StockWatch.pl

Maklerzy podnieśli cenę docelową akcji Stalproduktu o 40 proc.

Omawiane walory:

Haitong Bank wycenił jeden walor producenta blach transformatorowych na 515,80 zł, czyli 28 proc. powyżej kursu giełdowego. Analitycy prognozują na cały 2016 r. wzrost zysku operacyjnego o 30 proc., a optymizm uzasadniają wysoką rentownością w segmencie profili stalowych i wyższymi cenami cynku.

Haitong Bank nadal radzi kupno akcji Stalproduktu. Biuro w najnowszym raporcie podniosło cenę docelową z 368,10 zł do 515,80 zł. Piątkowy kurs odniesienia to 404,50 zł. 

Zwyżce wyceny towarzyszyło podniesienie prognoz zysku operacyjnego na lata 2016/17 odpowiednio o 73 proc. i 63 proc. Analitycy uzasadniają to wysoką rentownością w segmencie profili stalowych w pierwszym półroczu 2016 roku oraz wyższymi prognozami ceny cynku (nominowanej w PLN) na lata 2016/17 odpowiednio o 9 i 7 proc. Biuro spodziewa się dobrych wyników w tym roku i powtórki scenariusza w 2017 r., głównie za sprawą segmentu cynku. Prognozuje zysk operacyjny na poziomie odpowiednio 378 mln zł i 367 mln zł. Jednocześnie założono, że spółka utrzyma bilans w dobrej kondycji, z pozycją gotówkową netto w wysokości 59 mln zł na koniec 2016.

Stalprodukt popisał wysoką dynamiką zysków w II kwartale i całym I półroczu 2016 r. W efekcie pierwszą cześć roku spółka zamknęła wzrostem zysku EBIT o 47 proc. do 217 mln zł i zysk netto o 75 proc. do 189 mln zł.

– Po bardzo dobrych wynikach w II kwartale 2016 roku, także w kolejnym kwartale spodziewam się silnych odczytów. Spółce pomagają wysokie ceny cynku. Kolejnego dobrego, choć już nie tak rewelacyjnego jak w 2Q,  kwartału oczekiwałbym także w segmencie profili. Natomiast w segmencie blach transformatorowych możliwy jest spadek. Jednak zsumowane wyniki wszystkich segmentów nadal powinny być nadal mocne. – mówił na łamach StockWatch.pl Maciej Bobrowski, dyrektor działu analiz DM BDM.

W tym roku akcje spółki zyskały na wartości 36 proc. Jednak po wdrapaniu się na tegoroczne szczyty z początkiem sierpnia, później kurs przeszedł w trend bocznych. 

wykres_stalprod

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT Stalprod, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR