GK Immobile zwiększa dywidendę

Omawiane walory:

Na walnym 25 czerwca akcjonariusze GK Immobile będą głosować nad propozycją wypłaty 6 mln zł dywidendy. Stawka na akcję wynosi 0,08 zł i jest wyższa ni przed rokiem o 1 grosz.

– Zwyczajne walne zgromadzenie spółki postanawia dokonać wypłaty dywidendy z kapitału zapasowego spółki powstałego z niepodzielonych zysków z lat ubiegłych w kwocie łącznej 6.029.034,56 zł, tj. 0,08 zł na jedną akcję – czytamy w projekcie uchwały.

Proponowany dzień dywidendy to 24 września, a wypłaty 8 października.

Wniosek o umieszczenie w porządku obrad na zwyczajnym walnym zgromadzeniu został złożony dziś przez akcjonariusza spółki Rafała Jerzego, reprezentującego co najmniej 1/20 kapitału zakładowego spółki.

W ubiegłym roku akcjonariusze GK Immobile postanowili przeznaczyć na wypłatę dywidendy kwotę 5,28 mln zł, tj. 0,07 zł na akcję.

Kalendarium dywidend GK Immobile.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Grupa kapitałowa Immobile posiada w portfelu spółki działające w przemyśle, hotelarstwie, nieruchomościach oraz branży budowlanej. Jest notowana na GPW od 2007 r. (początkowo jako Makrum). Posiada w portfelu spółki działające w przemyśle, hotelarstwie, developingu i budownictwie przemysłowym.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT Immobile, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR