Kolejne biuro maklerskie straciło wiarę w potencjał wzrostowy Play

Omawiane walory:

DM mBanku w raporcie z 3 lipca obniżył zalecenie z trzymaj do redukuj, a cenę docelową z 30,93 zł do 23,50 zł. Biuro spodziewa się słabych wyników za II kwartał 2018 r., a od przyszłego roku cięcia dywidendy.

(Źródło: GPW)

Po aktualizacji prognoz biuro obniżyło wycenę jednego waloru Play do 23,50 zł oraz zalecenie inwestycyjne do redukuj. Co ciekawe, kurs akcji w ciągu dwóch sesji zdążył z nawiązką zrealizować zasięg prognozowanych spadków. DM mBanku to drugi po Trigon DM broker, który zalecił sprzedaż akcji telekomu.

– Podkreślamy, że (3) wyniki za 2Q’18 przyniosą kolejne rozczarowanie (>-10 proc. na linii EBITDA r/r), a (4) szanse na przejęcie Play przez UPC są relatywnie niskie. W dodatku Play ma (5) bardziej ryzykowny profil inwestycyjny (zalewarowanie >3,0x EBITDA przy dużo niższej bazie aktywów vs. konkurencja) i (6) jest w słabszej pozycji rynkowej do Orange Polska i Cyfrowego Polsatu z ofertami łączonymi fixed + mobile, co w długim terminie będzie powodować presję cenową. (7) Spodziewamy się także cięcia dywidendy od 2019 r. Premia rzędu 28 proc. premią do telekomów CEE i 4 proc. do telekomów zachodnioeuropejskich na wskaźniku EV/EBITDA’18 jest naszym zdaniem nieuzasadniona. – czytamy w raporcie DM mBanku.

>> Limitowany stan gotówki – omówienie sprawozdania Play Communications

Biuro spodziewa się słabych wyników za II kwartał 2018 r. W minionym okresie spółka miała zanotować m.in. niższe tempo wzrostu użytkowników postpaid (zakładane akwizycje netto rzędu -34 tys.) oraz mniejsze obroty sprzętem.

– Negatywny wpływ będą mieć: wprowadzenie RLAH –30 mln zł oraz wzrost kosztów roamingu krajowego. Stąd, w 2Q’18, przy założeniu marży na sprzęcie 19,6 proc., skorygowana EBITDA wyniesie 538 mln zł i będzie 10,1 proc. niższy r/r, co oznacza kolejny słaby kwartał w Play. – uważają analitycy DM mBanku.

W szerszej perspektywie czynnikiem ryzyka jest kwestia wysokości dywidendy. Zdaniem DM mBanku, telekomu przy obecnym poziomie zadłużenia nie stać na maksymalne wypłaty obiecywane jeszcze na etapie IPO.

– Przyjmując maks. poziom wypłat (75 proc. FCEE) dywidenda w 2019/20 r. wyniesie 2,05 zł/2,15 zł na akcję (vs. 2,65 zł w 2018 r.). Przy obecnym poziomie zadłużenia (3,25x na koniec 1Q’18 z uwzg. dywidendy), braku nogi stacjonarnej i negatywnych trendach wynikowych, decyzja Play o płaskiej r/r dywidendzie jest zbyt ryzykowna. Zmiana na stanowisku CEO od VII’18 może być „dobrą” okazją do obniżenia oczekiwań inwestorów. – uważają eksperci.

>> Ponad 60 proc. zysku od początku 2017 r. – sprawdź ofertę portfela wzorcowego CFR w StockWatch.pl

Play zadebiutował na GPW w lipcu 2017 r. Akcje w IPO sprzedawano po 36 zł za sztukę. W poniedziałek kurs akcji spadł o 2,3 proc. do 22,30 zł. Tuż przed zamknięciem sesji notowania telekomu usnęły się poniżej poziomu 22 zł.

Raport powstał 3 lipca. Autorem opracowania jest Paweł Szpigiel, analityk DM mBanku. Skrót rekomendacji jest do pobrania TUTAJ

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT play, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR