GetBack ujawnił aktualną wartość niewykupionych obligacji

Omawiane walory:

Potwierdziły się ustalenia StockWatch.pl, że skala niewykupionych papierów dłużnych jest dużo większa niż wspominane 5,5 mln zł Quercusa. Przed południem GetBack poinformował, że według jego szacunków łączna wartość nominalna niewykupionych w terminie obligacji wynosiła 88,26 mln zł (stan na 25 kwietnia br.).

Czwartkowy komunikat może okazać się przysłowiowym gwoździem do trumny GetBacku. Do spółki lada moment mogą zgłosić się kolejni inwestorzy z żądaniem natychmiastowego wykupu. Zgodnie z warunkami emisji niektórych serii notowanych na Catalyst, jeżeli wartość przeterminowanego długu przekroczy 10 proc. kapitałów własnych obligatariusze mają prawo do żądania wcześniejszego wykupu (części emisji ma kowenant cross-default).

W obecnej sytuacji GetBacku kwestią czasu pozostaje wystąpienie do sądu z wnioskiem o restrukturyzację, w celu ochrony przed wierzycielami.

Oprócz niewykupionych obligacji na kwotę ponad 88 mln zł spółka aktualnie zalega z wypłatą odsetek na łączną sumę 3,32 mln zł. Około 230 tys. zł z tej sumy to zaległy kupon od notowanej na Catalyst serii GB21019.

>> Jak GetBack przez atomową opcję put skończył na skraju bankructwa

Zarząd GetBack zastrzegł, że przedstawione dane nie podlegały badaniu przez podmiot uprawniony do badania sprawozdań finansowych. Dane uwzględniają za to obligacje wyemitowane przez EGB Investments.

Źródło: Spółka, raport bieżący

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o getback)

 • BFG: Przejęcie Idea Banku nie zamyka drogi do dochodzenia roszczeń od GetBacku

  Przymusowa restrukturyzacja Idea Banku i jego przejęcie przez Bank Pekao to najbezpieczniejsze rozwiązanie z punktu widzenia deponentów Idea Banku i stabilności sektora finansowego w Polsce. Proces ten nie zamyka drogi do dochodzenia roszczeń przez klientów, którzy nabyli obligacje GETBACK za pośrednictwem Idea Banku - roszczenia te nie zostały przeniesione do Banku Pekao.

 • GetBack wypłaca obligatariuszom pierwsze raty układowe Symboliczny moment dla poszkodowanych obligatariuszy. Pod koniec grudnia wrocławska spółka windykacyjna ruszyła z wypłatą pierwszych dwóch rat gotówkowych dla posiadaczy feralnych obligacji.
 • Jest pierwszy akt oskarżenia w sprawie afery GetBack

  Prokuratura Regionalna w Warszawie skierowała dziś do sądu pierwszy akt oskarżenia w sprawie tzw. afery GETBACK. Wśród oskarżonych są prezesi GETBACKu, Idea Banku oraz Leszek Cz.

 • UOKiK wydał 3 decyzje dot. Getin Noble Bank, nałożył m.in. ponad 7 mln zł kary

  Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów Tomasz Chróstny wydał trzy decyzje wobec Getin Noble Banku. Dotyczą one uznania klauzul modyfikacyjnych za niedozwolone postanowienia umowne, jednostronnej zmiany umów o kredyt hipoteczny oraz wprowadzania w błąd podczas oferowania obligacji GETBACK, podał UOKiK. Za naruszenie zbiorowych interesów konsumentów prezes UOKiK nałożył na GNB karę finansową wysokości ponad 7 mln zł. Nakazał także, aby bank wypłacił rekompensatę osobom, które nabyły obligacje GETBACK za jego pośrednictwem.

 • RMF FM: Prokuratura zabezpieczyła majątek Leszka Czarneckiego.

  Według informacji RMF FM, Prokuratura Regionalna w Warszawie zajęła znaczny majątek Leszka Czarneckiego w związku z śledztwem dot. afery GETBACK. W czwartek akcje spółek kontrolowanych przez milionera tracą na wartości.Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR