Grupa Ailleron buduje przyczółek w segmencie e-commerce

Omawiane walory:
Spółka z grupy Ailleron podpisała przedwstępną umowę nabycia 70 proc. udziałów w ValueLogic - firmie działającej w modelu full-service software house w branży e-commerce.
Ailleron,akwizycja,ValueLogic

(Fot. Pexels)

Wrocławski ValueLogic zatrudnia ponad 80 inżynierów oprogramowania i ekspertów branżowych. Spółka współpracuje z ponad 30 renomowanymi klientami takimi jak Immobilien Scout, Tier czy Zalando na rynku DACH (głównie Niemcy).

– Zmiana nawyków zakupowych klientów w ostatnim roku spowodowała dynamiczny rozwój branży e-commerce. Z tego też względu zależało nam, by do Software Mind dołączyła spółka ze specjalizacją w tym obszarze. Dokładnie taka jak ValueLogic, która m.in. tworzy kompleksowe, szyte na miarę i dostosowane do konkretnych potrzeb klientów rozwiązania dla branży e-commerce. Software Mind działa obecnie na całym świecie, ale bez dużej ekspozycji na rynek DACH. Inwestycja w ValueLogic otwiera nam więc nowe możliwości pozyskania klientów, przy wykorzystaniu uzupełniających się doświadczeń i referencji. Dodatkowym atutem ValueLogic jest biuro w Berlinie i doświadczenie kadry menedżerskiej, która doskonale porusza się na rynku niemieckim i która nadal będzie operacyjnie sprawowała kontrolę nas spółką i ją rozwijała wspólnie z Software Mind. Współpraca z ValueLogic daje nam również możliwość wejścia na rynek specjalistów IT z obszaru aglomeracji wrocławskiej i tym samym rozbudowy zespołu Software Mind w kolejnej lokalizacji w Polsce poza Krakowem, Warszawą, Rzeszowem i Bielskiem-Białą – powiedział Grzegorz Młynarczyk, prezes zarządu Software Mind/wiceprezes zarządu Ailleron.

>> POLECAMY: Jak inwestować na giełdzie (ze StockWatch.pl)?

Młynarczyk podkreślił, że długoterminowym celem spółki jest budowa wraz z Enterprise Investors wiodącej, globalnej grupy na polskim rynku software house’ów.

– Naszą ambicją jest stworzenie lidera w wybranych specjalizacjach – sektorowych i technologicznych, zwiększając kilkukrotnie skalę działalności – dodał Grzegorz Młynarczyk.

– W 2020 roku ValueLogic na poziomie przychodów osiągnął dynamikę wzrostu 40 proc. r/r, co bezpośrednio przełożyło się na wyniki operacyjne. Współpraca z Software Mind to dla ValueLogic szansa na jeszcze dynamiczniejszy rozwój. Dołączamy do silnego partnera, wierzymy we wspólną strategię rozwoju z Software Mind i jestem przekonany, że razem kilkukrotnie zwiększymy skalę działania i zbudujemy o wiele większą wartość dla udziałowców obu firm. Widzę wiele efektów synergii i cieszę się na wspólne projekty – powiedział Krzysztof Litwin, prezes zarządu ValueLogic.

Ailleron to spółka informatyczna notowana na rynku publicznym od 2011, w tym od roku 2015 na rynku głównym GPW. Specjalizuje się w dostarczaniu nowoczesnych produktów technologicznych dla największych podmiotów z branży finansowej, telekomunikacyjnej i hotelarskiej. Oferuje najwyższej jakości outsourcing usług informatycznych świadczony zarówno w kraju, jak i za granicą. Zatrudnia blisko 700 specjalistów, docierając na co dzień do ponad 300 milionów klientów w 24 krajach. Biura spółki znajdują się nie tylko w Europie, ale też w Stanach Zjednoczonych, Singapurze i Australii. W Polsce jest obecna w 4 miastach, a główna siedziba mieści się w Krakowie.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o Ailleron)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR