Getin Noble Bank i ZM Henryk Kania trafią na listę alertów GPW

Omawiane walory: ,

Warszawska giełda zaktualizowała listę alertów. Tym razem umieściła na niej 38 spółek, a 3 usunęła. Od 1 października na podwójnym fixingu będzie notowany m.in. czołowy bank Leszka Czarneckiego oraz ZM Henryk Kania.

lista,alertów,Getin,Noble,Bank,gielda,gpw

GPW zakwalifikowała 38 spółek do listy alertów.

W czwartek giełda przedstawiła wyniki kolejnej okresowej weryfikacji i kwalifikacji akcji spółek do segmentu lista alertów. Na niechlubnej liście znalazło się 38 spółek. Względem poprzedniej weryfikacji, z listy wykreślono trzy spółki: Atlantis, Korporację Budowlaną Dom i Zremb-Chojnice.

Na listę alertów po półrocznej przerwie wrócił Getin Noble Bank. Przypomnijmy, że czołowy bank z grupy Leszka Czarneckiego trafił na listę z początkiem stycznia br. Zarząd Getin Noble Banku spodziewał się takiego scenariusza i już wcześniej rozpoczął przygotowania do scalenia akcji banku, czyli zmniejszenia ogólnej liczby akcji i podwyższenia ich wartości nominalnej. Pod koniec marca bank został wykreślony z tego segmentu.

Na czarnej liście GPW wylądowały Zakłady Mięsne Henryk Kania, spółka o której głośno z uwagi na bankructwo oraz liczne nieprawidłowości. Według najnowszych doniesień, prokuratura podejrzewa, że producent wędlin oszukał Skarb Państwa na ponad 40 mln zł, wystawiając tysiące lewych faktur. W tej sprawie zarzuty usłyszały 4 osoby. Wcześniej Centralne Biuro Śledcze Policji na polecenie Prokuratury Regionalnej w Katowicach zatrzymało Grzegorza M., który w latach 2014-19 sprawował funkcję prezesa, a ostatnio wiceprezesa.

Oprócz Getin Noble Banku i Kani na listę alertów zakwalifikowano: Magna Polonia, Ampli, Budopol Wrocław, Calatrava Capital, Clean & Carbon Energy, CFI Holding, Chemoservis-Dwory, Coal Energy, Cube.ITG, Czerwona Torebka, Drewex, Drop, Fast Finance, Harper Hygienics, Hubstyle, Ideon, IFSA, IndygoTech Minerals, Interbud-Lublin, IQ Partners, KCI, Lark.pl, Milkiland, New World Resources, PBG, PBS Finanse, Redwood Holding, Regnon, Reinhold Europe, Resbud, Sadovaya Group, Sco-Pak, TXM, Wilbo, Winvest.

Zakwalifikowanie do listy alertów jest równoznaczne z przeniesieniem z notowań ciągłych na podwójny fixing. Od 1 października wyznaczanie kursu akcji oraz zawieranie transakcji będzie odbywało się tylko dwa razy w ciągu dnia – o godzinie 11:00 i o 15:00. Dodatkowo wymienione spółki otrzymają specjalne oznaczenie oraz stracą miejsca we wszystkich indeksach.

Lista,alertów,gpw

Lista alertów GPW.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT Getinoble, kania, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR