StockWatch.pl

Kolejna seria obligacji Best rozeszła się na pniu

Omawiane walory:

Zapisy na obligacje Best o łącznej wartości 60 mln zł przekroczyły dostępną pulę już w pierwszym dniu składania zapisów. Oznacza to, że zapisy zostaną zakończone w piatek, zaś redukcją zostaną objęte wszystkie zapisy.

Po raz kolejny oferta obligacji Best zostaje zakończona przed terminem w związku z bardzo dużym popytem na oferowane obligacje serii R3. W związku z przekroczeniem w zapisach liczby oferowanych obligacji już pierwszego dnia subskrypcji, przyjmowanie zapisów zakończy się dzisiaj, 3 marca, a nie 16 marca, jak pierwotnie planowano. Ponadto, zgodnie z ostatecznymi warunkami emisji, w tej sytuacji wszystkie zapisy zostaną proporcjonalnie zredukowane.

Podobnie zapisy skrócono podczas zapisów na obligacje Best serii R2 oferowane w styczniu.
W obecnej emisji Best zaoferował inwestorom 600.000 obligacji serii R3 o wartości nominalnej 100 zł każda, czyli o łącznej wartości nominalnej 60 mln zł. Są to obligacje 4,5-letnie (z terminem wykupu w wrześniu 2021 r.) o zmiennym oprocentowaniu równym stawce WIBOR 3M powiększonej o marżę w wysokości 3,3 proc., co daje ponad 5 proc. w skali roku w pierwszym okresie odsetkowym.

>> Krzysztof Borusowski, prezes BEST SA będzie gościem czatu inwestorskiego w najbliższy poniedziałek, 6 marca, o godz. 12:00

Oferującym obligacje Best w ramach obecnie realizowanego drugiego programu publicznych emisji obligacji jest Dom Maklerski PKO Banku Polskiego. Nowością w przypadku tej oferty było stworzenie konsorcjum dystrybucyjnego domów maklerskich przyjmujących zapisy. Zapisy na obligacje Best serii R3 można składać tak jak dotychczas, przez Dom Maklerski PKO Banku Polskiego, a ponadto także przez Biuro Maklerskie Alior Banku SA oraz Dom Maklerski Banku Handlowego SA Łącznie to blisko 250 placówek na terenie całego kraju.

Źródło: BEST

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT best, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR