Giełdowe akcenty na targach E3 2019 w Los Angeles

Omawiane walory: , , , ,

Już za nieco ponad dwa tygodnie w Los Angeles rozpoczną się największe na świecie targi rozrywki elektronicznej. Na imprezie oficjalnie pojawi się kilka polskich firm, w tym cztery z giełdowym rodowodem.

Fot. E3 Expo

Fani gier na całym świecie odliczają dni do startu największej branżowej imprezy. To właśnie w Los Angeles czołowi wydawcy oraz deweloperzy zaprezentują swoje najnowsze i najważniejsze gry. W tym elitarnym gronie będzie też kilka polskich akcentów. I choć reprezentacja rodzimego gamedevu nie należy do największych, to z całą pewnością prezentowane tytuły nie przejdą niezauważone.

Jedną z czołowych gwiazd tegorocznych targów będzie CD Projekt. O tym, że studio będzie obecne na E3 ze stoiskiem Cyberpunka 2077, wiemy już od lutego. Wciąż jednak tajemnicą jest, co właściwie Redzi zaprezentują i ogłoszą. Z oficjalnego konta E3 na Twitterze wiadomo jedynie, że Marcin Iwiński opowie o „przeszłości, teraźniejszości i przyszłości CD Projekt RED, w tym Cyberpunka 2077”.

Wciąż aktualne jest również pytanie, jak bardzo zmienił się Cyberpunk 2077 od czasu ubiegłorocznego pokazu. Im bliżej targów, tym więcej plotek i przecieków pojawia się w sieci. Według najświeższych nieoficjalnych doniesień, studio pokaże nowy trailer, który będzie zawierał elementy właściwej rozgrywki oraz ogłosi datę premiery gry. Prezes Adam Kiciński jeszcze podczas marcowej konferencji prasowej podkreślał, że CD Projekt szykuje mocny show, a Cyberpunk 2077 jest bardzo zaawansowany. Ciągnięty nieco za język przyznał też, że impreza pokroju E3 to dobra okazja do ogłoszenia daty premiery gry. Czy tak się stanie, o tym przekonamy się na konferencji Microsoftu, 9 czerwca po godzinie 22:00 czasu polskiego.

– To są najważniejsze targi na świecie. Imprezie towarzyszą liczne wydarzenia poboczne, także proszę śledzić media społecznościowe. Na naszym stoisku będziemy pokazywać demo, czyli skróconą wersję materiału, który pokażemy za zamkniętymi drzwiami mediom i partnerom biznesowym – powiedział prezes Adam Kiciński podczas telekonferencji wynikowej.

>> Odliczanie czas zacząć – omówienie sprawozdania finansowego CD Projektu za rok 2018

Kolejnym polskim akcentem, na który z niecierpliwością będą czekać inwestorzy z GPW jest CI Games. Warszawskie studio na targach zaprezentuje kolejną część swojej serii Sniper: Ghost Warrior. Czwarta odsłona serii zatytułowana Contracts, po porażce trzeciej części, rezygnuje z otwartego świata na rzecz bardziej zamkniętych etapów z jasno określonym celem misji oraz wieloma zadaniami pobocznymi. Jednak dróg do zrealizowania zadań ma być więcej, w czym mają pomóc projekty map oraz zagrożenia środowiskowe.

Oprócz Sniper: Ghost Warrior Contracts CI Games zaprezentuje dwie mniejsze gry w ramach sekcji United Label. To gry tworzone przez zewnętrzne studia, których Techland jest wydawcą. Pierwszą z nich jest gra przygodowa typu point&click pod tytułem Röki, tworzone przez Polygon Treehouse. Drugi tytuł to Eldest Souls, dwuwymiarowa gra RPG w pixel-artowej oprawie graficznej i mechaniką opartą na serii Dark Souls.

Na oficjalnej liście wystawców jest także Bloober Team. Spółka w rozmowie z redakcją StockWatch.pl potwierdziła, że do Los Angeles wybiera się z drugą częścią Layers of Fear 2. Pierwowzór został ciepło przyjęty przez graczy. Obecnie średnia ocen w serwisie Metacritic wynosi 72/100 dla recenzentów i 75/100 dla graczy. Z kolei w serwisie Steam gra zebrała ponad 7 tys. ocen, z czego aż 91 proc. jest pozytywnych. Layers of Fear 2 zadebiutuje już 28 maja tego roku na PC-tach i konsolach Play Station 4 i X-box One.

W targi w Los Angeles będą ważnym momentem dla jeszcze jednej spółki z NewConnect. Mowa o Varsav Game Studio, które imprezą E3 rozpoczyna intensywne działania marketingowe głośnego projektu Bee Simulator, czyli symulatora pszczoły. To gra, w której jako mały owad wykonujemy zadania zlecane przez królową, bierzemy udział w wyścigach, zbieramy pyłki kwiatów oraz latamy w powietrzu wykonując akrobacje, a także bronimy ulu przed osami.

Na tegorocznych targach nie zabraknie też Techlandu, który co jakiś czas przypomina o sobie wspominając o planach debiutu na GPW. Przypomnijmy, że na poprzedniej edycji imprezy studio pokazało pierwszy zwiastun Dying Light 2. W tym roku obecność studia na E3 została potwierdzona już pod koniec kwietnia. Dying Light 2 pod względem rozgrywki ma zachować najlepsze cechy pierwowzoru (otwarty świat, perspektywa pierwszoosobowa, wykorzystanie parkouru do poruszania). Rozbudowaniu ma natomiast ulec warstwa fabularna. Twórcy chcą zaimplementować system wyborów moralnych, który będzie wywierał widoczny wpływ na opowieść oraz sam wirtualny świat.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT BLOOBER, CDPROJEKT, CIgames, techland, varsav, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR