Greiner Bio-One zerwał współpracę z PZ Cormay

Omawiane walory:

PZ Cormay otrzymał oświadczenie od Greiner Bio-One GmbH (GBO) rozwiązujące umowę dystrybucyjną produkowanego przez GBO systemu próżniowego pobierania krwi. 

– Na podstawie zapisów ww. umowy GBO będzie nadal, pomimo jej rozwiązania, dostarczał emitentowi swoje produkty w zakresie potrzebnym do realizacji przez emitenta zobowiązań wynikających z dotychczas zawartych umów w tym wynikających z zamówień publicznych. W okresie pierwszych 9 miesięcy 2016 r. udział przychodów ze sprzedaży ww. próżniowego systemu produkcji GBO w łącznych przychodach ze sprzedaży emitenta ukształtował się na poziomie 9,8 proc. – czytamy w komunikacie.

Jednocześnie spółka poinformowała, że system próżniowy pobierania krwi jest towarem handlowym dystrybuowanym przez PZ Cormay wyłącznie na terenie kraju, a uzyskiwane z tytułu jego sprzedaży marże są istotnie niższe w stosunku do marż realizowanych z tytułu sprzedaży innych grup asortymentowych towarów handlowych oraz produktów spółki.

– Spółka od dłuższego czasu prowadzi działania zmierzające do zwiększenia generowanej marży na rynku polskim poprzez przebudowę portfela produktowego i większej koncentracji na sprzedaży i obsłudze rynku w zakresie najważniejszych dla spółki grup produktowych, w szczególności tych, których produkcję sama prowadzi. W związku z otrzymaniem ww. oświadczenia od firmy GBO, działania te ulegną odpowiedniemu przyspieszeniu tak, aby rezultaty osiągane przez spółkę na rynku polskim nie odbiegały od wcześniej zaplanowanych – podsumowała spółka.

PZ Cormay to producent odczynników diagnostycznych i dystrybutor aparatury medycznej. Spółka jest notowana na rynku głównym GPW od 2008 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o Cormay)

 • Duże zmiany w indeksach. Mercator zastąpi Alior Bank w WIG20

  Potwierdziły się spekulacje dotyczące zmian w składzie prestiżowego indeksu. Po sesji 19 marca Mercator Medical zastąpi Alior Bank w WIG20. Sporo zmian zaplanowano w indeksach małych i średnich spółek.

 • Szczepionka przeciwko giełdowym spadkom, w grze Polnord i KGHM

  Giełda w Warszawie kontynuuje wzrosty. Zatwierdzenie przez Wielką Brytanię szczepionki na Covid-19 i perspektywa uchwalenia pakietu pomocowego w USA podziałała na wyobraźnię inwestorów. W centrum uwagi znalazł się KGHM, który rośnie w ślad za drożejącą miedzią, a także spółki Polnord, CORMAY i TIM.

 • Zielono w Europie, JSW i Biomed w centrum uwagi

  Nadzieje na szybki powrót wzrostów na Wall Street poprawiają nastroje na globalnych rynkach akcji. Korzysta na tym również GPW, gdzie gwiazdą poniedziałkowej sesji zostało JSW.

 • sWIG80 i mWIG40 mocno w górę, nowe rekordy Dino i Biomedu

  Małe i średnie spółki kontynuują odreagowanie czwartkowego załamania. Pomogły lipcowe indeksy PMI i ...wzrost liczby zachorowań na Covid-19. Dużo bardziej wstrzemięźliwy jest WIG20, który przed południem zyskiwał 0,56 proc. Na tle innych blue chipów wyróżniały się tylko rekordowo drogie akcje Dino Polska.

 • KGHM błyszczy na tle blue chipów, sWIG80 najwyżej od 2018 r. W poniedziałek notowania KGHM-u i obu giełdowych Mennic idą w górę, w ślad za drożejącymi metalami szlachetnymi. Kolejny dzień w centrum uwagi znajduje się Mercator Medical, którego rynek wycenia już na ponad 4 mld zł.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR