Giełda wyrzuciła z NewConnect 15 spółek widomo

W czwartek po sesji zarząd GPW zabrał się za prawdziwe porządki na małym parkiecie. W sumie władze giełdy wykluczyły z obrotu akcje 15 spółek, które od dawna zalegały z raportami, a ich notowania pozostawały zawieszone.

newconnect,spolki,widmo,wykluczone,wyrzucone

Giełda wyrzuciła z NewConnect 15 spółek widomo (Fot. GPW)

Przez ostatnie lata na warszawskim rynku uzbierała się spora grupa spółek widmo. Mowa o firmach, które formalnie mają status emitenta, ale ich akcje od dawna nie są notowane. Powodem jest zawieszenie handlu, czyli kara nakładana na emitentów, którzy jawnie łamią regulamin ASO. Najczęstszym przewinieniem jest brak publikacji sprawozdania finansowego w terminie. W zdecydowanej większości wypadków kara zawieszenia jest wystarczająca. Zarządy spóźnialskich spółek (niekiedy pod presją akcjonariuszy) mobilizują się i publikują zaległy raport, giełda wznawia handel akcjami i wszystko wraca do normy. Czasem jednak zdarza się, że po nałożeniu kary zapada głucha cisza po stronie emitenta. Przed tegorocznymi Świętami Wielkanocnymi władze giełdy postanowiły zrobić porządek z takimi firmami. W sumie zarząd GPW wykluczył z obrotu 15 spółek. Rekordzista miał zawieszone notowania od trzech lat!

Poniżej tabela z lista wykluczonych spółek

Spółka Powód wykluczenia
Alejasamochodowa.pl emitent pozostaje zawieszony od 4 czerwca 2019 r. ze względu na brak prawidłowego wykonywania przez tę spółkę obowiązków informacyjnych w zakresie odnoszącym się do przekazywania do publicznej wiadomości raportów okresowych.
Angel Business Capital (d. Makora) emitent pozostaje zawieszony od 17 maja 2019 r. ze względu na brak prawidłowego wykonywania przez tę spółkę obowiązków informacyjnych w zakresie odnoszącym się do przekazywania do publicznej wiadomości raportów okresowych.
Centuria Group (Velto) emitent pozostaje zawieszony od 16 listopada 2018 r. ze względu na brak prawidłowego wykonywania przez tę spółkę obowiązków informacyjnych w zakresie odnoszącym się do przekazywania do publicznej wiadomości raportów okresowych.
Concept Liberty Group emitent pozostaje zawieszony od 5 czerwca 2018 r. ze względu na brak prawidłowego wykonywania przez tę spółkę obowiązków informacyjnych w zakresie odnoszącym się do przekazywania do publicznej wiadomości raportów okresowych.
Finhouse w restrukturyzacji emitent pozostaje zawieszony od 4 czerwca 2019 r. ze względu na brak prawidłowego wykonywania przez tę spółkę obowiązków informacyjnych w zakresie odnoszącym się do przekazywania do publicznej wiadomości raportów okresowych.
Geotrekk emitent pozostaje zawieszony od 5 marca 2019 r., w tym ze względu na wątpliwości co do istnienia osób uprawnionych do prowadzenia i reprezentowania spraw spółki oraz osób uprawnionych do nadzorowania jej spraw, a także ze względu na brak prawidłowego wykonywania przez tę spółkę obowiązków informacyjnych w zakresie odnoszącym się do przekazywania do publicznej wiadomości raportów okresowych.
GLG Pharma emitent pozostaje zawieszony od 4 czerwca 2019 r. ze względu na brak prawidłowego wykonywania przez tę spółkę obowiązków informacyjnych w zakresie odnoszącym się do przekazywania do publicznej wiadomości raportów okresowych.
Langloo.com emitent pozostaje zawieszony od 15 kwietnia 2019 r., w tym ze względu na wątpliwości co do istnienia osób uprawnionych do prowadzenia i reprezentowania spraw spółki oraz osób uprawnionych do nadzorowania jej spraw, a także ze względu na brak prawidłowego wykonywania przez tę spółkę obowiązków informacyjnych w zakresie odnoszącym się do przekazywania do publicznej wiadomości raportów okresowych.
Luxima emitent pozostaje zawieszony od 15 stycznia 2019 r., w tym od dnia 25 kwietnia 2019 r. ze względu na brak prawidłowego wykonywania przez tę spółkę obowiązków informacyjnych w zakresie odnoszącym się do przekazywania do publicznej wiadomości raportów okresowych.
Macro Games emitent pozostaje zawieszony od 16 kwietnia 2018 r., w tym od dnia 17 maja 2018 r. ze względu na brak prawidłowego wykonywania przez tę spółkę obowiązków informacyjnych w zakresie odnoszącym się do przekazywania do publicznej wiadomości raportów okresowych.
MATRX Pharmaceuticals (SPAC1) emitent pozostaje zawieszony od 18 lutego 2020 r. ze względu na brak prawidłowego wykonywania przez tę spółkę obowiązków informacyjnych w zakresie odnoszącym się do przekazywania do publicznej wiadomości raportów okresowych.
Mega Sonic emitent pozostaje zawieszony od 18 lutego 2019 r. ze względu na brak prawidłowego wykonywania przez tę spółkę obowiązków informacyjnych w zakresie odnoszącym się do przekazywania do publicznej wiadomości raportów okresowych.
Minox emitent pozostaje zawieszony od 18 lutego 2019 r. ze względu na brak prawidłowego wykonywania przez tę spółkę obowiązków informacyjnych w zakresie odnoszącym się do przekazywania do publicznej wiadomości raportów okresowych.
RReChain (Revitum) emitent pozostaje zawieszony od 17 maja 2019 r. ze względu na brak prawidłowego wykonywania przez tę spółkę obowiązków informacyjnych w zakresie odnoszącym się do przekazywania do publicznej wiadomości raportów okresowych.
Wealth Bay emitent pozostaje zawieszony od 16 listopada 2018 r. ze względu na brak prawidłowego wykonywania przez tę spółkę obowiązków informacyjnych w zakresie odnoszącym się do przekazywania do publicznej wiadomości raportów okresowych.
Wolfs Development emitent pozostaje zawieszony od 18 lutego 2020 r. ze względu na brak prawidłowego wykonywania przez tę spółkę obowiązków informacyjnych w zakresie odnoszącym się do przekazywania do publicznej wiadomości raportów okresowych.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o aleja, FINHOUSE, Geotrekk, glgpharma, Langloo, LIBERTY, Luxima, Makora, MGAMES, MINOX, Revitum, SPAC1, VELTO, WBAY, WOLFSTF)

 • Giełda upomniała 35 nierzetelnych spółek

  Blisko co dziesiąta spółka z NewConnect ma problem z publikacją na czas raportu za IV kwartał 2018 r. 

 • GLG Pharma z pozytywną opinię Komisji Bioetycznej dot. badania klinicznego GLG-801

  GLG Pharma, spółka biotechnologiczna prowadząca badania naukowe i prace rozwojowe w dziedzinie onkologii, otrzymała pozytywną opinię Komisji Bioetycznej dotyczącą przeprowadzenia I/II fazy badania klinicznego nad GLG-801 w Projekcie TNBC.

 • Najciekawsze raporty bieżącego tygodnia

  W najbliższych dniach prawdziwą lawinę sprawozdań finansowych zafundują małe i średnie spółki oraz reprezentanci NewConnect. Najwięcej emocji będzie towarzyszyć publikacjom takich firm jak CD Projekt, Dino Polska, Kruk czy Brand 24.

 • Erne Ventures zamieni spółkę z NewConnect w giełdę kryptowalut

  Na rynku o giełdach kryptowalut głośno głównie za sprawą wpisów na listę ostrzeżeń publicznych KNF. Mimo to chętnych do otworzenia własnego krypto biznesu nie brakuje. Najświeższym tego przykładem jest Erne Ventures, które ogłosiło przejęcie REVITUM w celu uruchomienia giełdy kryptowalut.

 • GLG Pharma planuje realizację nowego projektu za 30 mln zł

  GLG Pharma – notowana na NewConnect spółka biotechnologiczna stawia na dywersyfikację portfela projektów innowacyjnych oraz intensyfikację działań w obszarze testów diagnostycznych, których rynek stale rośnie i charakteryzuje się wysokim potencjałem komercyjnym. Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR