Kurs City Interactive wystrzelił po zamkniętej prezentacji Snipera 2

Omawiane walory:

Wiadomość o kolejnym kwartale pikujących przychodów nie przeszkodziła w mocnej zwyżce notowań producenta i dystrybutora gier na wtorkowej sesji. Uwagę graczy odwróciła prezentacja szykowanego do debiutu Snajpera 2 i potwierdzenie styczniowej daty premiery.

Wydawcom gier ciężko funkcjonować na rynku bez regularnych premier, a twardym tego dowodem są spadające przychody City Interactive. Jak wynika z komunikatu, według wstępnych szacunków spółka miała w III kwartale 9,5 mln zł skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży netto. Wynik ten daleko dobiega od osiągnięcia z analogicznego okresu 2011 r., kiedy sprzedaż wyniosła 23,1 mln zł. Również dużą dysproporcję widać w zestawieniu po trzech kwartałach – w tym roku przychody stanowią 27,5 mln zł, a w zeszłym roku było to 66,3 mln zł.

City Interactive przy prezentacji wstępnych wyników sprzedaży za III kwartał nie podał informacji na temat wyniku netto. Przypomnijmy, że w I półroczu 2012 r. spółka wykazała stratę 4,64 mln zł wobec ponad 10 mln zł zysku rok wcześniej.

>> Spółka w I kwartale zanotowała stratę, a w drugim jeszcze ją powiększyła. >> Zyski City Interactive dostały kulkę w łeb, kurs nadal krwawi.

Wtorkowa informacja o silnym spadku sprzedaży w III kwartale nie przeraziła rynku. Wręcz przeciwnie – akcje City Interactive należały do liderów wzrostu. Wszystko za sprawą działań spółki, która przypomniała inwestorom o zbliżającej się premierze gry Snajper 2. Jej debiut był już wielokrotnie przesuwany i ostatecznie gra ma się ukazać się 15 stycznia 2013 roku jednocześnie w wersji na platformę PS3, Xbox360 oraz komputery PC.

– Dziś zrobiliśmy prezentację dla wybranych inwestorów instytucjonalnych przygotowywanej gry Snajper 2. W mojej ocenie gra się podobała inwestorom i do tego mogli się przekonać, że jest blisko ukończenia. Sądzę, że debiut Snajpera 2 przewidziany na styczeń jest nie zagrożony. – komentuje dla StockWatch.pl Marek Tymiński, prezes City Interactive.

Kolejnym dużym projektem jest przygotowana gra osadzona w realiach II Wojny Światowej pod tytułem Enemy Front. Premiera równolegle na trzy platformy planowana jest na pierwszą połowę 2013 roku. Ostatnio w portalu gadzetomania.pl pojawiła się plotka, że Stuart Black – znany twórca gier (m.in. Black, Bodycount), który w listopadzie 2011 roku zatrudniony przez polskie City Interactive do pracy nad Enemy Front, został zwolniony. Jak wynika z doniesień, kilka tygodni temu spółka zakończyła z nim współpracę z powodu różnic w wizji gry.

Na wtorkowej sesji akcje spółki zyskiwały nawet blisko 9 proc. Tym samym próbowały kontynuować wybicie obserwowane na początku września. Jednak wcześniejsze miesiące upływały pod dyktando przeceny.

>> W serwisie znajdziesz aktualne dane finansowe spółki. >> Zobacz obraz fundamentalny City Interactive w serwisie StockWatch.pl

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT cityinter, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • CI Games sfinansuje produkcję dwóch tytułów emisją obligacji

  Producent i dystrybutor gier pozyskał z emisji papierów dłużnych 5,7 mln zł. Środki mają być wydane głównie na dokończenie produkcji, promocji i dystrybucji gier Enemy Front oraz Lord of the Fallen.

 • Kursy CD Projekt i CI Games szukają równowagi po wynikach

  Giełdowi producenci gier z głównego parkietu zaprezentowali wyniki lepsze niż oczekiwał rynek. W efekcie zdołowany kurs CI Games próbuje odbijać, a notowania CD Projektu starają okopać się na wysokich poziomach.

 • Konflikt w Syrii szkodzi rynkom, w grze PZU, CI Games i ZM Kania

  We wtorek na giełdach obserwujemy solidne spadki. Jednym z głównych czynników ryzyka jest wzrost napięcia związanego z sytuacją w Syrii, gdzie użyto broni chemicznej przeciwko ludności cywilnej. Na dzisiaj zaplanowano również publikację ważnych danych makro, takich jak indeks IFO w Niemczech oraz Conference Board w USA.

 • Małe spółki utrzymują formę, w grze KGHM, Hawe i City Interactive

  W poniedziałek rano obserwujemy na warszawskiej giełdzie nieznaczne spadki. Osiągnięcie przez indeksy lokalnych szczytów w połączeniu ze znacznym wykupieniem rynku sugeruje, że przyszedł czas na mocniejszą korektę. W kalendarzu makro brakuje publikacji, które mogłyby dać impuls do kontynuacji zwyżki.

 • Raport: Polskie gry jadą na Gamescom 2013

  Już pod koniec sierpnia polscy producenci gier pokażą na targach w Kolonii swoje tytuły, którymi chcą zawojować świat. Rynek już ruszył do gry pod sukcesy niektórych z nich. Sprawdziliśmy co zabiorą do Niemiec polskie spółki z branży elektronicznej rozrywki.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR