Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Hanapeta Holdings umocnił się na pozycji lidera w akcjonariacie Polnordu

Opublikowano: 2018-11-21 16:50:38

Omawiane walory:

Wyjaśniła się tajemnica wtorkowych wysokich obrotów na akcjach dewelopera mieszkaniowego. Za wczorajszymi transakcjami stał cypryjski wehikuł inwestycyjny Hanapeta Holdings.

(Fot. fb/Polnord)

Tym razem Hanapeta Holdings akcje Polnordu skupował od 29 października, ale dopiero po wtorkowej dużej transakcji przekroczył próg 15 proc. W sumie w ciągu miesiąca cypryjski podmiot zebrał 1.633.203 walorów spółki, stanowiących 4,99 proc. kapitału zakładowego. Lwią część tego pakietu (1,485 mln) kupiono właśnie podczas wczorajszej sesji. W efekcie Hanapeta Holdings zwiększył swój pakiet z 12,52 proc. do 17,51 proc. i umocnił się na pozycji lidera. Drugim największym akcjonariuszem Polnordu jest TFI PZU, z pakietem 11,28 proc.

Hanapeta Holdings to część Duet Private Equity – funduszu z siedzibą w Londynie, który zarządza aktywami o wartości ponad 5 mld euro. Cypryjski wehikuł inwestycyjny w akcjonariacie Polnordu ujawnił się pod koniec czerwca 2018 r. Wówczas posiadał 5,5-proc. udział. W kolejnych miesiącach Hanapeta szybko zwiększała zwoje zaangażowanie. >> Dołącz do dyskusji na forumowym wątku dedykowanym akcjom Polnordu

ESPI Polnordu

Hanapeta Holdings niedługo po ujawnieniu się w akcjonariacie Polnordu zażądała zwołania nadzwyczajnego walnego zgromadzania akcjonariuszy. Głównym punktem było głosowanie nad zmianą w składzie rady nadzorczej. Hanapeta chciała umieścić w niej swojego przedstawiciela. Ostatecznie walne 1 października zakończyło się przerwą i wyznaczeniem nowego terminu obraz. Kolejne podejście już za niecałe dwa tygodnie. Na 3 grudnia wyznaczono nowy termin NWZ.

W środę po południu akcje Polnordu tanieją o 0,4 proc. Kwadrans przed 17:00 za jeden walor płacono 9,76 zł.

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

    - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
    - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
    - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
    - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (o polnord)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku