Najciekawsze raporty bieżącego tygodnia

W najbliższych dniach prawdziwą lawinę sprawozdań finansowych zafundują małe i średnie spółki oraz reprezentanci NewConnect. Najwięcej emocji będzie towarzyszyć publikacjom takich firm jak CD Projekt, Dino Polska, Kruk czy Brand 24.

W poniedziałek (19 marca) prawdziwe emocje zaczną się po sesji. Na progu tygodnia wynikami podzieli się Asseco Poland, które tego dnia zadebiutuje w barwach indeksu mWIG40. Spółka informatyczna uchyliła rąbka tajemnicy publikując częściowe wyniki oraz przedstawiając rekomendację w kwestii dywidendy, 3,01 zł na akcję.

Znacznie ciekawiej zapowiada się publikacja Kruka. Pierwotnie raport roczny miał trafić na rynek 4 marca, ale spółka przełożyła termin o dwa tygodnie. O branży zarządzania wierzytelnościami głośno przede wszystkim za sprawą mocnych spadków cen akcji oraz olbrzymiej emisji planowanej przez konkurenta Kruka, czyli GetBack. W raporcie rocznym branżowego lidera języczkiem u wagi będą aż trzy kwestie. Pierwsza, to postępy w rozwoju biznesu we Włoszech, czyli rynku, na którym spółka zainwestowała spore kwoty w poprzednich kwartałach. Druga, to koszty operacyjne związane ze zmianami prawnymi, a trzecia to poziom opodatkowania.

>> Akcje z GPW? 1 PLN +0,08%. Akcje amerykańskie? €0,50 + $0,004 za akcję. Inwestuj z DEGIRO.

Również po zamknięciu poniedziałkowej sesji można spodziewać się publikacji Dino Polska. W raporcie rocznym ubiegłorocznego debiutanta kluczową kwestią będzie tempo wzrostu sieci, czyli liczba otwartych i budowanych/przygotowywanych do otwarcia sklepów, a także oczywiście koszty operacyjne.

Listę najciekawszych poniedziałkowych publikacji zamykają Wawel i Atal. Wypadku małopolskiego producenta słodyczy języczkiem u wagi będą informacje na temat współpracy z Biedronką, czyli głównym odbiorcą produktów spółki. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku Wawel po ciężkich negocjacjach przedłużył umowę, ale w znacznie mniejszym zakresie.

We wtorek rynek zdominują publikacje mniejszych spółek oraz reprezentantów NewConnect. Wynikami podzielą się m.in. Bank Ochrony Środowiska, CDRL, PCC Exol czy Sanok Rubber Company. Do wtorkowej listy dopisał się także LC Corp. Deweloper przyspieszył o jeden dzień publikację raportu rocznego. Spółka dodała, że sprawozdanie pojawi się po sesji.

Ciekawostką będą wyniki roczne dwóch reprezentantów małego parkietu. Sprawozdaniem rocznym podzieli się ubiegłoroczny debiutant, czyli Nestmedic, oraz Platige Image, który współpracuje Netflixem przy produkcji serialu o Wiedźminie.

W środę oczy całego rynku będą zwrócone na Brand 24, czyli jedną z najmłodszych i jednocześnie najbardziej rozpoznawalnych firm z NewConnect. Raport roczny za 2017 rok będzie pierwszym giełdowym testem dostawcy oprogramowania analitycznego służącego do monitorowania treści w Internecie.

Z grona giełdowych średniaków na uwagę zasługują wyniki GTC i Medicalgorithmics. Natomiast wśród maluchów warto odnotować raporty Oponeo.pl, Vistuli, Rafako i Unimotu. Listę środowych raportów zamykają producenci gier wideo z NewConnect (Jujubee, Macro Games, QubicGames) oraz ubiegłoroczny debiutant – Nextbike Polska.

Raport: 5 przebiśniegów z giełdowej branży producentów gier wideo >>> CZYTAJ WIĘCEJ

W czwartek tematem dnia będą wyniki CD Projektu, czyli najnowszej spółki w indeksie WIG20. Tym, co najbardziej będzie interesowało inwestorów, będą postępy w monetyzacji Gwinta.

Na drugim planie znajdą się raporty Cyfrowego Polsatu, Budimeksu, Benefit Systems oraz Banku Handlowego. Emocji nie powinno zabraknąć także przy okazji sprawozdania finansowego Maxcomu. Producent elektroniki dedykowanej seniorom dotychczas nie potrafił sprostać oczekiwaniom rynku, co skutkowało mocną przeceną akcji.

W piątek pełne sprawozdania za 2017 r. opublikują Enea i Bogdanka. Obie spółki jeszcze pod koniec lutego przedstawiły wstępne wyniki. Podobnie sytuacja prezentuje się w wypadku Eurocashu, który na początku miesiąca opublikował wyniki z IV kwartał, które stały się pretekstem do silnej przeceny akcji. Tydzień zamkną sprawozdania najstarszej spółki windykacyjnej na GPW, czyli Besta, oraz deweloperów komercyjnych Capital Park i Echo Investment.

>> Terminarz najbliższych raportów dla poszczególnych spółek z GPW znajdziesz w StockWatch.pl

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o assecopol, Atal, benefit, bogdanka, bos, brand24, budimex, CDPROJEKT, cdrl, CPGROUP, dinopl, echo, Enea, eurocash, gtc, handlowy, Jujubee, Kruk, lccorp, maxcom, medicalg, MGAMES, nestmedic, Nextbike, oponeo.pl, pccexol, PLATIGE, QUBICGMS, rafako, sanok, UNIMOT, vistula, Wawel)

 • Oponeo.pl śrubuje wyniki sprzedaży Internetowy dystrybutor opon i felg kontynuuje świetny początek roku. Według wstępnych danych, w lutym OPONEO.PL wypracowało 51,7 mln zł przychodów ze sprzedaży, czyli o 29 proc. więcej r/r.
 • Unimot: Pierwsze przychody z własnych farm fotowoltaicznych możliwe w 2021 r.

  Jeżeli do końca II kwartału 2021 roku uda się rozpocząć budowę pierwszych farm fotowoltaicznych o mocy 32 MW, to pierwsze przychody z tego tytułu możliwe są jeszcze przed końcem 2021 roku, poinformował prezes UNIMOTu Adam Sikorski.

 • Unimot szykuje kolejną tłustą dywidendę Adam Sikorski, prezes UNIMOTu podczas wideokonferencji zasygnalizował, że na tegoroczną dywidendę może trafić więcej niż 30 proc. zysku za 2020 rok. Stawka na akcję może być zbliżona do ubiegłorocznej, czyli najwyższej w historii spółki.
 • QubicGames szykuje 4 premiery na konsolę Nintendo Switch w 2021 r.

  Wydawca gier na konsole zawarł 4 umowy wydawnicze na konsolę Nintendo Switch. Jeszcze w 2021 na japońskiej konsoli ukażą się tytuły: Badland Game of the Year Edition, Tiny Lands, Cultist Simulator oraz edukacyjna produkcja Momolu and Friends.

 • Medicalgorithmics nie będzie kontynuował prac nad projektem PocketECG 12Ch

  MEDICALGorithmics, w wyniku przeglądu portfolio produktowego, podjął uchwałę o niekontynuowaniu dalszych prac rozwojowych nad urządzeniem PocketECG 12Ch i chce skoncentrować się na projektach Patch ECG oraz TechBot. Aktualizacja wartości aktywów przypisanych do projektu PocketECG 12Ch o kwotę 3,1 mln zł będzie miała negatywny wpływ na wynik finansowy za 2020 r.Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR