Michał Sołowow podniósł cenę w wezwaniu na akcje Synthosu do 4,93 zł za szt.

Omawiane walory:

FTF Galleon kontrolowany przez Michała Sołowowa podniósł cenę w wezwaniu na akcje Synthosu do 4,93 zł za sztukę wobec 4,78 zł proponowanej wcześniej. W środę na zamknięciu sesji jeden walor spółki chemicznej kosztował 4,77 zł.

– Wzywający podjął decyzję o zmianie z dniem 13 grudnia 2017 r. określonej w pkt 8 wezwania ceny, po której będą nabywane akcje objęte wezwaniem, z 4,78 zł na 4,93 zł za każdą akcję – czytamy w komunikacie.

Wskazana powyżej podwyższona cena wezwania zostanie zapłacona za wszystkie akcje Synthosu objęte zapisami w odpowiedzi na wezwanie, w tym także za akcje spółki objęte zapisami złożonymi przed dniem opublikowania niniejszej informacji, podano także.

FTF Galleon ogłosił pod koniec października wezwanie na 496.690.991 akcji Synthosa oferując po 4,78 zł za jedną akcję. Zapisy w wezwaniu będą przyjmowane do 18 grudnia. Przewidywany dzień nabycia i rozliczenia transakcji został wyznaczony na 21 grudnia. Podmiotami pośredniczącymi w wezwaniu są DM PKO BP i Pekao IB. >> Dołącz do dyskusji na forumowym wątku dedykowanym akcjom Synthosu

Grupa kapitałowa Synthos jest czołowym producentem surowców chemicznych w Polsce i Europie. Jest notowana na GPW od 2004 r.

notowania

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT synthos, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Klamka zapadła, Synthos znika z GPW

  Akcjonariusze SYNTHOSu zdecydowali na walnym zgromadzeniu o przywróceniu akcjom spółki formy dokumentu i wycofaniu ich z obrotu na rynku regulowanym prowadzonym przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie, wynika z podjętych uchwał. 

 • Sołowow ruszył z przymusowym wykupem akcjonariuszy mniejszościowych Synthosu

  Po osiągnięciu przez FTF Galleon i FTF Columbus - podmioty zależne od Michała Sołowowa - ok. 93,9 proc. kapitału zakładowego SYNTHOSu i ok. 93,9 proc. ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu, FTF Galleon ogłosił przymusowy wykup pozostałych 80,7 mln akcji spółki po 4,93 zł sztuka, poinformowały Dom Maklerski PKO BP oraz Pekao Investment Banking, pośredniczące w wezwaniu.

 • Play, Ailleron, Lubawa i LiveChat awansowały w polskich indeksach

  Po sesji 29 grudnia 2017 r. miejsca w indeksach straciły SYNTHOS, PBG oraz Berling. Ich miejsce zajmą Play, Ailleron, Lubawa i LiveChat.

 • Synthos zniknie z giełdy. Sołowow wkrótce ogłosi przymusowy wykup

  Kontrolowany przez Michała Sołowowa fundusz FTF Galleon dopiął swego. W ramach wezwania skupi blisko 416 mln akcji SYNTHOSu, dzięki czemu przekroczy próg 90 proc. głosów na WZ. Zdjęcie spółki z giełdy, to już tylko kwestia czasu.

 • GPW na plusie dzięki BZ WBK i spółkom surowcowym

  W czwartek, na przekór europejskim parkietom, warszawska giełda rośnie. W górę ciągnie ją BZ WBK oraz surowcowy KGHM i JSW. Całemu rynkowi ciąży natomiast sektor energetyczny. Sytuacja jest jednak płynna i sesja może zamknąć się zarówno wzrostami, jak i spadkami.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR