Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Giełda wyznaczyła datę wykluczenia akcji Próchnika z obrotu

Opublikowano: 2019-01-09 11:51:34

Omawiane walory:

Zarząd GPW zdecydował, że akcje najstarszej stażem spółki na rynku zostaną wycofane z obrotu 18 stycznia. Powodem wykluczenia jest bankructwo Próchnika.

(Fot. Próchnik/fb)

– Stosownie do przepisów art. 91 ust. 9 zdanie pierwsze i ust. 10 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o ofercie publicznej (…) po upływie 6 miesięcy od dnia uprawomocnienia się postanowienia o ogłoszeniu upadłości spółki, następuje wycofanie akcji danej spółki z obrotu na rynku regulowanym – czytamy w komunikacie.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Próchnik pod koniec marca ubiegłego roku złożył wniosek o restrukturyzację w postępowaniu sanacyjnym. Plan ratunkowy zakładał wyprzedaż majątku (marki Rage Age) i koncentrację na rozwijaniu marki Próchnik. Niestety, szybko stało się jasne, że na restrukturyzację jest już za późno. Próchnik w oczekiwaniu na decyzję sądu musiał zmierzyć się z narastającą skalą egzekwowanych wierzytelności i blokadą rachunków bankowych. Ta mieszanka okazała się zabójcza. 18 maja 2018 roku spółka złożyła wniosek o ogłoszenie upadłości, a 30 maja firma złożyła wniosek o ogłoszenie upadłości bez oglądania się na decyzję w sprawie sanacji. 5 czerwca Sąd Rejonowy dla Łodzi-Śródmieścia wydał postanowienie o ogłoszeniu upadłości likwidacyjnej Próchnika.

Próchnik to prawdziwy giełdowy weteran, notowany od samego początku istnienia warszawskiego rynku. Na pierwszej sesji 16 kwietnia 1991 r. – oprócz producenta odzieży – handlowano akcjami jeszcze czterech firm: Tonsil, Krosno, Exbud i Kabel. Próchnik jest ostatnią z pierwszej piątki spółką obecną na GPW. Pozostałe albo upadły albo zostały przejęte i wycofane z obrotu.

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

    - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
    - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
    - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
    - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (o prochnik)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku