Konsorcjum Stali chce skupić 784 tys. akcji własnych po 26 zł za sztukę

Omawiane walory:

Konsorcjum Stali szykuje buy back, w którym oferuje 26 zł za każdą akcję. Oferta jest nieco skąpa, bo proponowana cena jest o 20 gr niższa od poniedziałkowego kursu zamknięcia. 

(Fot. spółka)

– Przedmiotem zakupu jest nie więcej niż 738.925 akcji spółki; oferowana cena zakupu jednej akcji spółki wynosi 26 zł; spółka przeznaczy na nabywanie akcji w ramach oferty maksymalnie do 19.500.000 zł, z zastrzeżeniem, iż kwota ta obejmuje zarówno cenę zapłaty za nabywane akcje własne spółki, jak również koszty ich nabycia – czytamy w komunikacie.

>> Promocja: do końca listopada roczny abonament premium StockWatch.pl w cenie 6 miesięcy! Sprawdź!

Zapisy w ofercie będą przyjmowane od 8 do 15 listopada. Przewidywany dzień nabycia akcji spółki nabytych w ramach ofert złożonych przez akcjonariuszy spółki oraz rozliczenie ich nabycia nastąpi w dniu 19 listopada 2018 r.

W ofercie pośredniczy Millennium Dom Maklerski.

Wcześniej spółka informowała, że akcjonariusze zdecydowali o upoważnieniu zarządu do przeprowadzenia skupu maksymalnie 738.925 akcji własnych, stanowiących ok. 12,53 proc. kapitału za kwotę do 19,5 mln zł.

Konsorcjum Stali działa w branży produkcji zbrojeń budowlanych oraz jest jedną z największych firm zajmujących się dystrybucją wyrobów hutniczych w Polsce. Spółka jest notowana na GPW od 2007 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT konsstali, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Konsorcjum Stali szykuje skup akcji własnych po cenie 26 zł za sztukę

  Konsorcjum Stali szykuje buy back. Spółka chce skupić 765.485 akcji za maksymalnie 20,5 mln zł.

 • Konsorcjum Stali zakręca kurek z dywidendą na najbliższe 2 lata

  Zarząd Konsorcjum Stali zamierza wnioskować do walnego zgromadzenia akcjonariuszy o przeznaczenie całości wypracowanych zysków za lata obrotowe 2018 i 2019 na kapitał zapasowy.

 • 12 najciekawszych propozycji dywidendowych maja

  Z tygodnia na tydzień rośnie lista spółek chętnych do podzielenia się ubiegłorocznym zyskiem. W pierwszej połowie maja swoje plany w tym zakresie przedstawiło ponad 40 spółek z warszawskiego rynku. Wśród najnowszych propozycji jest garść ofert z dwucyfrową stopą dywidendy.

 • Kurs Konsorcjum Stali mocno w dół po niekorzystnej decyzji fiskusa

  Naczelnik Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Gdyni określił zaległe zobowiązanie podatkowe Konsorcjum Stali w wysokości 20,49 mln zł wraz z należnymi odsetkami za zwłokę w szacowanej wysokości ok. 11,34 mln zł. Konsorcjum Stali uważa tę decyzję za bezzasadną i zamierza skorzystać z prawa do odwołania się od niej.

 • Pięciu kowali hossy z giełdowej branży stalowej

  Rosnące ceny stali sprzyjają giełdowym dystrybutorom, ale nie wszyscy przedstawiciele sektora w równym stopniu skorzystają na wzrostach. Sprawdziliśmy, które spółki pochwalą się największą dynamiką wyników za IV kwartał 2016 roku oraz u kogo efekty poprawy koniunktury ujawnią się dopiero w przyszłym roku.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR