Kurs QubicGames wystrzelił po zapowiedzi podbicia rynku japońskiego

Omawiane walory:

QubicGames planuje wydać ponad 25 tytułów na Nintendo Switch w Japonii do 31 marca 2021 roku. Trzy z nich zadebiutują jeszcze w tym miesiącu, a najbliższa odnosząca ogromne sukcesy sprzedażowe gra Pocket Mini Golf pojawi się na japońskiej konsoli już w najbliższy czwartek. Kurs akcji studia wystrzelił o blisko 15 proc. Za jedną akcje w poniedziałkowy poranek zapłacimy 6 zł.

Fot. fb/QubicGames

Już w ten czwartek, 9 lipca, zadebiutuje Pocket mini Golf, najszybciej sprzedająca się gra wydana przez QubicGames na konsoli Nintendo Switch. Jeszcze w lipcu swoje premiery będą miały gry Geki Yaba Runner oraz Shipped, w tym ta pierwsza zostanie wydana we współpracy z japońskim wydawcą Fly High Works.

– Jesteśmy niezmiernie zadowoleni, że udało nam się powrócić do wydawania gier w Japonii. Wszystko wskazuje, że w roku 2020 przekroczymy planowane do wydania 15 tytułów na rynku japońskim, a wliczając gry wydane do końca marca 2021 roku liczba ta powinna osiągnąć 25 tytułów. Umożliwi nam to mocne wejście na rynek japoński a następnie kolejne rynki azjatyckie, cross promocję pomiędzy wprowadzanymi tytułami i wzrost potencjału przychodowego gier wydawanych na konsoli Nintendo Switch – skomentował Jakub Pieczykolan, prezes QubicGames.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

W kolejnych miesiącach QubicGames planuje kilka dużych tytułów na rynek japoński – Blazing Beaks zadebiutuje już w sierpniu, a największy dotychczasowy tytuł QubicGames Dex, mający premierę 24 lipca w Ameryce Północnej i Europie, zadebiutuje w Japonii na przełomie sierpnia i września tego roku. Natomiast na przełomie 2020 i 2021 roku ukażą się takie tytuły jak Real Boxing 2, Good Night, Knight i cała seria gier BIT.TRIP składająca się z 7 tytułów.

– Plan ‘podbicia’ Japonii zakłada najpierw wydanie kilku mniejszych tytułów a następnie przejście do wydawania także większych gier mając już zbudowana bazę graczy, Na początek ‘atakujemy’ grą Pocket Mini Golf, a w celu zwiększenia ‘siły ognia’ każdy gracz który ją kupi dostanie grę Robonauts w prezencie. Po zbudowaniu bazy graczy planujemy już w sierpniu i wrześniu ‘wytoczyć większe działa’ – Blazing Beaks, Dex oraz Gravity Rider Zero – dodaje Jakub Pieczykolan.

QubicGames jest studiem deweloperskim, które zostało założone w 2004 r. Do 2012 r. spółka realizowała głównie gry na konsole Nintendo, a od 2014 r. zajmuje się także produkcjami na platformy iOS/Android, Sony PS4 i PS Vita, a także komputery PC/Mac. Spółka jest notowana na NewConnect od 2016 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o QUBICGMS)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR