Grupa Azoty wypowiedziała umowę na zakup węgla od PGG

Omawiane walory: , ,

Grupa Azoty, ZCh Police, ZA Puławy i ZA Kędzierzyn wypowiedziały Polskiej Grupie Górniczej umowę sprzedaży węgla ze skutkiem na 31 grudnia 2022 r. Jednocześnie Grupa Azoty podała, że trwają prace zespołu negocjacyjnego w celu osiągnięcia porozumienia w kwestiach dotyczących przyszłych, wzajemnych relacji handlowych.

grupa,azoty,police,pulawy,węgiel,pgg

Grupa Azoty wypowiedziała PGG umowę na zakup węgla ze skutkiem na 31 grudnia 2022 r.

– Powodem wypowiedzenia umów jest ograniczenie odbiorów węgla od 2022 roku przez odbiorców i związane jest z:

  • zmianą systemu produkcji ciepła i energii z miału energetycznego na system zasilany innym paliwem,
  • planowanymi inwestycjami w elektrociepłowniach ukierunkowanych na zmianę paliwa i poprawę ich sprawności,
  • poprawą efektywności energetycznej w procesach technologicznych skutkujących mniejszym zużyciem ciepła – czytamy w komunikacie.
>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Grupa Azoty oraz odbiorcy złożyli sprzedającemu oświadczenia o wypowiedzeniu umów z zachowaniem 24 miesięcznego okresu wypowiedzenia, ze skutkiem na koniec roku kalendarzowego, w którym upłynie termin wypowiedzenia, tj. 31 grudnia 2022 r.

– Spółka zapewnia, że wypowiedzenie umów nie zakłóci działalności operacyjnej. Brak wypowiedzenia umów skutkowałoby nadmiernymi trudnościami w odbiorach miału energetycznego i negatywnymi skutkami finansowymi wynikających z dalszej realizacji umów. Pomimo wypowiedzenia umów, emitent wyraża intencję kontynuowania długoterminowej współpracy na wspólnie określonych, nowych warunkach, dostosowanych do potrzeb ilościowych zużycia węgla przez odbiorców i bieżących warunków rynkowych – czytamy również.

Jednocześnie spółka informuje, że trwają prace zespołu negocjacyjnego w celu osiągnięcia porozumienia w kwestiach dotyczących przyszłych, wzajemnych relacji handlowych.

Sprzedający jest głównym dostawcą miału energetycznego dla spółek grupy kapitałowej Azoty, a szacowana wartość zrealizowanych dostaw tego surowca wyniesie w 2020 roku około 187,2 mln zł netto.

Grupa Azoty zajmuje drugą pozycję w UE w produkcji nawozów azotowych i wieloskładnikowych, a takie produkty jak melamina, kaprolaktam, poliamid, alkohole OXO, czy biel tytanowa mają również silną pozycję w sektorze chemicznym znajdując swoje zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 11,3 mld zł w 2019 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o Grupaazoty, Police, Pulawy)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR