Inpro i Black Lion NFI przedterminowo wykupują obligacje

Omawiane walory: ,

Jest nowy trend wśród emitentów obligacji: wcześniejsze wykupy. Właśnie zdecydowały się na to dwie spółki.

Zarząd Inpro SA podjął uchwałę o wcześniejszym wykupie w dniu 23 stycznia 2012 r. wszystkich wyemitowanych obligacji.  Podobnie postapił zarząd Black Lion NFI, którego obligacje  zostaną wykupione przed dniem terminowego wykupu na żądanie Funduszu. Dzień wykupu przypadnie w terminie od dnia 16 stycznia 2012 r. do dnia 31 stycznia 2012 r.

Uchwała Inpro SA dotyczy emisji 16.000 sztuk obligacji na okaziciela serii A,, o wartości 1.000 zł każda. Łączna wartość nominalna i emisyjna obligacji wynosi 16.000.000 zł. Spółka nie podaje powodów wcześniejszego wykupu obligacji. Można tylko przypuszczać, że zapewne znalazła tańszą formę finansowania. 

>> Interesuje się obligacjami? >> Śledź dedykowaną stronę o Catalyst w serwisie StockWatch.pl

W wypadku funduszu Black Lion chodzi o wykup obligacji serii A o łącznej wartości nominalnej 50 mln zł. Fundusz postanowił refinansować swoje zadłużenie. W tym celu zarząd podjął uchwały o emisji obligacji serii B oraz serii C oraz podpisał umowę o organizację i przeprowadzenie emisji z SGB Bank Spółka Akcyjna z siedzibą w Poznaniu.

– SGB Bank Spółka Akcyjna zobowiązał się między innymi do objęcia obligacji Funduszu o łącznej wartości nominalnej 58.000.000 złotych z 6-7 letnim terminem wykupu i oprocentowaniem WIBOR 6M + 3,10 p.p. oraz o wartości 8.000.000 złotych z terminem 4-letnim oraz identycznym oprocentowaniem. Pozyskane środki posłużą głównie na wykup obligacji serii A. – czytamy w komunikacie spółki.

Obligatariuszom przysługiwać będą następujące świadczenia z każdej obligacji:

 • 100 zł tytułem kwoty wykupu równej wartości nominalnej
 • odsetki w wysokości 9,05 proc. w skali roku od wartości nominalnej za okres od 23 grudnia 2011 r. do dnia wykupu
 • 1,50 zł tytułem premii równej 1,5 proc. wartości nominalnej obligacji

Wykup obligacji funduszu zostanie przeprowadzony za pośrednictwem KDPW.

>> Wcześniejszy wykup obligacji Black Lion NFI >> wywołał żywą dyskusję na forum StockWatch.pl

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT blacklion, inpro, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Deweloperzy z Catalyst symbolicznie zwiększyli sprzedaż mieszkań w II kwartale

  Deweloperzy obecni na rynku Catalyst zwiększyli sprzedaż o 1,8 proc. r/r do 4.695 lokali w II kw. 2019 r., wynika z raportu przygotowanego przez DM Navigator. Analitycy zastrzegają, że znaczący spadek dynamiki sprzedaży w I połowie 2019 r. w ujęciu r/r jest wynikiem bardzo słabego I kwartału bieżącego roku.

 • 14 tłustych dywidend z kwietniowych rekomendacji

  Lista spółek sygnalizujących gotowość do wypłaty dywidendy rośnie w zawrotnym tempie. W trzy tygodnie na rynek trafiło ponad 30 świeżych rekomendacji. Stopy dywidend wśród najhojniejszych propozycji zbliżają się do 9-10 proc.

 • Deweloperzy z Catalyst tracą impet. Sprzedaż mieszkań w 2018 r. spadła o 14 proc. r/r

  Deweloperzy obecni na rynku Catalyst zmniejszyli sprzedaż o 13,9 proc. r/r do 23.268 lokali w 2018 r., wynika z raportu przygotowanego przez DM Navigator. Analitycy przewidują, że wolumeny sprzedaży w tym roku wrócą do poziomu z 2016 r.

 • Giełdowe gepardy 2018 roku – spółki i branże cz. I

  Świetna koniunktura gospodarcza, wzmocniona inwestycjami i przemyślaną strategią zarządu, to przepis na giełdowy sukces i wysokie stopy zwrotu. StockWatch.pl w pierwszej odsłonie cyklu ruszył tropem sektorów i spółek, które w tym roku narzucą wysokie tempo krajowej gospodarce.

 • 12 najhojniejszych propozycji dywidendowych czerwca

  W najbliższych tygodniach akcjonariusze kilkudziesięciu spółek notowanych na GPW spotkają się na corocznych walnych i zdecydują o losach dywidend. Do podziału są kwoty idące w dziesiątki a nawet setki milionów złotych. StockWatch.pl z czerwcowego kalendarium wybrał dwanaście najciekawszych ofert.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR