Kurs PZ Cormay wystrzelił po informacji o dystrybucji testów na obecność koronawirusa

Omawiane walory:

PZ Cormay zgłosił w Urzędzie Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych dwa odczynniki immunologiczne wykrywające obecność koronawirusa. Zgłoszenie umożliwi giełdowej spółce natychmiastowe rozpoczęcie dystrybucji testów w Polsce.

Fot. Pexels


Zgłoszenie PZ Cormay obejmuje dwa odczynniki immunologiczne Maglumi, tj.: 2019-nCoV IgG oraz 2019-nCoV IgM wykrywające obecność koronawirusa wywołującego chorobę COVID-19.

– Testy przeznaczone są do laboratoryjnej diagnostyki immunologicznej i umożliwiają oznakowanie ilości przeciwciał (IgG i IgM) przeciwko koronawirusowi SARS-CoV-2. Testy opracowane zostały przez Shenzhen New Industries Biomedical Engineering Co. Ltd. i używane są już w innych krajach. W dniu 19 lutego 2020 r. Shenzen złożyła deklarację CE, umożliwiającą stosowanie testów na rynkach krajów Unii Europejskiej – czytamy w komunikacie.

Zgłoszenie w URPL umożliwi spółce natychmiastowe rozpoczęcie dystrybucji testów w Polsce. Zarząd spółki podkreślił, że na obecnym etapie nie jest w stanie ocenić, czy wprowadzenie testów na rynek polski będzie mieć istotny wpływ na wyniki finansowe.

PZ Cormay to producent odczynników diagnostycznych i dystrybutor aparatury medycznej. Informacja o dystrybucji testów na obecność koronawirusa zelektryzowała inwestorów. W czwartek przed południem kurs akcji spółki rośnie o 41 proc. do 1,386 zł.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o Cormay)

 • Duże zmiany w indeksach. Mercator zastąpi Alior Bank w WIG20

  Potwierdziły się spekulacje dotyczące zmian w składzie prestiżowego indeksu. Po sesji 19 marca Mercator Medical zastąpi Alior Bank w WIG20. Sporo zmian zaplanowano w indeksach małych i średnich spółek.

 • Szczepionka przeciwko giełdowym spadkom, w grze Polnord i KGHM

  Giełda w Warszawie kontynuuje wzrosty. Zatwierdzenie przez Wielką Brytanię szczepionki na Covid-19 i perspektywa uchwalenia pakietu pomocowego w USA podziałała na wyobraźnię inwestorów. W centrum uwagi znalazł się KGHM, który rośnie w ślad za drożejącą miedzią, a także spółki Polnord, CORMAY i TIM.

 • Zielono w Europie, JSW i Biomed w centrum uwagi

  Nadzieje na szybki powrót wzrostów na Wall Street poprawiają nastroje na globalnych rynkach akcji. Korzysta na tym również GPW, gdzie gwiazdą poniedziałkowej sesji zostało JSW.

 • sWIG80 i mWIG40 mocno w górę, nowe rekordy Dino i Biomedu

  Małe i średnie spółki kontynuują odreagowanie czwartkowego załamania. Pomogły lipcowe indeksy PMI i ...wzrost liczby zachorowań na Covid-19. Dużo bardziej wstrzemięźliwy jest WIG20, który przed południem zyskiwał 0,56 proc. Na tle innych blue chipów wyróżniały się tylko rekordowo drogie akcje Dino Polska.

 • KGHM błyszczy na tle blue chipów, sWIG80 najwyżej od 2018 r. W poniedziałek notowania KGHM-u i obu giełdowych Mennic idą w górę, w ślad za drożejącymi metalami szlachetnymi. Kolejny dzień w centrum uwagi znajduje się Mercator Medical, którego rynek wycenia już na ponad 4 mld zł.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR