Wcześniej spółka informowała, że w związku z brakiem środków obrotowych nastąpi stopniowe wygaszanie procesów produkcyjnych. Następnie we wrześniu emitent podpisał z inwestorem list intencyjny dotyczący przeprowadzenia układu z wierzycielami. W kolejnym miesiącu Drewex podpisał z tym samym inwestorem umowę inwestycyjną. Podstawowym celem zawarcia oraz realizacji umowy jest przejęcie przez inwestora spółki w zakresie kapitałowym i operacyjnym, w zamian za inwestycję w Dreweksie.

Spodziewaną poprawę sytuacji w Dreweksie próbują dyskontować notowania. Widoczne jest to od połowy roku, kiedy akcje ruszyły z około 0,10 zł w kierunku 1 zł. Poziom ten został osiągnięty pod koniec października, ale później kurs akcji cofnął się w okolice 0,70-0,80 zł.>> Techniczną stronę waloru znajdziesz w ATTrader.pl

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT drewex, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • GPW zawiesiła handel akcjami trzech spółek za brak raportów półrocznych

  Na początku tygodnia GPW zawiesiła 14 spółek za kolejny wpis na listę alertów. Dziś do grona zawieszonych dopisała trzy spółki, które są na bakier z obowiązkami informacyjnymi.

 • Eko Export, CD Projekt i Hygienika w grze mimo sennego rynku

  W ostatnim czasie na rynku nie brakuje krótkoterminowych impulsów i zmienności, ale w szerszej perspektywie polski rynek porusza się w trendzie bocznym. Notowaniom towarzyszą niskie obroty, które są pokłosiem okresu wakacyjnego oraz niepewności dotyczących zmian w OFE. Według najnowszych wypowiedzi, minister finansów nie wyklucza opcji likwidacji funduszy.

 • Drewex wraca do upadłości układowej, inwestorzy realizują zyski

  Sąd zmienił tryb upadłości Dreweksu z likwidacyjnej na układową. Paradoksalnie pozytywny zwrot okazał się sygnałem do wyprzedaży. Inwestorzy realizują zyski i przerywają passę, która w ostatnich dniach podbiła kurs spółki o kilkaset procent.

 • Ben Bernanke nakręca rynki, w grze Sfinks, Drewex i Fota

  Wypowiedzi Bena Bernanke miały w ostatnim czasie bardzo duże znaczenie dla rynków finansowych. W środę poznamy półroczny raport FED nt. polityki monetarnej, a następnie odbędzie się konferencja szefa FED. Polska giełda czeka na te wydarzenie w okolicach wczorajszego zamknięcia.

 • W Europie nieracjonalne wzrosty, w grze Sfinks, Monnari i Drewex

  Amerykańska gospodarka ma się coraz lepiej, a tamtejsze indeksy giełdowe ponownie ustanowiły historyczne maksima cenowe. Z kolei w Europie brakuje fundamentalnych podstaw do wzrostów. W piątek indeksy kontynuują jednak wzrosty w reakcji na możliwość odsunięcia w czasie zakończenia programu QE3.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR