genXone rekomenduje wypłatę 0,65 zł dywidendy na akcję z zysku za 2020 r.

Omawiane walory:

Zarząd genXone będzie rekomendował akcjonariuszom wypłatę dywidendy w wysokości 2,14 mln zł, tj. 0,65 zł na jedną akcję z zysku za 2020 rok.

genxone,rekomendacja,dywidenda,2020

genXone rekomenduje wypłatę 0,65 zł dywidendy na akcję z zysku za 2020 r.

Rekomendacja ta powstała w oparciu o dotychczasowe wyniki spółki, a także biorąc pod uwagę obecną i przewidywaną sytuację finansową, zaznaczono.

– Zarząd spółki proponuje ustalenie dnia dywidendy na czternasty dzień po dniu podjęcia uchwały o podziale zysku przez walne zgromadzenie, a termin wypłaty dywidendy na dzień przypadający czternaście dni po dniu dywidendy – czytamy w komunikacie.

Spółka miała 7,16 mln zł jednostkowego zysku netto w 2020 r. w porównaniu z 1,08 mln zł straty rok wcześniej.

genXone działa w branży biotechnologicznej i zajmuje się wykorzystaniem technologii sekwencjonowania nanoporowego (NGS) w wielu obszarach nauki i biznesu, m.in. w diagnostyce genetycznej, przemyśle spożywczym, weterynarii czy rolnictwie. Akcje spółki są notowane na NewConnect od 2020 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o genxone)

 • Diagnostyka zwiększa zaangażowanie w akcjonariacie genXone

  Spółka Diagnostyka, największa w kraju sieć laboratoriów medycznych zwiększa z 10,97 proc. do 15,22 proc. swój udział w akcjonariacie biotechnologicznej spółki GENXONE. Obie firmy intensywnie współpracują od pięciu lat w zakresie badań wysokospecjalistycznych m. in. badań genetycznych.

 • GenXone wypracował ponad 7 mln zł w 2020 r.

  GENXONE odnotował 4,12 mln zł zysku netto w IV kwartale i ponad 7 mln zł w całym 2020 r. Ubiegły rok stał w spółce pod znakiem zwiększenia zakresu projektów badawczych, zwłaszcza metody sekwencjonowania nanoporowego w badaniach nad genomem wirusa SARS-CoV-2.

 • genXone przeprowadzi pilotaż NGS do badań SARS-CoV-2 w WSS-E w Olsztynie

  GENXONE podpisał z Wojewódzką Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Olsztynie umowę na przeprowadzenie projektu pilotażowego, którego celem jest wdrożenie sekwencjonowania nanoporowego (NGS) do badań epidemiologicznych wirusa SARS-CoV-2.

 • genXone zadebiutuje na NewConnect 25 sierpnia

  Już we wtorek 25 sierpnia zadebiutują na parkiecie NewConnect akcje spółki GENXONE. Spółka działa w branży biotechnologicznej i specjalizuje się w sekwencjonowaniu kwasów nukleinowych w oparciu o technologię sekwencjonowania nanoporowego, jednej z gałęzi Next-Generation Sequencing (NGS).

 • genXone może badać więcej próbek na obecność COVID-19

  GENXONE, podpoznański startup działający w obszarze biotechnologii zainwestował w dodatkowe specjalistyczne urządzenia w Mobilnym Pawilonie Laboratoryjnym działającym w Suchym Lesie. Nowy, zaawansowany technologicznie sprzęt, pozwolił zwiększyć przepustowość laboratorium nawet do tysiąca próbek na dobę, wobec dotychczasowych możliwości rzędu pięciuset. GENXONE wkrótce zadebiutuje na warszawskim parkiecie NewConnect.Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR