genXone zadebiutuje na NewConnect 25 sierpnia

Omawiane walory:

Już we wtorek 25 sierpnia zadebiutują na parkiecie NewConnect akcje spółki GenXone. Spółka działa w branży biotechnologicznej i specjalizuje się w sekwencjonowaniu kwasów nukleinowych w oparciu o technologię sekwencjonowania nanoporowego, jednej z gałęzi Next-Generation Sequencing (NGS).

genXone,debiut,NewConnect,25sierpnia

genXone zadebiutuje na NewConnect 25 sierpnia

Zgodnie z uchwałą zarządu GPW do obrotu trafi blisko 3,3 mln akcji. Wartość nominalna każdej akcji to 1 zł. Do wejścia na rynek kapitałowy spółka przygotowywała się od kilku miesięcy.

– Wchodzimy na rynek kapitałowy, gdyż jest to naturalny krok rozwoju dla naszego biznesu. Mamy już solidnie zbudowaną strukturę firmy i aktywności, które systematycznie budują nasze przychody. Mamy też atuty, które docenią inwestorzy. Jesteśmy jedną z nielicznych firm na świecie, która posiada akredytację Oxford Nanopore Technologies (ONT) – twórcy technologii sekwencjonowania nanoporowego oraz licencję umożliwiającą jej komercyjne wykorzystanie. Od marca nasz zespół Laboratorium Diagnostyki Molekularnej realizuje testy identyfikujące koronawirusa SARS-CoV-2. Wykonaliśmy już prawie 30 tysięcy takich badań. Mamy stabilną sytuację finansową, dzięki czemu mogliśmy zainwestować w prorozwojowy sektor badań diagnostycznych. – mówi dr Michał Kaszuba, prezes zarządu spółki.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Strategia spółki zakłada aktywność w kilku ściśle powiązanych ze sobą obszarach. Rozbudowywany będzie system kanałów dystrybucji, rozszerzana oferta sklepu internetowego oferującego badania diagnostyczne. Równolegle negocjowane są warunki współpracy z partnerami biznesowymi. genXone chce umocnić swoją pozycję na rynku badań diagnostycznych, jednocześnie liczy na zwiększenie popularności i dostępności badań molekularnych.

Zespół B+R genXone przygotowuje się do wznowienia prac w ramach projektu Nanobiome, którego celem jest szczegółowe poznanie ludzkiego mikrobiomu jelitowego. Ten projekt ma być przepustką do dalszego rozwoju ze względu na zastosowanie wyników badań w szeroko rozumianej profilaktyce zdrowotnej. Równolegle trwa przygotowanie zaplecza technicznego i operacyjnego pod budowę baz genomowych i metagenomowych.

– Nasz zespół badawczy realizuje również projekt, który może pomóc w walce z pandemią. W jego ramach poznajemy genom koronawirusa SARS-CoV-2 wykorzystując do tego sekwencjonowanie nanoporowe. Dzięki temu dowiadujemy się, jakie pochodzenie ewolucyjne i geograficzne mają koronawirusy wykrywane w naszym laboratorium molekularnym. Może być to podstawą do śledzenia pandemii i jej przeciwdziałaniu. Poznaliśmy już 17 genomów koronawirusa, a w kolejce czekają kolejne – podkreśla prezes Kaszuba.

genXone to spółka z branży biotechnologicznej, która tworzy nowe rozwiązania oraz produkty wykorzystujące najnowsze technologie sekwencjonowania kwasów nukleinowych. Specjalizuje się w sekwencjonowaniu NGS (ang. next generation sequencing) oraz diagnostyce medycznej.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o genxone)

 • Diagnostyka zwiększa zaangażowanie w akcjonariacie genXone

  Spółka Diagnostyka, największa w kraju sieć laboratoriów medycznych zwiększa z 10,97 proc. do 15,22 proc. swój udział w akcjonariacie biotechnologicznej spółki GENXONE. Obie firmy intensywnie współpracują od pięciu lat w zakresie badań wysokospecjalistycznych m. in. badań genetycznych.

 • GenXone wypracował ponad 7 mln zł w 2020 r.

  GENXONE odnotował 4,12 mln zł zysku netto w IV kwartale i ponad 7 mln zł w całym 2020 r. Ubiegły rok stał w spółce pod znakiem zwiększenia zakresu projektów badawczych, zwłaszcza metody sekwencjonowania nanoporowego w badaniach nad genomem wirusa SARS-CoV-2.

 • genXone przeprowadzi pilotaż NGS do badań SARS-CoV-2 w WSS-E w Olsztynie

  GENXONE podpisał z Wojewódzką Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Olsztynie umowę na przeprowadzenie projektu pilotażowego, którego celem jest wdrożenie sekwencjonowania nanoporowego (NGS) do badań epidemiologicznych wirusa SARS-CoV-2.

 • genXone może badać więcej próbek na obecność COVID-19

  GENXONE, podpoznański startup działający w obszarze biotechnologii zainwestował w dodatkowe specjalistyczne urządzenia w Mobilnym Pawilonie Laboratoryjnym działającym w Suchym Lesie. Nowy, zaawansowany technologicznie sprzęt, pozwolił zwiększyć przepustowość laboratorium nawet do tysiąca próbek na dobę, wobec dotychczasowych możliwości rzędu pięciuset. GENXONE wkrótce zadebiutuje na warszawskim parkiecie NewConnect.

 • GenXone: Pracujemy nad wykorzystaniem jednej z najnowocześniejszych na świecie technologii służących analizie DNA

  Dr Michał Kaszuba, współzałożyciel i prezes zarządu GENXONE, rozmawia z redakcją StockWatch.pl o ofercie akcji na platformie crowdfundingowej, planach rozwoju i debiutu na NewConnect.Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR