Kurs PZ Cormay wystrzelił po informacji o dystrybucji testów na obecność koronawirusa

Omawiane walory:

PZ Cormay zgłosił w Urzędzie Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych dwa odczynniki immunologiczne wykrywające obecność koronawirusa. Zgłoszenie umożliwi giełdowej spółce natychmiastowe rozpoczęcie dystrybucji testów w Polsce.

Fot. Pexels


Zgłoszenie PZ Cormay obejmuje dwa odczynniki immunologiczne Maglumi, tj.: 2019-nCoV IgG oraz 2019-nCoV IgM wykrywające obecność koronawirusa wywołującego chorobę COVID-19.

– Testy przeznaczone są do laboratoryjnej diagnostyki immunologicznej i umożliwiają oznakowanie ilości przeciwciał (IgG i IgM) przeciwko koronawirusowi SARS-CoV-2. Testy opracowane zostały przez Shenzhen New Industries Biomedical Engineering Co. Ltd. i używane są już w innych krajach. W dniu 19 lutego 2020 r. Shenzen złożyła deklarację CE, umożliwiającą stosowanie testów na rynkach krajów Unii Europejskiej – czytamy w komunikacie.

Zgłoszenie w URPL umożliwi spółce natychmiastowe rozpoczęcie dystrybucji testów w Polsce. Zarząd spółki podkreślił, że na obecnym etapie nie jest w stanie ocenić, czy wprowadzenie testów na rynek polski będzie mieć istotny wpływ na wyniki finansowe.

PZ Cormay to producent odczynników diagnostycznych i dystrybutor aparatury medycznej. Informacja o dystrybucji testów na obecność koronawirusa zelektryzowała inwestorów. W czwartek przed południem kurs akcji spółki rośnie o 41 proc. do 1,386 zł.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT Cormay, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR