Kolejna seria obligacji Best rozeszła się na pniu

Omawiane walory:

Zapisy na obligacje Best o łącznej wartości 60 mln zł przekroczyły dostępną pulę już w pierwszym dniu składania zapisów. Oznacza to, że zapisy zostaną zakończone w piatek, zaś redukcją zostaną objęte wszystkie zapisy.

Po raz kolejny oferta obligacji Best zostaje zakończona przed terminem w związku z bardzo dużym popytem na oferowane obligacje serii R3. W związku z przekroczeniem w zapisach liczby oferowanych obligacji już pierwszego dnia subskrypcji, przyjmowanie zapisów zakończy się dzisiaj, 3 marca, a nie 16 marca, jak pierwotnie planowano. Ponadto, zgodnie z ostatecznymi warunkami emisji, w tej sytuacji wszystkie zapisy zostaną proporcjonalnie zredukowane.

Podobnie zapisy skrócono podczas zapisów na obligacje Best serii R2 oferowane w styczniu.
W obecnej emisji Best zaoferował inwestorom 600.000 obligacji serii R3 o wartości nominalnej 100 zł każda, czyli o łącznej wartości nominalnej 60 mln zł. Są to obligacje 4,5-letnie (z terminem wykupu w wrześniu 2021 r.) o zmiennym oprocentowaniu równym stawce WIBOR 3M powiększonej o marżę w wysokości 3,3 proc., co daje ponad 5 proc. w skali roku w pierwszym okresie odsetkowym.

Oferującym obligacje Best w ramach obecnie realizowanego drugiego programu publicznych emisji obligacji jest Dom Maklerski PKO Banku Polskiego. Nowością w przypadku tej oferty było stworzenie konsorcjum dystrybucyjnego domów maklerskich przyjmujących zapisy. Zapisy na obligacje Best serii R3 można składać tak jak dotychczas, przez Dom Maklerski PKO Banku Polskiego, a ponadto także przez Biuro Maklerskie Alior Banku SA oraz Dom Maklerski Banku Handlowego SA Łącznie to blisko 250 placówek na terenie całego kraju.

Źródło: BEST

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT best, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Best wyda 5 mln zł na buy back obligacji

  BEST planuje skupić obligacje własne o wartości nominalnej 100 zł za sztukę. Łączna wartość przeprowadzonych transakcji skupu obligacji nie przekroczy 5 mln zł.

 • Grupa Best kupiła wierzytelności o wartości 8,4 mln zł w I kwartale 2020 r.

  Wartość nominalna portfeli wierzytelności nabytych przez Grupę BEST wyniosła 8,4 mln zł w I kw. 2020 roku wobec niedokonywania zakupów rok wcześniej. Grupa zainwestowała w nowe portfele 1,5 mln zł. Spłaty z zarządzanych portfeli należne Grupie BEST wyniosły 77,8 mln zł w I kw. br., tj. o 33 proc. więcej w skali roku.

 • Grupa Best zwiększa efektywność i notuje rekordowe spłaty wierzytelności w IV kwartale 2019 r.

  Spłaty z zarządzanych portfeli wierzytelności należne Grupie BEST w czwartym kwartale 2019 r. wyniosły ponad 73 mln zł, czyli o 18 proc. więcej niż w analogicznym okresie 2018 r. Był to zarazem najlepszy kwartalny wynik w całej historii Grupy.

 • Spłaty wierzytelności należnych Grupie Best wyniosły ok. 66 mln zł w III kwartale

  Poziom spłat wierzytelności należnych Grupie BEST w pierwszych trzech kwartałach 2019 roku wyniósł ok. 190 mln zł wobec 199 mln zł w analogicznym okresie ubiegłego roku. W samym III kwartale bieżącego roku spłaty wierzytelności należne Grupie BEST wyniosły w zaokrągleniu 66 mln zł wobec 72 mln zł przed rokiem. Poziom spłat osiągnięty w III kwartale był jednocześnie nieco wyższy niż w pierwszych dwóch kwartałach tego roku, kiedy to spłaty należne Grupie BEST wyniosły odpowiednio 58 mln zł i 65 mln zł.

 • Best rozpoczyna rozmowy z inwestorami nt. objęcia mniejszościowego pakietu akcji

  Zarząd BEST rozpoczął proces podwyższenia kapitału zakładowego w drodze emisji akcji z pozbawieniem dotychczasowych akcjonariuszy prawa poboru. Zarząd planuje przeprowadzić rozmowy z wybranymi inwestorami finansowymi zainteresowanymi objęciem mniejszościowego, niekontrolnego pakietu akcji nowej emisji.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR