SPÓŁKA: prochnik
-
Zarząd GPW zdecydował, że akcje najstarszej stażem spółki na rynku zostaną wycofane z obrotu 18 stycznia. Powodem wykluczenia jest bankructwo Próchnika.
-
Sąd Rejonowy dla Łodzi-Śródmieścia wydał postanowienie o ogłoszeniu upadłości likwidacyjnej Próchnika.
-
Część wierzycieli korzystając z przeciągającego się w czasie rozpatrzenia wniosku sanacyjnego wszczęła egzekucje komornicze. Z tego powodu zarząd Próchnika wystąpił z wnioskiem, aby sąd bez oglądania się na decyzję w sprawie sanacji, ogłosił upadłość spółki odzieżowej.
-
Próchnik złożył do sądu rejonowego w Łodzi wniosek o ogłoszenie upadłości, podała spółka. Zarząd nadal widzi realną szansę skutecznej restrukturyzacji działalności spółki.
-
GPW próbuje odrabiać straty z piątku. Inwestorzy czekają na wyniki spółek za I kwartał br., a także na decyzję prezydenta Trumpa ws. Iranu. Dziś w centrum uwagi są akcje Pekao, CD Projektu, 11 bit studios, Baltony i Próchnika.
-
Zarząd Próchnika podjął decyzję o przygotowaniu wniosku o ogłoszenie upadłości. Pomimo to, nadal widzi realną szansę skutecznej restrukturyzacji działalności spółki.
-
W czwartek na warszawskim parkiecie obserwujemy umiarkowane wzrosty dużych i średnich spółek. W centrum uwagi są dzisiaj przede wszystkim akcje Ursusa i GetBacku.
-
Zarząd Próchnika wystąpił z wnioskiem o przeprowadzenie restrukturyzacji w postępowaniu sanacyjnym. Główne założenia restrukturyzacji to zbycie wszystkich składników majątku, które nie są bezpośrednio niezbędne do kontynuacji działalności, koncentracja na rozwoju marki Próchnik i sprzedaż marki Rage Age.
-
W akcjonariacie spółki odzieżowej ujawnił się nowy podmiot - Soho Development. Deweloper odkupił pakiet 32,99 proc. akcji łódzkiej spółki od Altus TFI. W środę akcje Próchnika drożeją o 18 proc.
-
Giełda w Warszawie po tygodniowej przecenie próbuje wrócić do wzrostów. Pozytywny scenariusz wspierają dobre nastroje na europejskich parkietach oraz mocna postawa sektora bankowego. Warunkiem sukcesu jest zakończenie korekty na Wall Street.
-
Akcjonariusze Próchnika zdecydowali o emisji 60.549.089 akcji serii O, których wartość nominalna w wyniku obniżenia kapitału zakładowego wyniesie 0,30 zł za sztukę, wynika z uchwał nadzwyczajnego walnego zgromadzenia.
-
7 ciekawych spółek modowych przed wynikami kwartalnymi
Rynek czeka na kolekcję raportów za II kwartał sygnowaną przez wiodących przedstawicieli branży modowej. StockWatch.pl sprawdził, jakich wyników spodziewają się rynkowi eksperci po ciekawych spółkach obuwniczych i odzieżowych.
-
Gorący początek sezonu wyprzedażowego w CCC, LPP i Próchniku
W lipcu sprzedaż spółek z segmentu odzieżowego wzrosła w wysokim dwucyfrowym tempie, niezależnie od sprzedawanego asortymentu. Imponującą dynamikę sprzedaży buduje rozwój kanału internetowego, wzrost sieci sprzedaży, ale także wzrosty w sklepach porównywalnych.
-
Euforia po Moody’s szybko paruje, w grze PGNiG, Próchnik i Wielton
Argument w postaci sobotniej decyzji agencji Moody's traci swoją moc, co doskonale obrazują mizerne wzrosty w segmencie dużych i średnich spółek oraz niewielka korekta wśród parkietowych maluchów. Inwestorzy powoli wracają myślami do czynników ryzyka.
-
Analiza techniczna czterech błyszczących pereł parkietu
Mimo kilkutygodniowych spadków warszawskich indeksów, na GPW wciąż można znaleźć spółki, których akcje pędzą w górę. Ekspert od analizy technicznej z SGH specjalnie dla StockWatch.pl oszacował szanse na osiągnięcie nowych szczytów przez notowania Próchnika, Vistuli, Zetkamy i Wirtualnej Polski.
-
Taniejące akcje banków i KGHM wpędzają WIG20 w depresję
W czwartek warszawski indeks blue chipów znów jest jednym z najsłabszych w całej Europie. Ciemne chmury nad polską giełdą to efekt splotu niekorzystnych czynników takich jak obawy przed cięciem ratingu przez agencję Moody’s, nierozwiązana kwestia pomocy frankowiczom oraz ostatnie słabe dane z krajowej gospodarki.
-
10 ciekawych spółek z branży modowej u progu wiosny
Ferie świąteczne i kapryśna pogoda namieszały w tegorocznych wynikach giełdowych producentów odzieży i obuwia. Jednak zdaniem ekspertów przepytanych przez StockWatch.pl, słaby pierwszy kwartał to tylko drobne potknięcie. W raportach sprzedażowych za kwiecień może pojawić się wielka niespodzianka.
-
Rynki akcji idą śladem odbijającej ropy, w grze Próchnik i LiveChat
Wzrostowa ofensywa na rynku ropy naftowej dodała otuchy inwestorom na europejskich rynkach akcji. Przed południem główne indeksy w Paryżu i we Frankfurcie zyskują po ok. 0,5 proc. W Warszawie okazję do wzrostów najlepiej wykorzystuje segment małych spółek.
-
Przegląd styczniowych raportów pięciu małych spółek modowych
Giełdowi producenci odzieży i obuwia w styczniu nadrabiali straty po wyjątkowo nieudanym grudniu. Tym razem do zakupów, oprócz niskich cen, zachęcała mroźna pogoda.
-
Akcje Próchnika rosną pod dobrze skrojoną sprzedaż w listopadzie
Motorem napędowym listopadowych wyników okazała się sprzedaż w sklepach stacjonarnych Próchnika. Mankamentem jest za to spadek marży brutto o 2 p.p. W środę akcje odzieżowej spółki rosną o kilka procent.
-
Prognozy na IV kwartał dla sześciu gorących spółek modowych
Pogoda kolejny rok z rzędu krzyżuje plany sprzedażowe producentom odzieży i obuwia. Jednak zdaniem ekspertów przepytanych przez StockWatch.pl, sytuacja w branży może zmienić się w każdej chwili, a sygnałem do wzrostów kursów akcji będzie długo wyczekiwane załamanie pogody.
-
Próchnik ma zgodę na emisję 12,5 mln akcji bez PP
Środki z nowej emisji mają posłużyć finansowaniu kapitału obrotowego modowej spółki. Analitycy DM BPS negatywnie oceniają pomysł dodruku nowych akcji. Jako jeden z argumentów wskazują słabą efektywność Próchnika w zarządzaniu kapitałem obrotowym.
-
Inwestorzy stawiają na małe spółki, w grze Vistula i Kopex
Początek tygodnia to pokaz siły giełdowych maluchów, których indeks jest już najwyżej od marca 2014 roku. W Europie uwaga inwestorów skupia się na Grecji, która albo zgodzi się na twarde warunki udzielenia pomocy albo lada chwila ogłosi niewypłacalność.
-
WIG20 ustala nowe tegoroczne maksima, rosną Tauron i Alumetal
W środę duże spółki wyrwały do przodu podciągając kurs indeksu o ponad 1 proc. Wśród istotnych wydarzeń, które skupią uwagę inwestorów będą decyzje banków centralnych oraz konferencja z udziałem Mario Draghiego.
-
Węgierski BUX zostawia w tyle WIG20, gorąco na MOL-u i PBG
Inwestorzy w Europie z zazdrością spoglądają na hossę na węgierskim rynku akcji. Indeks BUX po wzroście o ponad 5 proc. we wtorek dokłada do tego kolejne 1,2 proc. Graczom znad Wisły pozostaje liczyć, że prędzej czy później inwestorzy zagraniczni skierują swój kapitał na nasz rynek.
-
WIG20 idzie za ciosem, drożeją akcje CD Projektu i Komputronika
Po świętach do gry na warszawskim parkiecie włączyli się inwestorzy zagraniczni, co widać m.in. po mocnej postawie indeksu blue chipów. W środę uwaga graczy skupia się na ważnych odczytach makro, w tym danych o zapasach ropy w USA i wieczornej publikacji protokołu z marcowego posiedzenia FOMC.
-
WIG20 broni zdobyczy, tanieją Kino Polska i Getin Noble Bank
W tym tygodniu indeks blue chipów trzyma fason i nie pali się do ruchu korekcyjnego. We wtorek uwaga inwestorów koncentruje się na marcowych odczytach PMI dla strefy euro, USA i Chin. Z kolei warszawski rynek kolejny dzień żyje zmianami kursów akcji spółek prezentujących wyniki okresowe.
-
11 spółek, w których uaktywnili się insiderzy i fundusze
Solidne wzrosty cen akcji spółek z segmentu małych i średnich zachęciły do większej aktywności insiderów oraz fundusze inwestycyjne. StockWatch.pl zestawił najciekawsze znaczące transakcje z ostatnich dni.
-
DAX powiększa dystans do WIG20, w grze Agora i spółki odzieżowe
Nowe rekordy na niemieckim DAX-ie nie zachęciły blue chipów do zmierzenia się z najbliższymi oporami technicznymi. W efekcie WIG20 ma coraz większe zaległości względem zachodnioeuropejskich odpowiedników. W centrum zainteresowania inwestorów z warszawskiego parkietu są spółki publikujące wyniki finansowe oraz firmy, które korzystają na poprawie sytuacji konsumentów.
-
Inwestorzy grają pod kompromis z Grecją, na plusie spółki odzieżowe
Grecji kończy się czas, a według prasowych doniesień rząd w Atenach jest skłonny do połowicznego kompromisu. Inwestorzy w myśl zasady kupuj plotki, sprzedawaj fakty ruszyli na zakupy.