Jest rekomendacja dla Synthosu z wyceną 5 zł za akcję

Omawiane walory:

Analitycy Domu Maklerskiego BDM obniżyli rekomendację dla Synthosu do redukuj z trzymaj, ustalając cenę docelową na poziomie 5 zł za akcję.

W dniu wydania rekomendacji kurs Synthosu wynosił 5,50 zł. W poniedziałek na początku sesji kurs wynosił 4,86 zł.

– W ostatnich miesiącach kurs akcji spółki wspierał dynamiczny wzrost cen surowców i w konsekwencji rekordowe wyniki 1Q17, a także decyzje korporacyjne o dystrybucji łącznie 1,03 PLN dywidendy na akcję z zysku za 2016 rok. W 2Q17 otoczenie biznesowe dla spółki zmieniło się o 180 stopni. Wspierane czynnikami jednorazowymi ceny butadienu/styrenu wróciły do poziomów z 3Q16. Dodatkowo spółka musi się zmierzyć z niekorzystnym spreadem między notowaniami butadienu w Azji i Europie. Ostatni raz taka sytuacja miała miejsce w 2Q14, ale o dużo mniejszej skali – czytamy w raporcie.

>> TMS Brokers opublikował najnowsze wyniki portfeli inwestycyjnych (Asset Management). Zobacz, które zarobiły najwięcej >>>

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT synthos, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Klamka zapadła, Synthos znika z GPW

  Akcjonariusze SYNTHOSu zdecydowali na walnym zgromadzeniu o przywróceniu akcjom spółki formy dokumentu i wycofaniu ich z obrotu na rynku regulowanym prowadzonym przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie, wynika z podjętych uchwał. 

 • Sołowow ruszył z przymusowym wykupem akcjonariuszy mniejszościowych Synthosu

  Po osiągnięciu przez FTF Galleon i FTF Columbus - podmioty zależne od Michała Sołowowa - ok. 93,9 proc. kapitału zakładowego SYNTHOSu i ok. 93,9 proc. ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu, FTF Galleon ogłosił przymusowy wykup pozostałych 80,7 mln akcji spółki po 4,93 zł sztuka, poinformowały Dom Maklerski PKO BP oraz Pekao Investment Banking, pośredniczące w wezwaniu.

 • Play, Ailleron, Lubawa i LiveChat awansowały w polskich indeksach

  Po sesji 29 grudnia 2017 r. miejsca w indeksach straciły SYNTHOS, PBG oraz Berling. Ich miejsce zajmą Play, Ailleron, Lubawa i LiveChat.

 • Synthos zniknie z giełdy. Sołowow wkrótce ogłosi przymusowy wykup

  Kontrolowany przez Michała Sołowowa fundusz FTF Galleon dopiął swego. W ramach wezwania skupi blisko 416 mln akcji SYNTHOSu, dzięki czemu przekroczy próg 90 proc. głosów na WZ. Zdjęcie spółki z giełdy, to już tylko kwestia czasu.

 • GPW na plusie dzięki BZ WBK i spółkom surowcowym

  W czwartek, na przekór europejskim parkietom, warszawska giełda rośnie. W górę ciągnie ją BZ WBK oraz surowcowy KGHM i JSW. Całemu rynkowi ciąży natomiast sektor energetyczny. Sytuacja jest jednak płynna i sesja może zamknąć się zarówno wzrostami, jak i spadkami.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR