Mabion ma list intencyjny z IcanoMAB dot. prac CMC i produkcji leku na COVID-19

Omawiane walory:

Mabion podpisał list Intencyjny z IcanoMAB w zakresie prowadzenia prac rozwojowych oraz produkcji przeciwciała "IL-mAb" rozwijanego jako potencjalny lek do leczenia zakażeń COVID-19. Umowa ma zostać zawarta do dnia 31 marca 2021 roku, z zastrzeżeniem, iż wejście w życie umowy i współpracy nastąpi w przypadku i po zapewnieniu przez IcanoMAB finansowania programu rozwoju ww. przeciwciał. Kurs akcji spółki po otwarciu notowań rósł o 17 proc.

mabion, umowa, koronawirus, biotechnologia, akcje,

Fot. Pexels

– Zarząd Mabion informuje, iż w dniu 14 października 2020 roku podpisał z IcanoMAB GmbH z siedzibą w Niemczech list Intencyjny dotyczący potencjalnej współpracy, w ramach której spółka będzie współpracować z IcanoMAB w zakresie prowadzenia prac rozwojowych typu CMC (Chemistry, Manufacturing and Controls) oraz zgodnej z farmaceutycznymi standardami GMP (Good Manufacturing Practice) produkcji ludzkiego przeciwciała IL-1R7 mAb rozwijanego przez IcanoMAB jako potencjalny lek do leczenia pacjentów z infekcją COVID-19 – czytamy w komunikacie.

Spółka podkreśliła, że nawiązanie współpracy nie wpłynie negatywnie na realizację dotychczasowych projektów – w tym rozwój i komercjalizację leku MabionCD20 oraz nie wpływa także na negocjacje z australijską firmą Vaxine w zakresie współpracy na rzecz wspólnego rozwoju, produkcji i wprowadzenia na rynek UE szczepionki przeciwko SARS-CoV-2.

Mabion to polska firma biotechnologiczna, która została utworzona w celu wprowadzenia na rynek leków biotechnologicznych najnowszej generacji opartych na humanizowanych przeciwciałach monoklonalnych. W 2010 roku Mabion wszedł na rynek NewConnect, a w kwietniu 2013 r. spółka przeniosła się na parkiet główny warszawskiej giełdy.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT Mabion, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Druga fala pandemii uderza w giełdy, mocna przecena CCC i LPP Pandemia w Polsce przyspiesza i napędza spadki na warszawskiej giełdzie. WIG20 przełamał wrześniowe minima i jest najniżej od końca maja. Indeks największych spółek ma otwartą drogę do dalszych spadków.
 • Łabędzi śpiew na giełdach, w grze Echo i Biomed-Lublin

  Środowa sesja upływa pod znakiem kontynuacji wzrostowego odbicia na GPW, pomimo słabych danych makroekonomicznych jakie napłynęły z Europy. Czarne chmury zbierające się nad rynkami nie pozwalają jednak na większy optymizm.

 • Mabion miał 11 mln zł straty netto w II kwartale

  MABION odnotował 10,98 mln zł jednostkowej straty netto w II kw. 2020 r. wobec 16,71 mln zł straty rok wcześniej.

 • CD Projekt hamuje WIG20, w grze Mabion i Biomed-Lublin Warszawski parkiet jest dziś jednym z najsłabszych w Europie. Co ciekawe, tym razem spora w tym wina CD Projektu, którego akcje są najtańsze od miesiąca. Jednak największe emocje budzą dziś wahania na kursach akcji spółek covidowych.
 • Mabion i Vaxine mają porozumienie dot. szczepionki na COVID-19 w UE

  Kurs akcji MABIONu wystrzelił po zawarciu porozumienia z Vaxine Pty Ltd., australijską firmą biotechnologiczną, dotyczącego warunków współpracy na rzecz wspólnego rozwoju, produkcji i wprowadzenia na rynek w UE szczepionki przeciwko SARS-Cov-2 opracowanej przez Vaxine. Kurs akcji spółki rośnie w wtorek rano o 23 proc., a za jedna akcję płacono 48 zł.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR