Getin Noble Bank i ZM Henryk Kania trafią na listę alertów GPW

Omawiane walory: ,

Warszawska giełda zaktualizowała listę alertów. Tym razem umieściła na niej 38 spółek, a 3 usunęła. Od 1 października na podwójnym fixingu będzie notowany m.in. czołowy bank Leszka Czarneckiego oraz ZM Henryk Kania.

lista,alertów,Getin,Noble,Bank,gielda,gpw

GPW zakwalifikowała 38 spółek do listy alertów.

W czwartek giełda przedstawiła wyniki kolejnej okresowej weryfikacji i kwalifikacji akcji spółek do segmentu lista alertów. Na niechlubnej liście znalazło się 38 spółek. Względem poprzedniej weryfikacji, z listy wykreślono trzy spółki: Atlantis, Korporację Budowlaną Dom i Zremb-Chojnice.

Na listę alertów po półrocznej przerwie wrócił Getin Noble Bank. Przypomnijmy, że czołowy bank z grupy Leszka Czarneckiego trafił na listę z początkiem stycznia br. Zarząd Getin Noble Banku spodziewał się takiego scenariusza i już wcześniej rozpoczął przygotowania do scalenia akcji banku, czyli zmniejszenia ogólnej liczby akcji i podwyższenia ich wartości nominalnej. Pod koniec marca bank został wykreślony z tego segmentu.

Na czarnej liście GPW wylądowały Zakłady Mięsne Henryk Kania, spółka o której głośno z uwagi na bankructwo oraz liczne nieprawidłowości. Według najnowszych doniesień, prokuratura podejrzewa, że producent wędlin oszukał Skarb Państwa na ponad 40 mln zł, wystawiając tysiące lewych faktur. W tej sprawie zarzuty usłyszały 4 osoby. Wcześniej Centralne Biuro Śledcze Policji na polecenie Prokuratury Regionalnej w Katowicach zatrzymało Grzegorza M., który w latach 2014-19 sprawował funkcję prezesa, a ostatnio wiceprezesa.

Oprócz Getin Noble Banku i Kani na listę alertów zakwalifikowano: Magna Polonia, Ampli, Budopol Wrocław, Calatrava Capital, Clean & Carbon Energy, CFI Holding, Chemoservis-Dwory, Coal Energy, Cube.ITG, Czerwona Torebka, Drewex, Drop, Fast Finance, Harper Hygienics, Hubstyle, Ideon, IFSA, IndygoTech Minerals, Interbud-Lublin, IQ Partners, KCI, Lark.pl, Milkiland, New World Resources, PBG, PBS Finanse, Redwood Holding, Regnon, Reinhold Europe, Resbud, Sadovaya Group, Sco-Pak, TXM, Wilbo, Winvest.

Zakwalifikowanie do listy alertów jest równoznaczne z przeniesieniem z notowań ciągłych na podwójny fixing. Od 1 października wyznaczanie kursu akcji oraz zawieranie transakcji będzie odbywało się tylko dwa razy w ciągu dnia – o godzinie 11:00 i o 15:00. Dodatkowo wymienione spółki otrzymają specjalne oznaczenie oraz stracą miejsca we wszystkich indeksach.

Lista,alertów,gpw

Lista alertów GPW.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT Getinoble, kania, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • ZUS wręczył Kani tytuły wykonawcze na kwotę 3,69 mln zł

  Producent kabanosów otrzymał tytuły wykonawcze wystawione przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych, Oddział w Rybniku, Inspektorat w Pszczynie dotyczące należności pieniężnych na kwotę 3,69 mln zł z odsetkami. Jednocześnie ZUS skierował do Auchan Polska zawiadomienia o zajęciu wierzytelności pieniężnych.

 • Moody’s podtrzymał ratingi Getin Noble Banku

  Moody's Investors Service utrzymał wszystkie dotychczasowe oceny ratingowe Getin Noble Bank na niezmienionym poziomie. Agencja poinformowała również o zmianie perspektywy długookresowego ratingu depozytów (LT Bank Deposits) na negatywną. Dotychczas przedmiotowa ocena była umieszczona na liście obserwacyjnej ze wskazaniem negatywnym.

 • EuroRating utrzymał negatywną perspektywę ratingu Getin Noble Banku

  Agencja po wyroku TSUE utrzymała dotychczasową ocenę na poziomie B-, ale ostrzegła, że jesli ruszy lawina pozwów, rating Getin Noble Banku zostanie obniżony.

 • Prokuratura wnioskuje o zabezpieczenie 14,7 mln zł na mieniu ZM Henryk Kania

  Pełnomocnik zarządcy w przyspieszonym postępowaniu układowym Zakładów Mięsnych Henryk KANIA otrzymał zarządzenie zabezpieczenia, na podstawie którego prokuratura regionalna zawnioskowała do urzędu skarbowego o dokonanie zabezpieczenia na mieniu spółki należności pieniężnej w kwocie 14,7 mln zł.

 • CBŚ odnalazło serwer produkcyjny Zakładów Mięsnych Henryk Kania

  Centralne Biuro Śledcze Policji odnalazło serwer produkcyjny należący do Zakładów Mięsnych Henryk KANIA na terenie nieruchomości należącej do osoby trzeciej.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR