StockWatch.pl

GetBack ujawnił aktualną wartość niewykupionych obligacji

Omawiane walory:

Potwierdziły się ustalenia StockWatch.pl, że skala niewykupionych papierów dłużnych jest dużo większa niż wspominane 5,5 mln zł Quercusa. Przed południem GetBack poinformował, że według jego szacunków łączna wartość nominalna niewykupionych w terminie obligacji wynosiła 88,26 mln zł (stan na 25 kwietnia br.).

Czwartkowy komunikat może okazać się przysłowiowym gwoździem do trumny GetBacku. Do spółki lada moment mogą zgłosić się kolejni inwestorzy z żądaniem natychmiastowego wykupu. Zgodnie z warunkami emisji niektórych serii notowanych na Catalyst, jeżeli wartość przeterminowanego długu przekroczy 10 proc. kapitałów własnych obligatariusze mają prawo do żądania wcześniejszego wykupu (części emisji ma kowenant cross-default).

W obecnej sytuacji GetBacku kwestią czasu pozostaje wystąpienie do sądu z wnioskiem o restrukturyzację, w celu ochrony przed wierzycielami.

Oprócz niewykupionych obligacji na kwotę ponad 88 mln zł spółka aktualnie zalega z wypłatą odsetek na łączną sumę 3,32 mln zł. Około 230 tys. zł z tej sumy to zaległy kupon od notowanej na Catalyst serii GB21019.

>> Jak GetBack przez atomową opcję put skończył na skraju bankructwa

Zarząd GetBack zastrzegł, że przedstawione dane nie podlegały badaniu przez podmiot uprawniony do badania sprawozdań finansowych. Dane uwzględniają za to obligacje wyemitowane przez EGB Investments.

Źródło: Spółka, raport bieżący

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT getback, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR