INDATA dynamicznie rośnie

Omawiane walory:

Przychody Grupy INDATA w pierwszym kwartale wzrosły o 113 proc. osiągając poziom ponad 32 mln zł. Od tego kwartału Grupa w pełni konsoliduje wyniki przejętej w ubiegłym roku spółki Proximus.

Pomimo tego, że omawiany okres jest dla spółek z branży IT najsłabszy, wypracowane przez Grupę Indata wyniki potwierdzają dynamiczny rozwój Spółki – EBITDA wzrosła o 30 proc. do 2,8 mln zł.

– To był kolejny dobry kwartał dla naszej Grupy, która szybko rośnie. Przejęliśmy pozostałe akcje w spółkach zależnych z linii Services, dzięki czemu umacniamy się w obszarze software house, usługach dla e-commerce i mobile. Docelowo dążymy do tego, żeby działania biznesowe realizować poprzez podmioty zależne, a sama Indata będzie spółką zarządzającą całą Grupą – komentuje Grzegorz Czapla, Prezes Zarządu Indata SA.

Poszczególne spółki konsekwentnie budują i umacniają swoją pozycję rynkową, m.in. poprzez wygrane duże przetargi czy realizację usług dla rozpoznawalnych marek. Grupa wdraża serwisy tematyczne dla Onet.pl oraz wygrała przetarg o wartości 27 mln zł w konsorcjum z Asseco na dostawę sprzętu komputerowego dla spółki z grupy Tauron. Ponadto, Indata pozyskała zlecenia na swoje usługi dla przedsiębiorstw z branży energetycznej. Wartość dwóch kontraktów wyniosła ponad 14 mln zł.

W pierwszym kwartale bardzo dynamicznie rozwijała się także spółka Indata Solutions, która została wybrana Lenovo TOP Partner.

W ostatnich tygodniach wśród znaczących akcjonariuszy Indata znalazł się Tomasz Misiak, inwestor znany na rynku kapitałowym. Jak podkreślał, z uwagą obserwuje działania Indaty i według niego wrażenie robi zarówno rozwój biznesu, jak i spółki.

Zgodnie z zapowiedziami Prezesa, Grupa nadal będzie rozwijać się poprzez akwizycje. Kolejnych można spodziewać się w nadchodzących kwartałach. INDATA spodziewa się także dalszej poprawy wyników z uwagi na przesunięcia w realizacji kontraktów na drugi kwartał.

Informacja prasowa z 17 maja 2016 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT indata, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR